Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniach 21 i 22 marca uczniowie klas VB oraz VC pod opieką p. Anny Gajzler-Biernat uczestniczyli w warsztatach graficznych w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza. Uczniowie rozpoczęli swoją twórczą przygodę od obejrzenia wystawy tymczasowej pt " Zakochani w Kaliszu", podczas której zaznajomili się z portretami, sukniami ślubnymi, garniturami, listami miłosnymi dostępnymi na ekspozycji. Ponadto usłyszeli opowieść o miejscach, ludziach i zwyczajach, o zakochanych w sobie kaliszanach. Następnie Pani Kalina Grabińska wprowadziła uczniów w świat grafiki warsztatowej. Wyjaśniła podstawowe cechy grafiki, omówiła przykładowe techniki. Wyjaśniła uczniom zasady pracy przy wypukłodruku. Kolejno uczniowie próbowali własnych sił przy wykonaniu matrycy, a następnie swych pierwszych autorskich odbitek.