Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2016/17 w G9

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 17 maja 2017 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w dwudniowej wycieczce szkolnej do Berlina. Część uczniów w trakcie wycieczki realizowała projekt edukacyjny pt. „Berliński przyrodnik”, polegający na udokumentowaniu największych atrakcji przyrodniczych stolicy Niemiec.

[04.05.2017] Uczniowie naszej szkoły: Kamila Goszcz i Jan Chojnacki wzięli udział uroczystości wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Po spotkaniu w Auli Uniwersyteckiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, trzecioklasistom wyraźnie poprawiły się nastroje... Na podstawie zaświadczenia laureaci zostali zwolnieni z jednej części egzaminu gimnazjalnego. Stuprocentowym wynikiem z matematyki może pochwalić się już Kamila Goszcz (opiekun Beata Weirauch), identyczny wynik z historii osiągnął Jan Chojnacki (opiekun dr Piotr Molenda). Dodajmy, że laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych przyjmowani są do szkół ponadgimnazjalnych w pierwszej kolejności.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu, gratulujemy.

[10.04.2017] Po raz kolejny Filia Nr 9 Biblioteki Publicznej w Kaliszu zorganizowała dla gimnazjalistów Zespołu Szkół Nr 9 spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Spotkanie na czytanie odbyło się w odnowionych wnętrzach biblioteki, która po generalnym remoncie zachwyciła uczniów nową czytelnią, wypożyczalnią oraz oddziałem dziecięcym. Książki Ewy Waluk: "Życzenie" i Katarzyny Matejek "Mecz o wszystko" które były szerzej zaprezentowane podczas spotkania zyskały duże uznanie wśród młodzieży. Czerwcowe spotkanie z gimnazjalistami zakończy cykl spotkań z książką.

156 naszych trzecioklasistów zakończyło właśnie trzydniowy maraton egzaminacyjny.

W środę, 19 kwietnia 2017 r. uczniowie napisali część humanistyczną (historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski). W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. zmierzyli się z testem matematyczno-przyrodniczym (przedmioty przyrodnicze – biologia, geografia, chemia i fizyka oraz matematyka). W piątek, 21 kwietnia 2017 r. odbył się egzamin sprawdzający znajomość języków obcych (większość wybrała język angielski).

Emocji było wiele, ale raczej nie było nerwowej atmosfery. Uczniowie podeszli do egzaminu spokojniej niż nauczyciele i rodzice… Na wyniki trzeba będzie poczekać do 16 czerwca.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 9 W KALISZU OGŁASZA NABÓR
DO KLASY SIÓDMEJ SPORTOWEJ
O PROFILU PIŁKA SIATKOWA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 24

5 kwietnia 2017 r. uczniowie kaliskich szkół odebrali Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Wyróżnienia otrzymało 376 prymusów. Wśród uhonorowanych znaleźli się także gimnazjaliści z Dziewiątki. Uroczystość odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza.

O tym, kto otrzyma stypendium decyduje kilkuosobowa kapituła, która w swoich decyzjach kieruje się bardzo złożonymi kryteriami. Dwiema najistotniejszymi kwestiami są wyniki w nauce i sytuacja materialna ucznia. Pod uwagę brane są także postawa patriotyczna, działalność na rzecz społeczeństwa i najróżniejsze osiągnięcia.

Uczennica klasy 3F Kamila Goszcz została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.Opiekunem na tym matematycznym szlaku była Beata Weirauch.

Gratulujemy!

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w I Korespondencyjnym Konkursie Literackim  dla Uczniów Gimnazjów, zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kaliszu. Zadanie polegało na napisaniu opowiadania w języku angielskim, zaczynającego się od podanych słów. Przy ocenie przesłanych prac, organizatorzy konkursu brali pod uwagę zarówno poprawność i bogactwo zastosowanych środków językowych,  jak i inwencję twórczą oraz pomysłowość jaką wykazali się autorzy podczas pisania swoich opowiadań.

