Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2019/20 w LO

UWAGA!!!

Kandydaci do klasy pierwszej liceum SMS!

Kandydaci do naboru uzupełniającego!

Poniżej terminy testów naborowych oraz uzupełniających do VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego:

- piątek 19.06.2020 r. godz. 17.30 - 19.00

- piątek 26.06.2020 r. godz. 17.30 - 19.00

Harmonogram i dokumentacja w rekrutacji
do VII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu
na rok szkolny 2020/2021

Lp.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

1

Złożenie Ankiety i Kwestionariusza ze zgodą rodziców na uczęszczanie kandydata do szkoły mistrzostwa sportowego (do pobrania ze strony szkoły http://www.zs9.kalisz.pl ); można przesłać na email szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

od 20 maja 2020 r.
do 3 czerwca 2020 r.

2

Złożenie wniosku o przyjęcie do VII LO SMS. Wniosek należy uzupełnić elektronicznie – do pobrania https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/

Informacja o tym, w jaki sposób należy dostarczyć Wniosek o przyjęcie do szkoły zostanie zamieszczona na stronie szkoły do 3 czerwca 2020 r.

Należy oprócz wniosku złożyć:

- orzeczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia kandydata umożliwiający podjęcie nauki w szkole mistrzostwa sportowego wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – na podstawie art. 137 ustawy Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 59). W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego orzeczenia, rodzic kandydata informuje o tym dyrektora szkoły. Należy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Informację taką składa się w postaci papierowej lub elektronicznej. Wówczas orzeczenie lekarza należy dostarczyć do sekretariatu nie później niż do 18 sierpnia 2020 r. Nieprzedłożenie orzeczenia w terminie będzie równoznaczne z rezygnacją z uczęszczania do szkoły.

- 2 zdjęcia legitymacyjne.

od 15 czerwca 2020 r.
do 22 czerwca 2020 r.
do godz. 15.00

3

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

 

od 26 czerwca 2020 r.

do 10 lipca 2020 r.
do godz. 15.00

4

Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej.
Dokładną datę i godzinę przeprowadzenia prób sprawności fizycznej poda dyrektor w terminie do 12 czerwca 2020 r. po konsultacji z trenerami. Informacja zostanie zamieszczona na stronie szkoły http://www.zs9.kalisz.pl

od 23 czerwca 2020 r.
do 7 lipca 2020 r.;

II termin do 30 lipca 2020 r.

5

Podanie do wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej

I termin do 9 lipca 2020 r.;

II termin do 31 lipca 2020 r.;

6

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty

od 31 lipca 2020 r.
do 4 sierpnia 2020 r.
do godz. 15.00

7

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

12 sierpnia 2020 r.

8

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

od 13 sierpnia 2020 r.
do 18 sierpnia 2020 r.
do godz. 15.00

 

9

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

19 sierpnia 2020 r.
do godz. 14.00


Dodatkowe informacje:

1. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki zgodnie z przepisy § 11a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID—19 (Dz. U. poz. 493 z póżn.zm.) mogą być procedowane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

2. Przepisy § 11b ww. rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID—19  umożliwiają w okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) podanymi do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek.


W piątek, 24 kwietnia 2020 r. pożegnaliśmy uczniów klasy trzeciej…

To nie było pożegnanie, jakiego wszyscy byśmy chcieli. Odbyło się ono w wyjątkowych okolicznościach, bo w trakcie pandemii koronawirusa, i szczególnych warunkach, bo uczniowie i nauczyciele zasiedli przed ekranami komputerów w swoich domach. A jednak, choć w wirtualnej przestrzeni, to nie zabrakło uśmiechu, łez wzruszenia, wspomnień…

Pani dyrektor Aneta Justyńska, wychowawca p. Aleksandra Sadowska oraz nauczyciele obecni na uroczystości skierowali do absolwentów serdeczne słowa pożegnania. Wszyscy wyrażali nadzieję, że przyjdzie taki dzień, gdy uroczyście i tradycyjnie powiemy naszym tegorocznym trzecioklasistom „do widzenia”…

Teraz myślimy o maturze… Jesteśmy z Wami i życzymy Wam powodzenia!

