Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2016/17 w LO

W piątek (16 czerwca 2017 r.) w Ostródzie rozpoczęła się XVI Krajowa Licealiada w siatkówce chłopców. Do trwającej trzy dni rywalizacji przystąpiło 12 zespołów. Siatkarze VII LO SMS AMBER Kalisz wywalczyli 5 miejsce, wygrywając w ostatnim meczu 2:0 z mistrzem Małopolski - MKS Andrychów.

W finałach Licealiady w Ostródzie reprezentowali naszą szkołę: Kacper Kornacki, Mateusz Kadłubek, Mateusz Brodziak, Nikolas Przybylski, Mateusz Waszak, Kacper Jesiołowski, Marcin Kaczmarek, Szymon Dziekański, Adam Cieślak, Kuba Rynkowski, Witek Cichocki. Gratulujemy!!! To piękne zwieńczenie trzyletniej pracy naszych siatkarzy i trenera Mariusza Pieczonki.

Olga Nowakowska i Katarzyna Bojko z VII LO SMS Amber Kalisz zostały wicemistrzyniami Wielkopolski w plażowej piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych. Finał wojewódzkiej Licealiady rozegrany został 9 czerwca 2017 r. we Wrześni.

Z brązowymi medalami ogólnopolskiej Licealiady wróciły z Wieliczki siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. Dla podopiecznych Daniela Przybylskiego i Olgi Owczynnikowej to historyczna chwila, bo choć w tej rangi zawodach zagrały już trzykrotnie, na podium stanęły po raz pierwszy.

[4.06.2017] MAMY BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI!

Pokonujemy SAN-Pajda Volleyball Team Jarosław 2:0 (25:22, 25:19)

Więcej: faktykaliskie.pl

Pierwszy rocznik absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przystąpił w tym roku do egzaminu dojrzałości.

Matura 2017 rozpoczęła się w czwartek, 4 maja. Nasi maturzyści zdawali wtedy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a kilkunastu także na poziomie rozszerzonym. W piątek, 5 maja, przyszedł czas na z matematykę. Po dwóch dniach odpoczynku uczniowie wrócili do maturalnego maratonu. 8 maja o g. 9 przystąpili do matury z języka angielskiego, najpierw do podstawy, potem do rozszerzenia. W kolejnych dniach zdawali egzaminy na poziomie rozszerzonym, m.in. z matematyki, języka niemieckiego, wosu, biologii, geografii…

Najwięcej emocji wśród naszych abiturientów budziły egzaminy ustne z języka polskiego (15 i 17 maja), języka angielskiego (10 i 15 maja) i języka niemieckiego (10 maja). Wszyscy zakończyli te pozytywnie, niektórzy na 100%! Gratulujemy i cieszymy się z Wami, drodzy maturzyści!

Na wyniki egzaminów pisemnych trzeba będzie poczekać do 30 czerwca.

UWAGA KANDYDACI!

od 4 maja rusza rekrutacja do VII LO SMS.

Rekrutacja do szkół tego typu odbywa się wcześniej niż do pozostałych szkół ponadgimnazjalnych!

27 kwietnia 2017 r. w auli Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów z VII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu.

Jestem przekonana, że uczestniczymy w historycznym wydarzeniu – powiedziała podczas uroczystości dyrektor szkoły, Aneta Justyńska. – Oto naukę w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego kończy pierwszy rocznik uczniów – 21 absolwentów, 9 dziewcząt i 12 chłopców.

Gratuluję Wam kochani ukończenia tego wyjątkowego liceum, gdzie obok zdobywania wiedzy mieliście możliwość rozwijania swoich pasji sportowych. Przed wami zupełnie nowy etap życia. Wiele niewiadomych. Życzę wam uporu w dążeniu do celu, do szczęścia.

Siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz triumfowały w finale wielkopolskiej Licealiady. Po mistrzowski tytuł podopieczne Daniela Przybylskiego i Olgi Owczynnikowej sięgnęły już drugi rok z rzędu. Finałowe zmagania mistrzostw Wielkopolski szkół ponadgimnazjalnych rozegrane zostały 29 i 30 marca 2017 r. w poznańskiej Arenie.

Gratulujemy!

www.kalisz.pl faktykaliskie.pl

Po raz pierwszy siatkarze VII LO SMS Kalisz wywalczyli medale wojewódzkiej Licealiady. I od razu złote! 19 kwietnia 2017 r. w hali „Olimpia” pozostawili oni w pokonanym polu zespoły z Piły i Poznania. Wkrótce będą reprezentować Wielkopolskę w mistrzostwach Polski.

Gratulujemy! 

www.faktykaliskie.pl

Chcesz dołączyć do naszych Mistrzyń i Mistrzów Wielkopolski? To doskonała okazja! Rusza nabór do naszej szkoły na rok szkoły 2017/2018 oraz nabór uzupełniający do pozostałych klas!

Zapamiętajcie te daty i przyjdźcie na konsultacje naborowe! Weźcie ze sobą koniecznie strój sportowy oraz obuwie zmienne! Konsultacje odbędą się w naszej szkolnej hali przy ul. Hanki Sawickiej 22-24 w dniach:

Ogromny sukces siatkarzy VII LO SMS Amber Kalisz. Podopieczni trenera Mariusza Pieczonki awansowali do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów, a tym samym znaleźli się w gronie szesnastu najlepszych drużyn w kraju w tej właśnie kategorii. Gratulujemy!

Siatkarki z VII LO SMS Amber Kalisz zajęły III miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej, które rozegrano w hali ARENA Kalisz w dniach 23-26 lutego 2017 r. Niewiele zabrakło, żeby nasze dziewczyny awansowały do półfinału… Dzięki trzeciej lokacie, na której zostały sklasyfikowane, w skali kraju uplasowały się na pozycjach 17-24. Gratulujemy!

Wiktor Wachowski uczeń klasy pierwszej VII LO SMS Kalisz, na co dzień zawodnik UKS 12, podopieczny trenera Waldemara Olszyny, w dniach 10-12.02 2017 r. uczestniczył w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu.
Wiktor po eliminacjach plasował się na drugim miejscu z nowym rekordem życiowym na 600 m -1:23,10. W Finale A na 600 m – Wiktor zajął V miejsce z wynikiem 1:23,18, co jest do tej pory najlepszym wynikiem w karierze młodego zawodnika!
W dniu 21.01.2017 r. – Wiktor został Halowym Mistrzem Wielkopolski w biegu na 300 m z doskonałym wynikiem jak na specyfikę kaliskiej hali lekkoatletycznej – 40,13 s (jedyna hala w Wielkopolsce do rozgrywania zawodów rangi mistrzowskiej).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  

Siatkarze VII LO SMS Amber Kalisz awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski juniorów. Do najlepszej czwórki w województwie weszli dzięki drugiej lokacie w zmaganiach półfinałowych.

W turniejach finałowych mistrzostw Wielkopolski zagrają również kadetki i juniorki VII LO SMS Amber Kalisz. www.faktykaliskie.pl www.faktykaliskie.pl www.faktykaliskie.pl

Po raz pierwszy w historii siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz zostały najlepszą drużyną Wielkopolski wśród juniorek! Podopieczne Daniela Przybylskiego zwyciężyły dwudniowy turniej rozgrywany 2 i 3 lutego 2017 r. w kaliskiej Arenie. Dodatkowo MVP turnieju została wybrana przyjmująca Ambera, Maja Łysiak. Teraz przed naszymi mistrzyniami kolejne wielkie wyzwanie – pod koniec lutego będą gospodarzem ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski.

relacja 1 2

"W sali recepcyjnej odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej Kalisza.

Organ tworzy 20 uczniów kaliskich szkół ponadgimnazjalnych... " www.kalisz.pl

Juniorzy VII LO SMS Amber Kalisz zostali srebrnymi medalistami mistrzostw Wielkopolski w piłce siatkowej. Podczas rozegranego w miniony weekend (4 – 5 lutego 2017 r.) w Luboniu turnieju finałowego, podopieczni trenerów Mariusza Pieczonki i Mariana Nowaka przegrali tylko jeden z trzech meczów, ulegając na zakończenie turnieju późniejszym mistrzom – UKS SMS Joker Piła. Nasi siatkarze, zdobywając tytuł wicemistrzów województwa wywalczyli też prawo występu w rozgrywkach centralnych. Na ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorów pojadą do Świnoujścia.

relacja 1 2

„Zgrupowanie 2017” – pod takim hasłem w czwartek, 5 stycznia 2017 r., na balu studniówkowym w restauracji Komoda bawili się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Był to pierwszy taki bal w historii tej szkoły. Impreza rozpoczęła oficjalne odliczanie dni do matury – zostało ich już tylko 118!

Najważniejszym punktem studniówki był tradycyjny polonez, w którym przejętych uczniów podziwiali wzruszeni nauczyciele i dumni rodzice. W pierwszej parze tańczyła oczywiście pani dyrektor Aneta Justyńska. Po zasłużonej burzy oklasków przyszedł czas na życzenia - pani dyrektor życzyła maturzystom udanej zabawy i sukcesów na egzaminie.

W dniu 15 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. Kandydatem ubiegającym się o stanowisko radnego był uczeń VII Liceum SMS, Wiktor Wechman. Licealiści na 5. i 6. przerwie oddawali swoje głosy „za” lub „przeciw”. Wiktor zdobył zaufanie 34 z 38 głosujących i tym samym będzie on reprezentował VII Liceum SMS na zebraniach Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. Frekwencja wyborcza wyniosła 79%.

Kalisz, 16.11.2016 r.

 

Szanowni Państwo,

 

W najbliższym czasie w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji. Będą przez kilka dni przyglądać się naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły.