Rok szkolny 2017/18 w G9

10 maja 2018 r. w Kaliszu rozegrano Finał Województwa Wielkopolskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar „Lazur Cup” w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły dziewcząt i cztery zespoły chłopców wyłonione z mistrzostw poszczególnych rejonów. Zawody rozegrano równolegle w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 9 (dla chłopców) i w Hali ARENA Kalisz (dla dziewcząt).

W rozegranym 11 maja na boisku naszej szkoły finale rejonu w piłce nożnej pokonując Szkołę Branżową Kobylin, Szkołę Podstawową Nr 2 w Ostrzeszowie, Szkołę Podstawową Nr 18 w Kaliszu oraz doznając porażki z Gimnazjum w Opatowie zajęliśmy III miejsce. Gratulujemy.

Naszą Szkołę reprezentowali: Olaf Mendera, Kacper Bałamącek, Marcin Stysiał, Wiktor Macniak, Jakub Zachara, Kamil Przysiecki, Błażej Świst, Kamil Bazela, Mateusz Molek, Wiktor Wilczyński.

Grzegorz Kalek

W rozgrywanym 12 marca w hali Gimnazjum nr 3 w Ostrowie Wlkp. finale rejonu w piłce koszykowej chłopców zajęliśmy II miejsce uzyskując po raz pierwszy w historii awans do półfinału wojewódzkiego!

W tymże turnieju, który odbył się 25 kwietnia w hali OSiR w Opalenicy odnieśliśmy zwycięstwo w meczu z ZS w Przykonie oraz porażki z Gimnazjum Opalenica oraz Szkołą Podstawową nr 1 z Gniezna. Ostatecznie nasi uczniowie zostali sklasyfikowani na V-VI miejscu w Wielkopolsce.

Na gratulacje zasłużyli: Filip Szafran, Michał Jung, Łukasz Skurjat, Piotr Olczak, Jędrzej Raczyk, Maurycy Wesołowski, Marek Weber, Jakub Ubycha.

Grzegorz Kalek

www.faktykaliskie.pl

Dnia 13 marca 2018 roku został zorganizowany konkurs plastyczny pt. “Bilet do LP” przez Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewcza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, na ulicy Rzemieślniczej 6 w Kaliszu. Głównym założeniem konkursu było wyłonienie laureatów (3 miejsc) którzy będą zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminu wstępnego do Liceum Plastycznego w przypadku kandydowania o przyjęcie do szkoły.

14 kwietnia grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w międzyszkolnym Konkursie o Tytuł Mistrza Leksyki Obcojęzycznej, zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu. Podczas konkursu zawodnicy musieli wykazać się znajomością słownictwa i zwrotów w języku angielskim, a także spróbować swoich sił w innych językach obcych. Udział naszych uczniów w ww. konkursie okazał się dużym sukcesem, gdyż pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Leksyki Obcojęzycznej zdobył Mateusz Różański z klasy II B, a miejsce drugie zajął Wiktor Kaczmarek z klasy II C.

Serdecznie gratulujemy!

Dziewczyny: Martyna Kurzajczyk - 1 i drużynowo - 1 miejsce

Chłopcy: Jakub Zachara - 2, Kacper Polinski - 3 miejsce indywidualnie, drużynowo - 1 miejsce.

Tomasz Berwald

[12.04.2018] W szkole „na kwiatku” można oglądać wystawę poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Prelekcji na temat Kalisza i jego losów podczas lat zaborów i wojny, mogli wysłuchać uczniowie z klasy 2f i 2d. Wykłady na ten temat przeprowadziła pani Monika Waliś z Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Zarówno wystawa jak i prelekcje, mają przybliżyć wszystkim uczniom naszej szkoły, długie lata niewoli i trud odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wystawa i prelekcje zostały przeprowadzone z inicjatywy Moniki Polińskiej.

Gimnazjum nr 9 znowu najlepsze! W dniach 15.03 i 22.03 odbyły się imprezy finał miasta Kalisza oraz finał Rejonu Kaliskiego w piłce siatkowej chłopców. W obu imprezach nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni wygrywając zawody bez straty seta. Gratulujemy! Trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Skład zespołu Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II:

Kapitan - Łukasz Nowak, Jakub Osiewała, Kuba Durski, Kamil Durski, Cezary Wytwer, Aleksander Czajkowski, Aleksander Walaszczyk, Maurycy Wesołowski, Mateusz Śniak, Wiktor Starczak, Kamil Janicki, Sebastian Kucharski.

Michał Szablewski

[21.03.2018] Pierwszaki z klasy 1c i 1a postanowili poszukać wielkanocnego zajączka w bibliotece szkolnej. Okazało się, że po odgadnięciu zagadek przygotowanych przez Monikę Polińską wszyscy otrzymali o zająca słodki drobiazg. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepsze podziękowanie dla wychowawczyń klas, które zorganizowały z rodzicami słodkości dla maluchów.

