Wycieczka do Wiednia

[8.06.2018] Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w trzydniowej wycieczce edukacyjnej do Wiednia – jednego z najpiękniejszych miast Europy. Uczestnicy wycieczki zwiedzili wiele atrakcji stolicy Austrii, między innymi: Muzeum Sztuk Pięknych, Katedrę św. Szczepana, najstarszy działajacy ogród zoologiczny świata, Dom Morza (oceanarium), Palmiarnię, Muzeum Techniki, Muzeum Historii Natury, Muzeum Zygmunta Freuda.

Podczas wycieczki zespół uczniów w składzie: Weronika Wawrzyniak, Michał Kulig, Szymon Skurniak i Jakub Kurek uczestniczył w realizacji projektu pt. "Wiedeńskie zabawy z fizyką", który polegał na wykonaniu kilkunastu eksperymentów z fizyki pod kierunkiem nauczyciela w Muzeum Techniki w Wiedniu.

Marek Marczak

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu