Rok szkolny 2018/19 w LO

[8.11.2018] Pierwsza klasa LO Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu zwiedziła wystawę poświęconą wielkiemu poecie - Adamowi Asnykowi , która została zorganizowana z okazji 180 lecia urodzin kaliszanina.

Głównym punktem spotkania była prelekcja bibliotekarek z Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, Urszuli Włodarskiej i Justyny Szolc – autorek wystawy „Co nieśmiertelne, musi żyć!”, która gości w siedzibie Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Na przykładzie ekspozycji, prelegentki omówiły biografię poety oraz najważniejsze wydarzenia z jego życia i twórczości.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Moniki Polńskiej we współpracy z Elżbietą Szymczak.

Dnia 4.10.2018r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Kalisza w Lekkiej Atletyce pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza p. Grzegorza Sapińskiego.

W imprezie tej wzięli udział nasi Licealiści w składzie: Choniawko Sebastaian - skok w dal, Śniak Mateusz - skok wzyż, Mroczkowski Szymon - 100m, sztafeta szwedzka, Pawlik Szymon- pchnięcie kulą, Popiołek Jakub - pchnięcie kulą, Wachowski Wiktor - 400m, sztafeta szwedzka, Wechman Wiktor - 110ppł, sztafeta szwedzka, Baran Jakub - sztafeta szwedzka.

Nasi uczniowie zdobyli złoty medal w biegu na 400m - Wiktor Wachowski i złoty medal w sztafecie szwedzkiej w składzie ; 100m- Szymon Mroczkowski, 200m. Wiktor Wechman, 300m. Jakub Baran, 400m. Wiktor Wachowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Edyta Strójwąs