[21.03.2018] Rozwiązanie konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach Akcji „Czytanie jest bomba” pt. „Na jagody”nastąpiło w bibliotece szkolnej. Zwyciężcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkie prace plastyczne będą zdobiły korytarze szkolne w przepięknej jagodowej scenerii wykonanej przez dzieci z klasy 1 c pod kierunkiem Joanny Dominiak. Pierwsze trzy miejsca w konkursie zdobyli uczniowie klasy 1 b prowadzonej przez Joannę Czaplicką.

[19.03.2018] W gronie laureatów tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w Poznaniu znalazł się  Wojciech Majewski.  Ucznia klasy 3D przygotowywał do konkursu dr Piotr Molenda.  Warto dodać, że Wojtek podtrzymał dobre wyniki naszych wychowanków w tym prestiżowym konkursie - jest szóstym laureatem w ciągu ostatnich czterech lat. 

PODSTAWOWE INFORMACJE O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM

przeprowadzanym w roku szkolnym 2017/2018

Egzamin gimnazjalny odbędzie się:

 

18 kwietnia 2018 r.- część humanistyczna

9.00-10.00 historia i wiedza o społeczeństwie (dla uczniów uprawnionych czas może być przedłużony o 20 min.)

11.00-12.30 język polski (dla uczniów uprawnionych czas może być przedłużony o 45 min.)

14 stycznia 2018 r. odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła do tej wspaniałej akcji. Podsztab Gimnazjum Nr 9 pod opieką opiekuna samorządu Michała Orczykowskiego wystąpił w składzie:

Natalia Jaśkiewicz 3D, Julia Sanecka 3A, Martyna Przybylska 3D, Patrycja Gruber 3D, Agata Andrzejczak 3D, Wiktoria Sołtysiak 3C, Zuzanna Nowakowska 3D, Maria Zawiasa 3C, Aleksandra Kriger 3F, Martyna Pleśnierowicz 3F, Jagoda Józefiak 2D, Wiktoria Dulas 3B, Zuzanna Rytkowska 3G, Klaudia Sobańska 3D, Marcelina Raniś 3D, Amelia Solińska 3F, Bartosz Świątek 3D, Filip Szafran 3D, Matylda Szymczak 3D.

Nasi dzielni wolontariusze zebrali ponad 6300 zł. Gratulujemy!

Numer 5 10/2017

Numer 6 11/2017

Numer specjalny 03/2018

 

 

 

 

 

 

W tym roku szkolnym nauczyciel języków obcych z naszej szkoły przyłączyli się do akcji świątecznej na rzecz 11 letniej Poli z Łodzi. Zmaga się ona z ciężką chorobą. Aby dodać jej otuchy  i wesprzeć w walce uczniowie kaliskich szkół  z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem przygotowali kartki świąteczne. Prace zostały wykonane ręcznie a życzenia napisane w kilku językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. 

[21.12.2017] Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani Moniki Polińskiej i pani Katarzyny Karolak odwiedzili trzy oddziały w kaliskim szpitalu: pediatryczny, chirurgii dziecięcej i gastroenterologii.

Wspólnie śpiewane kolędy oraz prezenty dla chorych dzieci to efekt akcji przeprowadzonej na terenie szkoły "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy zechcieli wspomóc nas. Na oddziały zostały przekazane również obrazy pani Katarzyny Jarząb, naszej plastyczki. Świąteczna akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem tak ze strony lekarzy jak i personelu medycznego.

Podsumowujące roczny cykl działań bibliotecznych „Spotkanie na Czytanie” organizowane przez Filię Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się 18 grudnia 2017 r. Klasa 2 B pod opieką Moniki Polińskiej uczestnicząc w kończącym ten cykl wydarzeniu, mogła zagłębić się w literacką magię świąt . Wiersze ks. Twardowskiego ukazały wielowymiarowość tego świątecznego czasu, przeżywanego przez każdego z nas inaczej. Na zakończenie kalambury literackie z pachnącymi miodem i cynamonem piernikowymi nagrodami zakończyły całoroczne spotkania z książką. Dziękujemy serdecznie Pani Joannie Mąkoszy za wkład pracy i przygotowanie każdego spotkania w innym nastroju. Wszystkie „lekcje biblioteczne” były prowadzone z wielką starannością i zaangażowaniem. Dziękujemy że tak wiele różnych klas z naszej szkoły, mogło uczestniczyć w tych literackich spotkaniach.

W dniu 11.12.2017 r. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs „Wybitni uczeni i odkrywcy”, który został zorganizowany w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Europejski przyrodnik”. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas drugich gimnazjum oraz klas siódmych szkoły podstawowej – łącznie 10 zespołów. Konkurs polegał na przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji na temat wylosowanego uczonego lub odkrywcy. Mogła mieć ona formę prezentacji komputerowej, krótkiego filmu lub scenki teatralnej. Jury wysoko oceniło jakość przedstawionych prezentacji.

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu