W dniu 9 marca już po raz dziewiąty obchodziliśmy Dzień Patrona Gimnazjum Nr 9, Jana Pawła II.

Tradycyjnie święto to przypada w rocznicę nadania imienia naszej szkole.

Z tej okazji uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, która odbyła się w Kaplicy pw. Świętego Jana Pawła II. Spotkali się także z wychowawcami by porozmawiać o życiu i działalności Ojca Świętego. Ważnym punktem obchodów była prezentacja sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w opracowaniu i reżyserii pani Elżbiety Kirijczuk i pani Katarzyny Walęckiej. „Medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat", jak głosi podtytuł, stała się hołdem złożonym Patronowi przez młodych artystów z naszej szkoły.

Podczas uroczystości nastąpiło podsumowanie konkursów zorganizowanych w związku z obchodami Dnia Patrona. Pani dyrektor Aneta Justyńska wręczyła uczniom nagrody za najlepsze miejsca w konkursach: plastycznym, literackim, wiedzy o Janie Pawle II oraz w konkursie na krzyżówkę związaną z życiem i działalnością Patrona.

Przedstawiciele gimnazjum złożyli także kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II.

{flowplayer}1videos/patron2015.flv{/flowplayer}