Dane adresowe

Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2017/18 w G9

22 listopada odbył się Lekkoatletyczny Halowy 6-mecz Miast.

16 listopada odbyły się halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Kalisza.

Nasi uczniowie w bardzo licznej obsadzie reprezentowali szkołę, zajmując czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach:
bieg na 600 m - Kacper Bałamącek I m, Kacper Poliński - III m, Marek Weber - IX m, Patryk Różański - XI m;
bieg na 1000 m - Jakub Zachara - III m, Szymon Marciniak - VII m;
bieg na 1000 m - Kamila Malasińska - III m, Julia Piotrowska - V m;
bieg na 300 m - Kacper Paluszczak - IV m, Mateusz Różański - VII m, Szymon Skurniak - VIII m;
bieg na 300 m - Martyna Kurzajczyk - I m, Aleksandra Chomuk - IV m;
bieg na 60 m - Magdalena Szymczak - IV m, Wiktoria Tabaka - V m.
Uczniowie, którzy zajęli miejsca I-III będą reprezentowali szkołę w dalszych rozgrywkach sportowych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Ewa Komorowska, Anna Tempka

14 listopada br. odbył się tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr". W konkursie rozwiązuje się zadania wymagające logicznego i analitycznego rozumowania.

W piątek 3 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbyło się spotkanie klas integracyjnych naszej szkoły z cyklu „Ciekawe zawody” z panem Michałem Mendyką. Pan Michał jest właścicielem biura podróży Aktywne Podróże „Britannica”. Jednocześnie jest kierownikiem i przewodnikiem grup. Łączy zatem przyjemne z pożytecznym, pracując realizuje swoje podróżnicze marzenia.

Pan Michał opowiadał naszym uczniom nie tylko o pracy i dalekich podróżach, niesamowitych wrażeniach i doświadczeniach, ale także podkreślił, że warto mieć marzenia i pasje. Podróżnik opowiadał o swoich początkach w zawodzie, o pierwszych podróżach i podkreślił, że marzenia są ważne i trzeba próbować je realizować.

27 października grupa uczniów naszego gimnazjum kolejny raz wzięła udział w warsztatach języka angielskiego, które tym razem odbyły się w Poznaniu. Prowadzący warsztaty - pan Richie Mullaney z Dublina - nawiązał wspaniały kontakt z młodzieżą i w atrakcyjny sposób przekazał mnóstwo wiadomości na temat świąt i tradycji obchodzonych na Wyspach Brytyjskich. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się treści związane z wyścigami organizowanymi w Pancake Day oraz tradycjami Cheese Rolling, Morris Dancing i Apple Bobbing. Towarzyszący uczniom nauczyciele byli pod wrażaniem swobodnej komunikacji pomiędzy prowadzącym i uczestnikami warsztatów, które w całości przeprowadzone zostały w języku angielskim. Biorąc pod uwagę pełne zadowolenie uczniów z udziału w ww. warsztatach oraz ich liczne pytania o udział w kolejnych wydarzeniach tego typu, pragniemy zapewnić, że będziemy kontynuować naszą szkolną tradycję wycieczek językowych.

Dnia 28.10.2017r w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w drużynowym tenisie stołowym. Nasi uczniowie Marcin Stysiał z kl. II G i Mateusz Różański z kl. II B zajęli I miejsce, tym samym awansując do Finału Rejonu. Serdecznie gratulujemy! Na III miejscu uplasowali się uczniowie z kl 7B Piotr Mak i Szymon Marciniak, również serdecznie gratulujemy.

W dniu 19 października odbył się finał miasta Kalisza w pływaniu.

Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjny w sztafecie oraz indywidualnie zajmując następujące miejsca. Sztafeta I miejsce i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w listopadzie na termach maltańskich w Poznaniu w składzie: Cezary Wytwer, Daniel Wytwer, Wiktor Starczak, Kamil Przysiecki, Gabriel Sobczak, Jakub Chuchla Jakub, Patryk Walas, Jakub Krawczyk.

Indywidualnie:

I miejsce styl dowolny Daniel Wytwer

I miejsce styl klasyczny Cezary Wytwer

II miejsce styl dowolny Patryk Walas

II miejsce styl grzbietowy Kamil Przysiecki

Gratulujemy!!!

Michał Szablewski

Reprezentacja chłopców z gimnazjum zajęła I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kalisza w Sztafetowych Biegach Przełajowych, awansując do finału wojewódzkiego. Zawody odbyły się 9 października 2017 r.

http://www.calisia.pl/articles/szkolni-mistrzowie-przelajow-zdjecia

 W finale wojewódzkim, który miał miejsce 12 października chłopcy wykazali się wytrwałością i wspaniałym duchem walki.

15 września 2017 r. wolontariusze z klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunem Moniką Polińską wzięli udział w spotkaniu z Jerzym Wierzbickim. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Jerzy Wierzbicki to dokumentalista, fotograf, reporter - wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach fotografii prasowej i artystycznej. Uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami życia społecznego, politycznego i kulturalnego krajów Bliskiego Wschodu.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniu 14 września 2017 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.