Jak zapewniają organizatorzy konkursu, wybór trzech najlepszych prac nie był łatwy, tym bardziej więc cieszymy się, że nasza uczennica, Oliwia Adlam z klasy III D, zajęła w nim III miejsce. Gratulujemy Oliwii oraz wszystkim uczniom naszego gimnazjum, którzy wzięli udział w literackiej rywalizacji!

Danuta Skibińska, Agnieszka Gilak, Tomasz Kubis

Trzecią edycję konkursu bibliotecznego pt „ Nic nie wiem czyli wiem wszystko- umiejętność korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej” zakończyły klasy pierwsze.

Uczennice klasy 1 d- Jagoda Józefiak i Maria Kościelak- wykazały się dużą wiedzą i zdobyły 1 miejsce. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja klasy 1 f - Patryk Walas i i Marek Weber. Trzecie miejsce to zespół reprezentujący klasę 1c Igor Sobiś i Jędrzej Raczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

W sobotę, 18 marca 2017 r., otworzyły się drzwi dla przyszłych uczniów Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu. W tym roku odwiedziła nas rekordowa liczba gości zainteresowanych nowo tworzoną Szkołą Podstawową nr 24. Nie zabrakło również chętnych do VII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Jesteśmy szkołą z tradycją”. Szczególnie miło było widzieć naszych absolwentów.

Młodzież gimnazjum przygotowała wiele atrakcji, by jak najpełniej przedstawić ofertę placówki. Uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia plastyczne, taneczne, muzyczne, sportowe. Oprócz tego można było zobaczyć erupcję wulkanu, wziąć udział w pokazach doświadczeń fizycznych i chemicznych, odbyć szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, pograć w szachy, gry planszowe, rozwiązać łamigłówkę matematyczną, wziąć udział w zabawach z użyciem tablicy interaktywnej, w zabawach językowych i wielu, wielu innych… Dużym powodzeniem cieszyła się sala zabaw, którą zorganizowano dla najmłodszych dzieci w przyszłej świetlicy szkolnej.

Mamy nadzieję, że spodobało się Wam w naszej szkole. Czekamy na zgłoszenia.

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 24 IM. JANA PAWŁA II
W KALISZU

Nabór elektroniczny: https://sp-kalisz.nabory.pl/

- przyjmowanie zgłoszeń dzieci z rejonu: od 3 kwietnia do 28 kwietnia 2017 r.

- przyjmowanie wniosków dzieci spoza rejonu: od 24 kwietnia do 28 kwietnia 2017 r.

 

Sekretariat czynny:

- w dni robocze w godz. 7.30 – 17.00

tel. 62 76 85 470

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[28.03.2017] Po raz drugi w tym roku szkolnym, wolontariusze Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu zbierali pieniądze dla dzieci z ubogich rodzin. Pomoc w pakowaniu zakupów oraz informowanie o działalności Fundacji „Dziewczynka z zapałkami” zawsze przynosi bardzo wymierne efekty. Dzięki jej wsparciu wiele dzieci może skorzystać z darmowych obiadów w stołówkach szkolnych, dofinansowania do biletów lub otrzymać paczkę świąteczną od Mikołaja. Jedną z form pomocy dzieciom, są również wyjazdy na letni i zimowy wypoczynek do miejscowości uzdrowiskowych w górach lub nad morzem. Z naszej szkoły na zimowy wypoczynek do Bukowca niedaleko Karpacza pojechało w tym roku szkolnym 14 osób. Jak widać praca wolontariusza przekłada się na bardzo konkretną pomoc, za co bardzo serdecznie \ dziękujemy , wszystkim wolontariuszom biorącym aktywny udział w marcowej akcji „Dziewczynka z zapałkami”.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 5 i 6 kwietnia 2017 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

23 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Stylu Życia pod hasłem „Zdrowie na widelcu”. Uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowali ciekawe i kolorowe stoiska ze zdrową żywnością. Podczas przerw wszyscy uczniowie naszej szkoły degustowali przygotowane potrawy. Mogli również zmierzyć ciśnienie i obliczyć swoje BMI. W ramach obchodów odbyło się również spotkanie z dietetykiem- Anetą Falczyńską. W konkursie na najpiękniejszą makietę owocu lub warzywa klasa II A zajęła I miejsce, drugie miejsce zajęła klasa II B, a trzecie- klasa I F. Na zakończenie zespół fitness zaprosił wszystkich do wspólnych ćwiczeń.