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.  Nasza szkoła zamierza przystąpić do próbnego egzaminu maturalnego. Próbny egzamin maturalny odbędzie się od 2 do 8 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu maturalnego to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć uczniów i ich rodziców.

Dnia 10.03.2020 odbył się Finał Miasta Kalisza w piłce siatkowej chłopców - Licealiada. Brały w nim udział 3 najlepsze zespoły - wygrani grup eliminacyjnych: I LO , ZSS , VII LO SMS. Nasi zawodnicy okazali się najlepsi wygrywając z I LO 2:0 oraz z ZSS 2:1 awansując tym samym do rozgrywek rejonowych. Najlepszym grającym VII LO SMS był atakujący Aleksander Czajkowski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję!

Edyta Strójwąs

28 lutego b.r. czterech uczniów z klasy I BR VII LO SMS: Dominik Chlebio, Tomasz Dobroch, Adam Kornacki i Konrad Senderacki uczestniczyli w uroczystości miejskiej „Podsumowanie Roku Sportowego 2019”. Wioślarze, w tym nasi wspaniali chłopcy, odebrali z rąk Prezydenta Miasta Kalisza nagrodę za wyniki sportowe. Warto wiedzieć, że dzięki nim medal za formację 8-ki po 10 latach ponownie wrócił do Kalisza. Kaliscy wioślarze zajęli III miejsce i zdobyli brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży w Kruszwicy. To niewątpliwie duże osiągnięcie.

Wszystkim wspaniałym wioślarzom, a zwłaszcza naszej wspaniałej czwórce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Studniówka VII LO SMS odbyła się 14 lutego 2020 r. w restauracji ALJO. Na sto dni przed swoim pierwszym w życiu ważnym egzaminem trzecioklasiści zapomnieli na chwilę o nauce, by oddać się zabawie…

Dziś licealiści, jutro absolwenci, za chwilę maturzyści… kalisz.naszemiasto.pl

Siatkarki Energi MKS SMS Kalisz, które są jednocześnie uczennicami naszego VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostały mistrzyniami Wielkopolski kadetek!
Dziewczyny nie miały sobie równych w turnieju finałowym mistrzostw, który odbył się w dniach 14-17 lutego 2020 r. w Hali Arena Kalisz. Podopieczne trenera Grzegorza Kowalczyka wygrały wszystkie trzy spotkania nie tracąc seta i zasłużenie sięgnęły po mistrzowski puchar. Niebawem czeka je rywalizacja w rozgrywkach centralnych.

Więcej: www.faktykaliskie.pl

[11.02.2020] Siatkarki Energi MKS SMS Kalisz, które są jednocześnie uczennicami naszego VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostały mistrzyniami Wielkopolski juniorek. Podopieczne Daniela Przybylskiego były bezapelacyjnie najlepszym zespołem turnieju finałowego, który w dniach 7-9 lutego 2020 r. rozegrany został w Poznaniu. W meczu o złoto pokonały w niedzielę 3:1 ekipę miejscowego Energetyka. Wkrótce czeka je rywalizacja w rozgrywkach centralnych.

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

[9.01.2020] Wiktor Smoliński i Jakub Zachara oficjalnie dołączyli do zespołu seniorów KKS-u 1925 Kalisz i z nowym rokiem podpisali swoje pierwsze zawodowe kontrakty. Wiktor i Jakub są uczniami klasy IFN w naszym VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ich trenerem jest pan Łukasz Miłek. 
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

czytaj: www.kalisz.naszemiasto.pl

2 września 2019 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Błażej Wojtyła, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz; pan Robert Trzęsała, prezes Kaliskiego Klubu Sportowego; pan Tadeusz Skarżyński, który reprezentował rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, doktora habilitowanego nauk medycznych pana Andrzeja Wojtyłę; pan Mirosław Dębowski, prezes Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, wiceprezes klubu Amber Kalisz.