18 listopada 2019 r. o godz. 11.40 w auli szkolnej Szkoły Podstawowej nr 24 odbył się uroczysty Koncert Pieśni Patriotycznych, który był kontynuacją obchodów Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja szkoły oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Mogliśmy usłyszeć znane i lubiane pieśni patriotyczne takie jak: „Przybyli ułani pod okienko", „My Pierwsza Brygada”, „Łączko, łączko" oraz „Pierwsza Kadrowa" w wykonaniu grupy świetlicowej.

Koncert Pieśni Patriotycznych stał się nie tylko świetną lekcją śpiewu i historii, dostarczającą wszystkim obecnym wielu wzruszeń, ale przede wszystkim hołdem złożony tym, którzy oddali swoje życie za to, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce.

czytaj również