Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2016/17 w G9

[17.03.2017] Kamil Jamroszczyk z klasy III C został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki.

Beata Wietrzych

Konkurs biblioteczny pt „ Nic nie wiem czyli wiem wszystko- umiejętność korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej” dla uczniów klas trzecich odbył się 3 marca.

Wśród dwuosobowych reprezentacji klas trzecich pierwsze miejsce zdobyła klasa 3 D- Karina Barna i Patryk Grzyb, II miejsce klasa 3 A Martyna Przepiórka i Wiktor Balcerzyk

3 miejsce klasa 3F Aleksandra Niewiadomska i Kamila Goszcz.

Kolejne zmagania konkursowe dla trzecioklasistów już w maju. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy intelektualnej.

W finale miasta Kalisza, który odbył się w naszej szkole wystąpiły dwa zespoły z Gimnazjum Nr 10 oraz zespół Gimnazjum Nr 9. Ostateczne po dwóch zasłużonych i jednoznacznych zwycięstwach uczniowie dziewiątki zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji Kaliskich szkół w piłce siatkowej chłopców. Tym samym wywalczyli sobie awans do dalszych rozgrywek na szczeblu rejonowy. Gratulujemy chłopakom i trzymamy kciuki. 

Michał Szablewski 

W gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego znalazł się uczeń naszej szkoły - Jan Chojnacki z klasy 3E. Do konkursu przygotowywał Janka dr Piotr Molenda. Wspomnieć wypada, że tegoroczny konkurs uważany był z wyjątkowo trudny. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się jedynie dwóch kaliszan. Dodajmy, że Janek podtrzymuje wysokie noty naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie Historycznym - jest piątym laureatem w ciągu ostatnich trzech lat.

W niedzielę, 12 marca 2017 r. młodzież przedstawiła program artystyczny ku czci Jana Pawła II. Przed widownią, na której zasiedli rodzice i sympatycy naszej szkoły zaprezentowali się recytatorzy, zespół muzyczny, chór, soliści oraz tancerki. Ze sceny popłynęły mądre słowa i piękna muzyka. Występ stał się okazją do przypomnienia nauki wielkiego Polaka. Młodzi artyści zebrali mnóstwo braw od swoich bliskich.

Dziękujemy pani Elżbiecie Szymczak, pani Violetcie Graczyk, panu Łukaszowi Pieniążkowi oraz występującym uczniom za przyjście do szkoły w to niedzielne popołudnie.

9 marca 2017r. w Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu – odbyła się ważna uroczystość – obchody Dnia Patrona – św. Jana Pawła II. W święcie tym brała udział cała społeczność uczniowska, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Troje uczniów klasy językowej III D wzięło udział w Międzyszkolnym Gramatyczno-Leksykalnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zakład Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Reprezentanci naszej szkoły zostawali laureatami tego konkursu w każdej jego edycji. Również w tym roku wszyscy nasi uczniowie startujący w konkursie zostali nagrodzeni, udowadniając wysoki poziom umiejętności językowych uczniów Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu. Gratulujemy!

Agnieszka Gilak

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 15 marca 2017 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

W związku z obchodami Dnia Patrona został zorganizowany konkurs na najciekawszy album o pielgrzymkach Jana Pawła II. W albumach wykonanych przez uczniów znalazły się fotografie i opisy miejsc, które odwiedził papież podczas swoich licznych podróży. Laureatem konkursu zostały: Oliwia Wawrzyniak i Marcelina Witczak z klasy I F.

serdecznie gratulujemy!

M. Pietrusiak i K.Socha

Finał koszykarskiej gimnazjady w Kaliszu został rozegrany we wtorek 7.03.2017 w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Najlepsze okazało się Gimnazjum nr 9, które będzie reprezentowało Kalisz w rozgrywkach regionalnych.

W czwartek 2 marca odbyła się szkolna debata, której myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W happeningu udział brały dwie klasy o rozszerzonym programie języka angielskiego: ID i IID. Uczniowie z klasy IID pełnili rolę gospodarzy; byli odpowiedzialni za współtworzenie materiałów oraz animowanie wydarzenia.

