Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu

Rok szkolny 2017/18 w LO

Zanim tegoroczni maturzyści zaszyją się z książkami, muszą się wyszaleć. Zabawa studniówkowa jest zawsze wyjątkowa i budzi wielkie emocje. Tych nie brakowało w piątek, 19 stycznia 2018 r. w restauracji ALJO, gdzie bawili się uczniowie klasy trzeciej naszego liceum SMS.

Dziękujemy maturzystom z IV Liceum Ogólnokształcącego za wspaniałą wspólną zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Izabeli Kotkowskiej, dyrektora "Paderewskiego" za stworzenie przemiłej atmosfery i sympatyczne zaakcentowanie naszej obecności na tym niezwykle udanym balu.

Klasa piłki ręcznej pod patronatem PGNiG Superligi powstanie w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu. W sobotę 20 stycznia 2018 r.  podpisano stosowne porozumienie w tej sprawie. Jego sygnatariuszami są Miasto Kalisz, Miejski Klub Sportowy, PGNiG Superliga oraz VII Liceum Ogólnokształcące - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu.

Klasa piłki ręcznej w liceum SMS powstanie już od roku szkolnego 2018/2019.

W dniu 30 listopada 2017 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Wśród 297 wyróżnionych znalazła się Katarzyna Bojko, uczennica naszego VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gospodarzem uroczystości była pani Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.

Gratulujemy Kasiu!

www.kalisz.pl

23 listopada 2017 roku dwie uczennice I klasy naszego liceum wzięły udział w teście wiedzy o Konstytucji Polskiej organizowanym przez posła na sejm Piotra Kaletę i II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Maria Chudzińska i Nicola Osiewała pod kierunkiem p. Michała Orczykowskiego zmierzyły się z trudnym testem o najważniejszym akcie prawnym w naszym kraju oraz z konkurencją ze wszystkich szkół średnich w Kaliszu.

4 grudnia 2017 roku w restauracji Emilia odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Nasze dziewczyny z pewnością są najlepszymi znawcami Konstytucji wśród siatkarek i najlepszymi siatkarkami wśród znawców Konstytucji.

Michał Orczykowski

W dniach 16-20 października 2017 r. dwie nasze uczennice – świetne siatkarki, pod opieką pani Olgi Owczynnikowej uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do Brukseli na zaproszenie Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Program pobytu w stolicy Belgii obejmował m.in. zwiedzanie centrum Brukseli oraz wizytę w Parlamencie Europejskim. Wielką atrakcją było tzw. Parlamentarium, czyli interaktywne centrum dla zwiedzających Parlament Europejski.