Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2018/19 w SP24

XXVII Miejski Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej zorganizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza w Szkole Podstawowej Nr 10 w Kaliszu zakończył się dla naszych uczniów zdobyciem pierwszego miejsca w kategorii wiekowej klas IV – VI oraz pierwszego i trzeciego w kategorii wiekowej klas I-III, szkoły podstawowej.

Uczniowie recytowali dwa wybrane przez siebie utwory. Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli środowisk kultury i nauki, przyznała I miejsce w kategorii klas I-III Julii Rubik z klasy IIc oraz III miejsce Aleksandrze Kalecie z klasy Ia. W kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła również uczennica naszej szkoły Pola Gruszka z klasy Vc. Doskonale spisał się także Adam Sroczyński z Va. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu i zdobytych nagród.

W ubiegły czwartek klasa VII A odwiedziła stolicę Wielkopolski. Podczas podchodów na Starym Rynku uczniowie samodzielnie "odkrywali" bardziej i mniej znane miejsca tam zlokalizowane oraz wykonywali związane z nimi zadania. W Rogalowym Muzeum Poznania przyswoili wiele słów z gwary poznańskiej i spróbowali swoich sił w wypieku tradycyjnych Rogali Świętomarcińskich. Natomiast warsztaty w Muzeum Czekolady dostarczyły uczestnikom wielu emocji przy wyrobie własnych czekoladowych tabliczek. Wspólnie spędzony dzień utwierdził uczniów w przekonaniu, że Poznań to miasto warte poznania.

Danuta Skibińska, Karina Kłysz

W dniu 20 maja 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w Piłce Siatkowej Plażowej na boiskach Kaliskiego Aquaparku. Nasze zespoły ze SP 24 zajęły kolejno 1,2 i 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach rejonowych. Powodzenia.

Ewa Komorowska, Grzegorz Kalek

14 maja 2019 klasa 4A brała udział w warsztatach gotowania w pizzerii Domino’s w Mini Parku. Uczniowie mieli okazję do samodzielnego przygotowania własnej pizzy z wybranymi przez siebie dodatkami do niej. Kucharze pizzerii opowiadali o tajnikach tworzenia idealnego ciasta na pizzę, ale sekretu kulinarnego przepisu nie poznaliśmy! Warsztatom towarzyszyła znakomita atmosfera i świetna zabawa przy wspólnym jedzeniu.

Marta Siwiak

15, 16, 17 kwietnia 2019 r. odbył się pierwszy w historii egzamin ósmoklasisty. Obejmował on język polski, matematykę oraz język obcy nowożytny. W naszej szkole przystąpiło do niego 65 uczniów. Egzamin przebiegł zgodnie z procedurami i bez zakłóceń, pomimo trwającego strajku nauczycieli. Uczniowie doskonale poradzili sobie ze stresem egzaminacyjnym. Sprawdzian wiedzy ocenili na umiarkowanie trudny.  

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń nastąpi 21 czerwca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły podstawowej. Rezultaty uzyskane na egzaminie będą uwzględnianie podczas rekrutacji na kolejny poziom edukacyjny.

Trzymam kciuki za naszych ósmoklasistów!

Aneta Justyńska

Dyrektor

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu informuje o zmianie terminów rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu:

Szanowni Rodzice!

Informuję, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

 

Szanowni rodzice uczniów młodszych klas szkoły podstawowej!

W związku z egzaminami proszę nie posyłać dzieci do szkoły w poniedziałek, wtorek i środę (tj. 15, 16,17  kwietnia). Nie jestem w stanie zapewnić im żadnej opieki.

Proszę o zrozumienie.

 

Aneta Justyńska

Dyrektor Szkoły

[4.04.2019] Po raz czwarty i ostatni w tym roku szkolnym, wolontariusze brali udział w akcji zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami” Zebrane fundusze będą wsparciem dla dzieci z ubogich rodzin i pomogą im w wyjazdach wakacyjnych, dofinansowaniu obiadów szkolnych oraz zakupie biletów miesięcznych do szkoły. Wszystkim zaangażowanym w wolontariat serdecznie dziękujemy za pomoc okazywaną innym.

[4.04.2019] Po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili starszaków z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu,. Głośne czytanie bajek i wierszy dzieciom to najlepsza rzecz jaką można zrobić dla ich rozwoju. Książka to przecież  źródło wiedzy, rozwija empatię, rozbudowuje słownictwo dziecka.

Książka uspokaja, poszerza zainteresowania i rozbudza ciekawość. Dlatego kontakt ze słowem pisanym jest taki ważny  i trzeba o niego dbać i rozwijać miłość do książek od najmłodszych lat. Tą rolę w naszej szkole pełnią wolontariusze pod opieka Moniki Polińskiej.

Dodatkowe konsultacje naborowe do klasy piłka nożna dla rocznika 2003 w VII LO SMS: 

- piątek 24 maja w godz. 18.30-19.30 oraz piątek 31 maja 2019 r. w godz. 18.30-19.30.

Zapraszamy również w środę 29 maja 2019 r. w godz. 18.00-19.00. 

Obowiązuje strój sportowy!

----------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje – piłka siatkowa:

- 6 kwietnia 2019 r.w godz. 10.00-12.00 dla dziewcząt i chłopców;

- 17 kwietnia 2019 r. w godz. 14.30-16.30 dla dziewcząt i chłopców;

- 11 maja 2019 r. w godz. 10.00-12.00 dla dziewcząt.