[23.03.2017] Druga edycja konkursu bibliotecznego pt „ Nic nie wiem czyli wiem wszystko- umiejętność korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej” dla uczniów klas drugich została rozstrzygnięta. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 2 f Martyna Pleśnierowicz i Amelia Solińska oraz klasy 2 a Natalia Czech i Julia Majdan. Nagrodę specjalną przyznano uczennicy klasy 2 d Marcie Nowak, która wśród dwuosobowych reprezentacji klas stworzyła jednoosobową drużynę reprezentującą swoją klasę zdobywając bardzo wysoką liczbę punktów.-gratulujemy!

Konkurs biblioteczny dla klas pierwszych już wkrótce- wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej zabawy!

Z prawdziwą radością informujemy, że Tymoteusz Całka z klasy III D zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjów. Podczas rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, który odbył się 11 marca w Poznaniu, Tymek wykazał się świetną znajomością języka angielskiego na poziomie B2 z elementami C1 i znalazł się w czołówce najlepszych uczniów w województwie wielkopolskim.

Serdecznie gratulujemy Tymkowi!

Danuta Skibińska

[23.03.2017] Kinga Gebel autorka książki :Paradoks” absolwentka naszej szkoły, spotkała się z uczniami kl. 1, 2 i 3 aby odsłonić tajniki edytorstwa, ruchu wydawniczego i swoich pasji czytelniczych i pisarskich. Uczniowie tylko kilka lat młodsi od Kingi słuchali jej z wielkim zainteresowaniem. Studia prawnicze Kingi nie pochłonęły jej całkowicie…….został również czas na pisanie oraz inne pasje młodej studentki Uniwersytetu Wrocławskiego, dlatego autorka „Paradoksu” tak bardzo podkreślała podczas spotkania z uczniami, dobrą organizację czasu wolnego i dbanie o swoje zainteresowania.

„Paradoks” Kingi Gebel to nie tylko opowieść o szukaniu wskazówek i dochodzeniu do prawdy, ale także prawdziwy dramat rodzinny, który nigdy nie powinien się wydarzyć. Książka znajduje się w zbiorach biblioteki szkolnej, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przeczytania tej interesującej lektury.

Dnia 17 marca (piątek) uczniowie klasy IIIC wraz z wychowawcą wzięli udział w wykładzie profesora Zbigniewa Nawrata „Polskie drogi do serca” w auli Collegium Medicum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Profesor Nawrat pracuje w Katedrze Kardiochirurgii i Transplantologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii (był jego współpracownikiem i zastępcą).

Podczas niezwykle interesującego wykładu uczniowie mogli dowiedzieć się o sztucznych narządach tj. protezy serca, zastawki, pompy krwi, stosowaniu symulacji komputerowych w zabiegach chirurgicznych oraz o telemedycynie i robotyce medycznej.

Po raz kolejny w tym roku szkolnym wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu z opiekunem Moniką Polińską odwiedzili Niepubliczne Przedszkole „Calineczka” w Kaliszu.

W „Spotkaniu na czytanie” brały udział figury geometryczne z książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Koła, trójkąty, prostokąty i czarodziej Hilary”. Dzieci po zapoznaniu się z treścią książeczki potrafiły odróżnić każdą z figur i opisać jej cechy fizyczne. Samodzielnie układały każdą z nich z kolorowych woreczków gimnastycznych wypełnionych ryżem i nasionami gorczycy. Edukacyjna zabawa pełna ruchu i uśmiechu była początkiem ćwiczeń gimnastyczno- ruchowych dla całej grupy. Kolejne spotkanie z książką pod koniec marca.