Rok szkolny 2017/18 w SP24

W rozegranych 22 kwietnia półfinałach mistrzostw województwa awans,  w grupie do lat 11 uzyskały Zuzanna Jędrzejewska i Julia Skurniak za zdobycie odpowiednio  1 i 3 miejsca.

Natomiast Szymon Skurniak może poszczycić się 1 miejscem i awansem w grupie do lat 15. Serdeczne gratulacje!

12 kwietnia Świetliczaki obchodziły Dzień Czekolady. Tego dnia poznaliśmy historię powstania czekolady. Wirtualnie odwiedziliśmy fabrykę czekolady oraz degustowaliśmy smaki różnych słodkości. Największym powodzeniem cieszyła się czekolada z nadzieniem truskawkowym! Nie zabrakło krótkiego quizu o słodkich przekąskach, z którym uczniowie poradzili sobie genialnie. Po degustacji przyszedł czas na ruch przy utworze "Chocolate choco, choco" ze specjalną choreografią. Zapraszamy do oglądania!

Anna Sowizdrzał

17 kwietnia Świetliczaki naszej szkoły przystąpiły do programu "Zdrowie Nietrudne", którego celem jest "kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych i na terenie całego kraju... ." Naszą przygodę z programem zaczęliśmy od krótkiego filmiku edukacyjnego o piramidzie zdrowego żywienia, nie zabrakło pytań i odpowiedzi. Kolejnym etapem była zabawa - kanapka. W tym celu zasiedliśmy w kręgu, jeden za drugim. Nauczyciel świetlicy opisywał sposób przygotowania zdrowej kanapki, a uczniowie "robili" kanapki na plecach ucznia siedzącego przed nim, po tym zadaniu zdecydowanie zrobiliśmy się głodni! Nie zabrakło degustacji wafli ryżowych po ówczesnym zapoznaniu się z etykietą produktu.

Świetliczaki otrzymały specjalne książeczki, których ćwiczenia z wielkim zaangażowaniem wykonali. Zdecydowanie był to dzień pełen uśmiechów. Kontynuacja programu nastąpi.

Anna Sowizdrzał

[17.04.2018] W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny organizowany między klasami przez panią Katarzynę Jarząb. Konkurs polegał na wykonaniu tradycyjnej plamy wielkanocnej. Uczniowie klas tworzyli wielobarwne i przepiękne palmy wielkanocne, nawiązując do tradycyjnych materiałów takich jak: bibuła, kwiaty, papier, itp. Niektóre z nich były naprawdę długie przekraczając długość dwóch metrów. Palmy stały się piękną wielkanocną dekoracją szkoły, komponując się z ogromnym papierowym jajem w łowickie wzory. Dodatkowo trzy palmy z naszej szkoły brały udział w konkursie plastycznym ”Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” organizowanym przez klub “Blaszak” w Kaliszu. Były to plamy z klas: IVA, IVB, i III F(gimnazjum) warto wspomieć , że nasze palmy zdobyły nagrodę, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 11, 12 i 13 kwietnia 2018 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

22 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji promującej zdrowy styl życia i racjonalne odżywianie. Działania, w ramach Szkolnego Dnia Zdrowego Stylu Życia, objęły prezentację i degustację pysznych przekąsek, konkursy z nagrodami, pokaz gimnastyczny oraz występ wokalny naszych pierwszaków. Radosnym podsumowaniem akcji był wspólny areobik uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

We wtorek 20.03.2018 zakończyły się sukcesem zmagania uczniów klasy 3B z Gimnazjum Nr 9 podczas egzaminu ustnego DSD I (Deutsches Sprachdiplom I). Warto wspomnieć, że egzaminatorki DSD I Gold – Agnieszka Żmurkiewicz oraz Magdalena Góral-Stanek oceniły umiejętności językowe młodzieży na poziomie A2 (dwójka uczniów)oraz B1(siedmioro uczniów).

Tydzień wcześniej przedstawiciele kaliskiej „Dziewiątki” oraz I LO sprawdzili swoje możliwości w obszarze rozumienia tekstu słuchanego i czytanego oraz pisania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Dnia 01.03.2018 odbył się pokazowy (pilotażowy) egzamin DSD I z udziałem uczniów naszej szkoły. Tą „generalną próbę” bacznie obserwowały Konsul Kulturalna Niemiec Marion Ramackers oraz Susanne Lindemann, która jest koordynatorem programu DSD I w południowej Polsce.

Przed komisją świetnie zaprezentował się Mateusz Różański. Uczeń drugiej klasy Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu uzyskał podczas egzaminu ustnego poziom B1  zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Serdecznie gratulujemy!

[21.03.2018] Wolontariusze pod kierunkiem Moniki Polińskiej zaśpiewali dla seniorów znane i lubiane piosenki o wiośnie oraz pieśni patriotyczne z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Szczególnie te ostatnie były nagrodzone gromkimi brawami i poproszono aby uczniowie wykonali je po raz kolejny. Większość podopiecznych DPS-u doskonale pamiętała słowa utworów z lat swojej młodości stąd tak serdecznie zostały one przyjęte. Był to ostatni występ w tym roku szkolnym wolontariuszy klas trzecich gimnazjalnych. Kolejne spotkania w nowym roku szkolnym.