Konsultacje prowadzą:

- dla dziewcząt – p. Daniel Przybylski

- dla chłopców – p. Edyta Strójwąs

W dniach 21 i 22 marca uczniowie klas VB oraz VC pod opieką p. Anny Gajzler-Biernat uczestniczyli w warsztatach graficznych w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza. Uczniowie rozpoczęli swoją twórczą przygodę od obejrzenia wystawy tymczasowej pt " Zakochani w Kaliszu", podczas której zaznajomili się z portretami, sukniami ślubnymi, garniturami, listami miłosnymi dostępnymi na ekspozycji. Ponadto usłyszeli opowieść o miejscach, ludziach i zwyczajach, o zakochanych w sobie kaliszanach. Następnie Pani Kalina Grabińska wprowadziła uczniów w świat grafiki warsztatowej. Wyjaśniła podstawowe cechy grafiki, omówiła przykładowe techniki. Wyjaśniła uczniom zasady pracy przy wypukłodruku. Kolejno uczniowie próbowali własnych sił przy wykonaniu matrycy, a następnie swych pierwszych autorskich odbitek.

W ramach akcji „Czytanie jest bomba” uczniowie klasy 2 c z okazji Światowego Dnia Snu (15.03.- piątek) wypożyczyli z biblioteki szkolnej baśnie i bajki na dobranoc. Tym razem to nie nauczyciel a  uczniowie będą opowiadali treść bajek przeczytanych samodzielnie lub z rodzicami przed snem. Monika Polińska polecała drugoklasistom baśnie, dzięki którym można łatwiej zasnąć z głową pełną kolorowych marzeń i postaci z bajek. Wspólne czytanie przed snem to jeden z wielu sposobów krzewienia czytelnictwa wśród najmłodszych. Po wysłuchaniu wypowiedzi dzieci z przeczytanych bajek, wniosek jest tylko jeden „czytanie jest bomba”.

[21.03.2019] W Mistrzostwach Miasta Kalisza w piłce siatkowej nasi uczniowie zajęli II m. tym samym awansując do finału Rejonu. W 1/4 finału wojewódzkiego zajęli III m.

Serdecznie gratulujemy!

Edyta Strójwąs

Julia Skurniak z klasy 5A w niedzielę [17.03.2019] zdobyła 2 miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulujemy! Szczegóły

Od 1 września 2019 otwieramy klasy: pierwszą, czwartą, siódmą.

[17.03.2019] Szymon Skurniak z klasy 8B, występujący w barwach Kaliskiego Towarzystwa Szachowego, zdobył wysokie, piąte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Sukces poparł wypełnieniem normy na wyższą kategorię szachową - wyniki szczegółowe. Jeżeli w następnych turniejach potwierdzi swoją klasę, zdobędzie tytuł kandydata na mistrza.

Jacek Wegner

W dniu 14 marca 2019 roku nasza drużyna dziewcząt ze SP 24 pod opieką trenerki Ewy Komorowskiej zajęła II miejsce w 1/4 Finału Wojewódzkiego w piłce siatkowej - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Serdecznie gratulujemy.

Dnia 13 marca w hali sportowej II LO zakończyły się Mistrzostwa Kalisza w Piłce Koszykowej chłopców.

Nasza szkoła po pokonaniu kolejno SP 14, KSO Edukator, SP 18 i SP 7 zajęła I miejsce. SP 24 wystąpiła w składzie: Piotr Olczak, Jędrzej Raczyk, Marek Weber, Adam Andrzejak, Kamil Przysiecki, Szymon Kołpak, Tymon Kołpak, Jakub Ubycha.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale rejonu, który odbędzie się 26 marca w Ostrowie Wielkopolskim.

Grzegorz Kalek

[5.03.2019] Cyklicznie odbywają się spotkania czytelnicze w klasach 1 i 2 poświęcone wdrażaniu czytelnictwa od najmłodszych lat, poprzez głośne czytanie. Maluchy często rysują bohaterów poznanych książek, rozwiązują krótkie testy przygotowane pod kątem wysłuchanego opowiadania lub wiersza. Robią to bardzo chętnie, ponieważ uruchamiając wyobraźnię mogą swoje emocje przelać na kartkę papieru w postaci pięknego, kolorowego rysunku. Krótkie testy dla klasy 2 w formie pisemnych zadań, sprawdzają umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem.

Uczniowie z klas 1 i 2 bardzo lubią spotkania z książką, które prowadzi dla nich Monika Polińska we współpracy z Joanną Dominiak.

[5.03.2019] Uczniowie klasy 7A z inicjatywy Moniki Polińskiej uczestniczyli w warsztatach językowych, zorganizowanych przez Filię Nr 9 Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Młodzież brała udział w zabawach językowych, w wyszukiwaniu błędów w reklamach, zwrotach powszechnie używanych oraz potocznych powiedzeniach. Warsztaty zakończyły się projekcją filmu o polskich gwarach. Prowadząca zajęcia p. Joanna Piotrowska była bardzo zadowolona z wiedzy uczniów, którzy nie mieli najmniejszych problemów w wyszukiwaniem błędów powszechnie popełnianych.