Strój uczniowski będzie można kupić w budynku Gimnazjum w następujących terminach:

- poniedziałek, 25 sierpnia, 11.30 – 16.00
- sobota, 30 sierpnia, 10.00 – 13.00
- poniedziałek, 1 września, 12.00 – 15.00

Zapraszamy!

Wyciąg ze Statutu Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu

"2. W szkole obowiązuje jednolity strój uczniowski:

1) chłopcy: spodnie jeansowe (długie), kolor: klasyczny (granat), krój: klasyczny;

2) dziewczęta: spodnie lub spódniczka z jeansu, kolor: klasyczny (granat), długość spódniczki: nie krótsza niż 5 cm przed kolana;

3) dla dziewcząt i chłopców:

a) koszulka w kolorze: biały, niebieski, czerwony, zielony, żółty z nadrukiem: GIMNAZJUM NR 9,

b) bluza z cienkiego polaru z kapturem w kolorze granatowym z białym logo szkoły z lewej strony;

4) w sezonie letnim dozwolone są:

a) dla dziewcząt – rybaczki jeansowe lub bawełniane (również spodnie długie): białe, beżowe, popielate lub granatowe/czarne,

b) dla chłopców – długie spodnie bawełniane: białe, beżowe, popielate lub granatowe/czarne.

5) W szkole obowiązuje obuwie zamienne - lekkie, na jasnej podeszwie (typ: tenisówki lub trampki dowolnego koloru).

6) Przez strój galowy należy rozumieć: dla dziewcząt – ciemna (granatowa lub czarna) spódnica/spodnie (z wykluczeniem jeansu) i biała (gładka) bluzka koszulowa; dla chłopców – ciemne (granatowe lub czarne) spodnie (z wykluczeniem jeansu) i biała (gładka) koszula."