Rok szkolny 2018/19 w LO

15 lutego 2019 r. w restauracji ALJO odbyła się wspólna studniówka uczniów klasy trzeciej naszego VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Impreza miała wszystko, co powinna mieć udana zabawa: piękne panie, przystojnych panów, pyszne jedzenie, kapitalną muzykę!

To było wyjątkowe wydarzenie, które każdy z uczestników zapamięta na całe życie.

Ten bal zapowiada, że za 100 dni czeka was egzamin dojrzałości – powiedziała do uczniów pani dyrektor Aneta Justyńska. – Pamiętajcie, że życie nie jest sportem. Nie uznaje remisów. Jako sportowcy doskonale wiecie, że aby wygrać, trzeba się napracować. Umiejętnie wykorzystajcie więc te 100 dni, żeby dobrze przygotować się do tego najważniejszego w waszym życiu egzaminu.

Matury zaczynają się już 6 maja! Będziemy Wam kibicować!

W piątek, 22 lutego 2019 r. został uroczyście podsumowany sportowy rok 2018. Wśród wyróżnionych znalazł się Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy AMBER Kalisz - za awans siatkarek do II Ligi Kobiet w sezonie 2017/2018. Pamiątkową statuetkę, podziękowania i nagrodę odebrali: Magda Lachman (uczennica VII LO SMS) w imieniu siatkarek, które wywalczyły awans, pani Aneta Justyńska, prezes MUKS Amber Kalisz oraz pan Daniel Przybylski, trener siatkarek.

[8.11.2018] Pierwsza klasa LO Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu zwiedziła wystawę poświęconą wielkiemu poecie - Adamowi Asnykowi , która została zorganizowana z okazji 180 lecia urodzin kaliszanina.

Głównym punktem spotkania była prelekcja bibliotekarek z Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, Urszuli Włodarskiej i Justyny Szolc – autorek wystawy „Co nieśmiertelne, musi żyć!”, która gości w siedzibie Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Na przykładzie ekspozycji, prelegentki omówiły biografię poety oraz najważniejsze wydarzenia z jego życia i twórczości.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Moniki Polńskiej we współpracy z Elżbietą Szymczak.

Dnia 4.10.2018r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Kalisza w Lekkiej Atletyce pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza p. Grzegorza Sapińskiego.

W imprezie tej wzięli udział nasi Licealiści w składzie: Choniawko Sebastaian - skok w dal, Śniak Mateusz - skok wzyż, Mroczkowski Szymon - 100m, sztafeta szwedzka, Pawlik Szymon- pchnięcie kulą, Popiołek Jakub - pchnięcie kulą, Wachowski Wiktor - 400m, sztafeta szwedzka, Wechman Wiktor - 110ppł, sztafeta szwedzka, Baran Jakub - sztafeta szwedzka.

Nasi uczniowie zdobyli złoty medal w biegu na 400m - Wiktor Wachowski i złoty medal w sztafecie szwedzkiej w składzie ; 100m- Szymon Mroczkowski, 200m. Wiktor Wechman, 300m. Jakub Baran, 400m. Wiktor Wachowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Edyta Strójwąs