Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W ramach obchodów Tygodnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły wykonywali różnorodne prace projektowe. Powstały, między innymi, mapy myśli dotyczące stolic różnych krajów. Uczniowie przygotowali także plakaty prezentujące miasta, które ich szczególnie interesują.

W czwartek [8.02] w klasach gimnazjalnych rozegrano grę językową, w trakcie której rozwiązywano ciekawe zadania i zagadki leksykalne.

Wyłoniono również finałową 10 uczniów rywalizujących o tytuł „Master of English”. Zmierzą się oni w kolejnym etapie konkursu prezentując swoje umiejętności komunikacji i wypowiedzi ustnej.

Różnorodność działań podczas naszej dorocznej imprezy dała wszystkim uczniom możliwość realizacji swoich pasji, rozwoju zainteresowań, zaprezentowania talentów i nabycia nowych umiejętności.

7 lutego w ramach „Szkolnych Dni Języków Obcych” w Zespole Szkół Nr 9 odbył się konkurs dla naszych najmłodszych uczniów. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej rozwiązywali zadania przygotowane przez gimnazjalistów z klasy IId. Konkurs zorganizowano w formie zabaw z dużą dozą humoru. Pierwszaki, pod okiem organizatorów - pani Agnieszki Szyszkiewicz i pana Wojciecha Witczaka, miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego i zdobyć atrakcyjne nagrody. Zabawa miała na celu integrację najmłodszych uczniów i ich starszych kolegów. Podczas trwających od 5.02 do 9.02.2018 „Szkolnych Dni Języków Obcych” odbyły się w naszej szkole także inne konkursy dla pozostałej części społeczności uczniowskiej przygotowane przez nauczycieli języków obcych.

Różnorodność działań podczas naszej dorocznej imprezy dała wszystkim uczniom możliwość realizacji swoich pasji, rozwoju zainteresowań, zaprezentowania talentów i nabycia nowych umiejętności.