Po raz kolejny wzięlismy udział w akcji „Sprzątanie Świata 2016”, która w tym roku przebiegała pod hasłem : „Podaj dalej – drugie życie odpadów”. Tradycyjnie już, zaopatrzeni w worki i rękawiczki, sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły oraz znajdujące się nieopodal Pola Marsowe. Wspólnymi siłami udało nam się zapełnić przygotowane na papier, plastik, szkło i odpady komunalne worki, które przekazaliśmy do dalszej obróbki i utylizacji. Zastanawialiśmy się również jak zmniejszyć ilość odpadów lub jak wykorzystać powtórnie, te które już powstały. Za pomoc i udział w akcji dziękujemy uczniom klas: IA, IB, ID, IG, IID, IIF, IIIG oraz wychowawcom, którzy nadzorowali zbiórkę odpadów i dbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Natalia Gabarska