W dniu 11.12.2017 r. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs „Wybitni uczeni i odkrywcy”, który został zorganizowany w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Europejski przyrodnik”. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas drugich gimnazjum oraz klas siódmych szkoły podstawowej – łącznie 10 zespołów. Konkurs polegał na przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji na temat wylosowanego uczonego lub odkrywcy. Mogła mieć ona formę prezentacji komputerowej, krótkiego filmu lub scenki teatralnej. Jury wysoko oceniło jakość przedstawionych prezentacji.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął zespół uczniów z klasy 2D w składzie: Martyna Zakierska, Maria Wróblewska, Jagoda Józefiak i Agata Pospiech , a drugie miejsce grupa uczniów z klasy 2B: Gabriela Spież, Jarosław Białas, Piotr Olczak, Jakub Ubycha, Kinga Juszczak, Weronika Wosiek i Kinga Olejnik. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci klasy 2F w składzie: Wojciech Raniś, Patryk Walas, Bartosz Maślak, Wiktoria Kania i Paulina Świeżyńska.

Gratulacje!

Marek Marczak