Uczniowie i nauczyciele

Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu

zapraszają na montaż słowno-muzyczny

poświęcony Patronowi Gimnazjum Nr 9

Janowi Pawłowi II.

Program zostanie zaprezentowany

w niedzielę 12 marca 2017 r.

o godz. 17.30

w siedzibie szkoły:

ul. Hanki Sawickiej 22-24.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 9 W KALISZU OGŁASZA NABÓR
DO KLASY SIÓDMEJ SPORTOWEJ
O PROFILU PIŁKA SIATKOWA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 24

Kolejny znakomity wynik naszego ucznia podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce rozgrywanych w Arenie Toruń - kulomiot Piotr Goździewicz uczeń klasy IIIC pchając 18,18 (rekord życiowy) zajął 3 miejsce w kategorii juniorów młodszych. Gratulujemy!

Te fascynujące prehistoryczne olbrzymy od zawsze były inspiracją do zabaw, rysunków i czytanych książek przez dzieci i młodzież. Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu z opiekunem Moniką Polińską zainspirowałli grupę maluchów z Niepublicznego Przedszkola Calineczka w Kaliszu do wspólnego czytania książeczki Joanny Jagiełło "Oko w oko z diplodokiem". Maluchy słuchały opowieści z wielkim zainteresowaniem. Na zakończenie czytelniczego spotkania mogły sobie wybrać obrazek z dinozaurem do kolorowania oraz pobawić się z tyranozaurem- mechaniczną zabawką sterowaną pilotem i  wydającą dźwięki.

W środę 22 lutego w Hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Łódzkiej odbyło się podsumowanie 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym regionie.

W tegorocznej akcji w Kaliszu i całym naszym regionie zebrano 314. 400 czyli ponad 60 tyś. złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Na środowym spotkaniu Mirosław Przybyła – organizator Finału WOŚP w Kaliszu oraz Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński podziękowali kaliskim podsztabom oraz wolontariuszom.

Przypomnijmy, iż nasza szkoła miała także swój udział w tegorocznym Finale WOŚP, gdyż podsztab Gimnazjum Nr 9 zebrał sumę 5.400 zł, natomiast Marta Brodnicka, wolontariuszka z klasy II G zebrała kwotę 970 zł.

PODSTAWOWE INFORMACJE O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM

przeprowadzanym w roku szkolnym 2016/2017

Egzamin gimnazjalny odbędzie się:

 

19 kwietnia 2017r.- część humanistyczna

9.00-10.00 historia i wiedza o społeczeństwie (dla uczniów uprawnionych czas może być przedłużony o 20 min.)

11.00-12.30 język polski (dla uczniów uprawnionych czas może być przedłużony o 45 min.)

Uczniowie klas III naszego gimnazjum, w ramach zajęć z preorientacji zawodowej, uczestniczyli w niezwykłych warsztatach kulinarnych. Przygoda z gotowaniem odbyła się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu. Gimnazjaliści w praktyce sprawdzili swoje umiejętności i predyspozycje do pracy w zawodach gastronomicznych. Smacznym efektem ich pracy i zaangażowania były dania bezglutenowe - wszystkie oparte na kaszy jaglanej. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować, a następnie degustować, tarte z jabłkami, koktajl owocowy, czerwony barszcz oraz kotleciki jaglane. Ponadto uzyskali ciekawe przepisy kulinarne i wzbogacili umiejętność dekorowania stołu.

Warsztaty języka niemieckiego klas DSD

Dnia 22 lutego uczniowie klasy 1B oraz klasy 2B, czyli klas o profilu z rozszerzonym językiem niemieckim przygotowujących się do certyfikatu DSD I wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego. Uczniowie tych klas wraz z nauczycielkami p. Agnieszką Żmurkiewicz i p. Magdaleną Góral-Stanek przygotowali dla siebie nawzajem zestawy zadań gramatyczno-leksykalnych sprawdzających wiedzę z języka niemieckiego na danym poziomie. Każda z klas została podzielona na 4 grupy, które musiały w określonym czasie rozwiązać po 4 zestawy zadań o rosnącym stopniu trudności (1 grupa zadania najłatwiejsze – 4 grupa najtrudniejsze i tym samym najwyżej punktowane). Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i dobry nastrój.