5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wolontariusze z naszej szkoły przekazali na oddział pediatryczny Szpitala Zespolonego w Kaliszu bajkowóz wraz z książkami i przyborami do malowania i rysowania. Bajkowóz został wykonany dzięki dobrej woli uczniów, którzy wzięli udział w akcji „Złotówka zamiast kwiatka na dzień nauczyciela” , a książki i materiały piśmiennicze zakupiono z pieniędzy zebranych przez wolontariuszy. Do akcji włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły: Danuta Stadnicka-Haba, Bożena Bochen, Katarzyna Karolak, Monika Polińska, Magdalena Góral-Stanek, Agnieszka Gilak, Michał Orczykowski, Beata Weirauch, Jadwiga Kalita, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Nad całokształtem działań czuwała Monika Polińska - opiekun wolontariuszy w naszej szkole.

Wszystkich chętnych wolontariuszy i osoby zainteresowane pomocą i działaniem na rzecz innych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt „Zbuduj fabrykę dobra” – szczegóły na plakatach rozwieszonych na szkolnym korytarzu oraz w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy, na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.