Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2016/17 w G9

Od poniedziałku do piątku (17.10 - 21.10.2016 r.) w Gimnazjum Nr 9 trwa Harvest Festival. Jest to tradycyjne Święto Plonów obchodzone w Anglii,USA i Kanadzie. Uczniowie przynoszą  do szkoły owoce, warzywa, przetwory i ciasta, które przeznaczają na cele charytatywne. Jest to czas wdzięczności za wszystkie plony, okazja do wsparcia potrzebujących oraz  promocja zdrowej żywności. Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Beaty Antczak, Moniki Polińskiej oraz Anety Wawrzyniak przygotowali gazetki na temat motywów jesiennych w poezji i literaturze polskiej i angielskiej. Odbył się również kiermasz ciast z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup bajkowozu na oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu.

[22.10.2016] W auli Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu odbył się turniej szachowy dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii gimnazjów indywidualnie wśród dziewcząt Margarita Nowak zajęła III miejsce, wśród chłopców Kasper Wroczyński również III m.

Wyniki indywidualne poszczególnych zawodników przełożyły się na klasyfikację drużynową. Drużyna Gimnazjum nr 9 w składzie: Margarita Nowak, Ewa Hasińska, Kasper Wroczyński, Bartosz Sukiennik i Igor Sobiś, zdobyła, premiowane awansem, wicemistrzostwo miasta. Gratuluję i życzę powodzenia w finale wojewódzkim.

Jacek Wegner