[21.03.2018] Ogromna ludowa pisanka zrobiona przez wolontariuszy pod kierunkiem Moniki Polińskiej oraz uczniów klas IV, VII i III gimnazjalnych uczonych przez Katarzynę Jarząb – plastyka szkoły, to jeden z elementów obchodów 100-llecia Odzyskania Niepodległości przez państwo polskie. Wykonana pisanka była inspirowana kulturą ludową- wycinankami łowickimi. Kolorowe motywy kwiatowe składające się z kilku elementów oraz wspaniałe koguty, utworzyły przepiękną wielkanocną aranżację nieodłącznie związaną z obchodami Świąt Wielkanocnych. Kolorowe palmy, które zwyciężyły w konkursach klasowych są uzupełnieniem dekoracji szkoły. Elementy ludowe, obrzędy wielkanocne, szeroko rozumiana kultura i tradycje społeczeństwa polskiego to wyraz naszej tożsamości narodowej.

[20.03.2018] W ramach "Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej" w naszej szkole została zorganizowana prelekcja na temat higieny jamy ustnej, którą wygłosiła nauczycielka biologii i higienistka stomatologiczna Danuta Stadnicka Haba.Uczestniczyli w niej uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści, którzy z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat przyczyn próchnicy i wskazówek dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej. Młodzież zapoznała się z metodami szczotkowania zębów, środkami do higieny jamy ustnej, znaczeniem fluoru oraz dietą sprzyjającą zdrowiu zębów.Na zakończenie uczniowie poznali kila faktów i mitów dotyczących naszych zębów. Prelekcja przyczyniła się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat dbałości o jamę ustną.

 

Festiwal Profesjonalistów w Kaliszu

Interesują Cię najnowsze technologie? Zastanawiasz się nad wyborem szkoły i kierunku kształcenia? Jesteś specjalistą i chcesz rozwijać swoją karierę? 6 i 7 kwietnia przyjdź do Hali Kalisz Arena na Festiwal Profesjonalistów!

Dnia 14 marca odwiedzili naszą szkołę wolontariusze z Hiszpanii i Turcji. W tym dniu odbyły się wykłady i prezentacje krajów, z których pochodzą. Oczywiści zajęcia prowadzone były w języku angielskim co pozwoliło uczniom sprawdzić swoje umiejętności językowe. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Hiszpanii i Turcji, mogli zadawać pytania dotyczące krajów, jak i zainteresowań wolontariuszy. Była to wspaniała przygoda!

13 marca 2018 r. odbyła się prezentacja programu artystycznego ku czci Jana Pawła II dla mieszkańców osiedla Dobrzec. Program obejrzało około 100 gości, głównie rodzice i krewni występujących na scenie uczniów. Artyści otrzymali rzęsiste brawa i mnóstwo pochwał od zachwyconych widzów! 

Zapraszamy za rok…

W sobotę 10 marca 2018 r. rozegrano turniej, w którym nasi uczniowie zajęli:
- Szymon Skurniak kl. 7b - 1 miejsce grupa A,
- Weronika Wawrzyniak kl. 7b - 1 miejsce grupa A dziewczynki,
- Zuzanna Jędrzejewska kl. 4a - 5 miejsce grupa A dziewczynki,
- Julia Skurniak kl. 4a - 1 miejsce grupa B dziewczynki.

Gratulacje!

Po raz pierwszy uczniowie klas pierwszych uczcili w Szkole Podstawowej nr 24 Dzień Patrona ”Jana Pawła II”. Uczniowie obejrzeli film o historii życia Karola Wojtyły, następnie uczestniczyli w Quizie „Nasz wielki Polak”. Dzieci w klasach pierwszych mają naprawdę dużą wiedzę o naszym Patronie. Lecz, to nie koniec uroczystości. Przeszliśmy do auli szkolnej, gdzie na dzieci czekała prezentacja „Z życia Jana Pawła II”, oraz wręczenie nagród i dyplomów przez p. dyr. Anetę Justyńską i p.wicedyr. Annę Balcerzyk dzieciom, za najładniej wykonany portret Jana Pawła II. Na koniec dzieci śpiewały ulubione piosenki religijne o Janie Pawle II. Ostatnią częścią uroczystości było wspólne wyjście z całą społecznością szkolną do Kaplicy na mszę.

W Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu odbył się konkurs plastyczny z okazji dnia patrona naszej szkoły. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe i tematyczne.

-Dla klas I ( szkoły podstawowej ) tematem konkursu był: Jan Paweł II -papież dzieci , konkurs plastyczny wygrały następujące dzieci:

Zaproszenie

W imieniu społeczności szkolnej zapraszam serdecznie

na program artystyczny ku czci Patrona Szkoły, Jana Pawła II.

Prezentacja programu odbędzie się w dniu 13 marca 2018 r. o godz. 18.00

w budynku Zespołu Szkół Nr 9 ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24.

 

Dyrektor Aneta Justyńska

W dniu 9 marca 2018 roku świętowaliśmy Dzień Patrona.

Patronem naszej szkoły od 2006 r. jest Jan Paweł II.

Uczniowie i pracownicy szkoły uczestniczyli we mszy świętej, która odbyła się w Kaplicy pw. Świętego Jana Pawła II. Obejrzeli również program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem naszych nauczycieli: Elżbiety Szymczak, Beaty Kaczmarek, Łukasza Pieniążka, Violetty Graczyk oraz Anny Tempki. Program dostarczył widzom wielu wzruszeń.

Podczas uroczystości kilkoro uczniów otrzymało z rąk pani dyrektor nagrody za najlepsze miejsca w konkursach zorganizowanych w związku z obchodami Dnia Patrona.

We wtorek, 6 marca 2018 r. odbyło się podsumowanie XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza koleżanka Jagoda Józefiak odebrała podziękowania dla całego podsztabu WOŚP z Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu. Zaangażowanie uczniów naszej szkoły przyczyniło się do zebrania w Kaliszu rekordowej kwoty ponad 324 tys. zł.

Wszystkim wolontariuszom za ich życzliwość i chęć pomagania innym jeszcze raz dziękujemy! SIEMA!

Samorząd Uczniowski

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu