Rok szkolny 2018/19 w SP24

[7.11.2018] Ponad 120 dzieci, uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu, wzięło udział w pokazowej lekcji siatkówki, która odbyła się w hali Kalisz Arena. W rolę nauczycielek wcieliły się zawodniczki zespołu Energa MKS Kalisz. Podczas zajęć było dużo ruchu i świetnej zabawy nie tylko dla dzieci, ale także samych siatkarek. Dyrekcja szkoły liczy, że będzie to wydarzenie, które na stałe wpisze się w kalendarz szkolny.

Czytaj

[31.10.2018] Miesiąc Bibliotek Szkolnych to cza kiedy można zwiedzić i poznać „od podszewki” również inne biblioteki. Klasa 2C wraz z wychowawczynią Joanną Dominiak i Moniką Polińską, odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. A.Asnyka w Kaliszu. Uczniowie mogli obejrzeć nie tylko pomieszczenia czytelni i wypożyczalni, odwiedzili również magazyny wypełnione książkami od sufitu po podłogi i to właśnie one zrobiły na maluchach największe wrażenie. W dziale starodruków uczniowie zaopatrzeni w białe płócienne rękawiczki mogli zobaczyć kroniki pisane ręcznie, starodruki sprzed 130 lat oraz inne ciekawe dokumenty, które gromadzi biblioteka. Zachwyt budziły kajety sprzed 80 lat zapisane ładnym kaligraficznym pismem a znaczki i medale okolicznościowe wydawane z różnych okazji to prawdziwe rarytasy, które przypominały PRL. Po bibliotece i jej działach oprowadzała nas p. Monika Waliś zaprzyjaźniony pracownik z biblioteki głównej, która często odwiedza naszą szkołę promując m.in. odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz inne święta wpisane w naszą historię i kulturę.

[30.10.2018] Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaproszono p.Różę Pomiecińską z Książnicy Pedagogicznej im. A, Parczewskiego w Kaliszu, która uczniom klasy 4A i 4B opowiedziała o procesie powstawania gazet i czasopism. Lekcje były interesujące, kilkadziesiąt egzemplarzy różnych czasopism przyniesionych na zajęcia, pozwoliły uczniom spojrzeć z „drugiej” strony na kolorowy tygodnik, miesięcznik czy dziennik. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat prasy, którą wspólnie z rodzicami czytają i kupują. Zaskoczył ich natomiast fakt ile osób zaangażowanych jest w proces powstawania jednego numeru gazety.

W miniony piątek, tj. 19 października odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Komendy  Miejskiej Policji w Kaliszu. Drużyna SP 24 zajęła I miejsce. W turnieju wzięło udział 7 kaliskich zespołów ze Szkół Podstawowych (SP 24, SP 18, SP 17, SP 14, SP 8, SP, 7, SP 4).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ewa Komorowska

20 października 2018 r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 17 odbyły się zawody szachowe (drużynowe i indywidualne, w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady) o tytuły Mistrzów Kalisza.

Zdobyliśmy cztery tytuły mistrzowskie:

- Zuzanna Jędrzejewska - ID dziewczęta,

- Weronika Wawrzyniak - IMS dziewczęta,

- Szymon Skurniak - IMS chłopcy,

- drużyna SP 24 (skład: Weronika Wawrzyniak, Marcin Olszyna, Szymon Skurniak, Igor Sobiś, Bartosz Sukiennik, Kasper Wroczyński) - IMS.

Drużyna uzyskała awans do finału wojewódzkiego tegorocznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy!

Pozostałe wyniki: Julia Skurniak - 4, Sandra Tomczyk - 6, Marcin Olszyna - 14,  Igor Sobiś - 13, Bartosz Sukiennik - 6, Kasper Wroczyński - 3.

Dla wszystkich podziękowania za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Jacek Wegner

www.kalisz.pl

12 października 2018 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu.

Z tej okazji pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawców: pani Anny Balcerzyk, pani Katarzyny Karolak i pani Joanny Matczak. Licznie zgromadzeni na uroczystości rodzice mogli być dumni ze swoich pociech.

Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki.

Będzie co wspominać…

Nasi uczniowie dobrze spisali się w lidze lekkoatletycznej. Liczymy na awans do czerwcowego „złotego mityngu”.

Świetnie spisała się Julia Kojda, która dwukrotnie stanęła na podium zawodów - zajmując II miejsce w skoku w dał i III miejsce w biegu na 60m. Adam Majewski upladował się na III miejscu w biegu na 1000m.

Szkołę Podstawową nr 24 ponadto reprezentowali: Weronika Obuchowska, Zofia Pawelec, Nadia Witkowska, Nadia Kossowska, Maksymilian Przybyłek, Mateusz Staszak, Miłosz Kosior, Witold Skałacki, Kacper Cichorek, Bartosz Piguła, Witold Chojka, Jakub Cieślewicz, Mateusz Sarzyński.

Gratulujemy!

Grzegorz Kalek, Tomasz Berwald

[10.10.2018] Nowy rok szkolny wolontariusze rozpoczęli czytaniem najstarszej grupie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu.. Akcja „Czytanie jest cool” to już 15 rok propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych. We wrześniu maluchy wysłuchały śmiesznych opowieści o literce A, które opowiadała bajkowa Anakonda oraz o literce B , którą przedstawiła wielka ryba Barakuda. Kolorowe rysunki bajkowych postaci zakończyły wspólne spotkanie. Następne już w październiku.

[10.10.2018] Niepodległa Polska to temat szczególnie bliski wszystkim Polakom. W naszej szkole zorganizowano z inicjatywy Moniki Polińskiej , prelekcje dla wszystkich klas 8-ych.

Prezentacja multimedialna wsparta interesującym wykładem pani Moniki Waliś z Biblioteki Publicznej im. A.Asnyka w Kaliszu, okazała się bardzo interesującą inicjatywą współpracy obu bibliotek. Warto przypomnieć sobie losy naszej ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Monika Waliś w bardzo ciekawy i interesujący sposób pokazała uczniom Polskę pod zaborami oraz drogę, która prowadziła do odzyskania przez nasz kraj wolności. Ciekawostki ze starych gazet, zdjęcia archiwalne oraz okolice bezpośrednio związane z Kaliszem to wspaniała możliwość poznania naszego wkładu w historię narodu polskiego.