Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2016/17 w G9

Dnia 22.10.2016 r. w Gimnazjum Nr 4 odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w drużynowym tenisie stołowym. Nasi uczniowie Aleksander Walaszczyk z kl. I A i Filip Szafran z kl. II D zajęli I miejsce tym samym awansując do Finału Rejonu. Serdecznie gratulujemy!

Edyta Strójwąs

1 września 2016 r.

VII Liceum Ogólnokształcące SMS

godz. 8.00

klasy III gimnazjum

godz. 9.00

klasy II gimnazjum

godz. 10.00

klasy I gimnazjum

godz. 11.00

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniu 7 września 2016 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

1 września 2016 r. tradycyjnie zabrzmiał pierwszy dzwonek dla uczniów w całej Polsce.

W naszej szkole odbyły się aż cztery inauguracje nowego roku szkolnego (dla każdej grupy wiekowej jedna...). Uczniów powitała Pani dyrektor Aneta Justyńska. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli monodram „Nie dam się powiesić” w wykonaniu Zuzanny Woźniak z klasy III D, napisany i wyreżyserowany przez pana Tomasza Kubisa.

W Zespole Szkół Nr 9 w Kaliszu naukę w klasach pierwszych rozpoczęło w tym roku szkolnym 199 uczniów Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II oraz 18 uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W imieniu Rady Rodziców informuję, że została wybrana firma, która w roku szkolnym 2016/2017 będzie ubezpieczała uczniów naszej szkoły. Spośród wielu ofert przedstawiciele rodziców i nauczycieli za najkorzystniejszą uznali ofertę InterRisk Firmy Saga Brokers z siedzibą w Poznaniu - Poznań, ul. Nowowiejskiego 8/8.

Telefon kontaktowy; 61 852 78 82, 61 852 78 84, tel./fax 61 852 78 83.

Szczegóły dotyczące wysokości składki i warunków ubezpieczenia zostaną przekazane podczas wrześniowych spotkań z rodzicami.

Aneta Justyńska

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniu 15 września 2016 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu informuje, że obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017 Regulaminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Od początku tego roku szkolnego realizowana jest w naszej szkole innowacja pedagogiczna „Europejski przyrodnik”. Obejmuje ona wszystkie obecne klasy pierwsze gimnazjum i prowadzona będzie przez okres trzech lat.

Innowacja polega na zmodyfikowaniu treści nauczania przedmiotów przyrodniczych poprzez dodanie treści poświęconych:

- historii nauki,

- stosowaniu metody naukowej,

- problemom etycznym i moralnym, związanym z badaniami naukowymi i z szeroko pojmowaną nauką.

Celem tych modyfikacji jest udoskonalenie edukacji przyrodniczej na wzór bardziej rozwiniętych gospodarczo krajów Europy.

Zaplanowana jest szkolna debata dotycząca wybranych problemów etycznych i moralnych związanych z badaniami naukowymi oraz konkurs dotyczący działalności naukowej najwybitniejszych uczonych.

Innowacja została zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a uczestniczą w niej następujący nauczyciele: Marek Marczak, Tomasz Efinowicz, Marta Pietrusiak, Karol Prałat, Aleksandra Sadowska, Klaudia Socha i Beata Wietrzych.

Po raz kolejny wzięlismy udział w akcji „Sprzątanie Świata 2016”, która w tym roku przebiegała pod hasłem : „Podaj dalej – drugie życie odpadów”. Tradycyjnie już, zaopatrzeni w worki i rękawiczki, sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły oraz znajdujące się nieopodal Pola Marsowe. Wspólnymi siłami udało nam się zapełnić przygotowane na papier, plastik, szkło i odpady komunalne worki, które przekazaliśmy do dalszej obróbki i utylizacji. Zastanawialiśmy się również jak zmniejszyć ilość odpadów lub jak wykorzystać powtórnie, te które już powstały. Za pomoc i udział w akcji dziękujemy uczniom klas: IA, IB, ID, IG, IID, IIF, IIIG oraz wychowawcom, którzy nadzorowali zbiórkę odpadów i dbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Natalia Gabarska

Uczniowie klas drugich Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu wraz z opiekunem Moniką Polińską brali udział w projekcie edukacyjnym pt. „Władysław Kościelniak. Artysta i regionalista” zorganizowanym przez Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu.

Rozpoczęła się druga edycja konkursu PRZYRODNIK ROKU, którego celem jest wyłonienie – spośród wszystkich uczniów gimnazjum – ucznia, który w danym roku szkolnym uzyska największe osiągnięcia w zakresie przedmiotów przyrodniczych. Konkurs organizowany jest w ramach innowacji pedagogicznej „Efektywny przyrodnik”. Rozstrzygnięcie poznamy w czerwcu 2017 r.

Marek Marczak

Uczniowie klasy integracyjnej III E, w dniu 19 września br. uczestniczyli w niezwyklej akcji sadzenia roślin ozdobnych w Parku Miejskim w Kaliszu. Gimnazjaliści, na zaproszenie Prezydenta Miasta Kalisza, wraz z pracownikami Castoramy, posadzili około 40 hortensji, w pobliżu przedszkola Bursztynowy Zamek. W działaniach uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta, którzy docenili zaangażowanie uczniów w promowanie postaw proekologicznych. Sponsor wydarzenia market Castorama podziękował uczniom za współpracę, obdarzając każdego symbolicznym kwiatkiem i słodyczami.

Aleksandra Sadowska

Wolontariusze oraz bardzo duża ilość uczniów naszej szkoły po raz kolejny w tym roku wkręciła się w zbieranie plastikowych nakrętek, by pomóc w leczeniu chorą Laurę, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Dziewczynka przeszła skomplikowaną operację ortopedyczną, czeka ją żmudna rehabilitacja. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży plastikowych zakrętek zostaną przekazane na wózek inwalidzki.

W Archiwum Państwowym w Kaliszu 6 października odbyła się promocja książki pt. "Fabryki Kalisza i okolic (1815-1989)". której autorem jest Jarosław Dolat – historyk i kustosz Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. W promocji publikacji wziął udział Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Wojciech Woźniak, który podczas uroczystości wręczył Odznakę Honorową za Zasługi dla Archiwistyki pracownikowi Archiwum Państwowego w Kaliszu Grzegorzowi Walisiowi. Uczniowie klas 3 Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu wraz z opiekunem Moniką Polińską na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu Grażyny Schlender również wzięli udział w tej uroczystości.

Młodzież mogła dowiedzieć się od samego autora jak powstawało dzieło i jakie informacje zawiera. 1 Egzemplarz nowo wydanej książki zostanie przekazany do zbiorów biblioteki szkolnej za co serdecznie dziękujemy.

Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu pod opieką Moniki Polińskiej po raz kolejny wzięli udział w akcji zbierania pieniędzy dla dzieci z ubogich rodzin na rzecz Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”. Przez trzy dni uczniowie pomagali w pakowaniu zakupów w E.Leclercu w galerii AMBER w Kaliszu i zbierali pieniądze na wyprawki szkolne, obiady, wakacyjne wyjazdy i paczki świąteczne dla potrzebujących.Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.

W dniach 24 VIII - 1 IX 2016 r. w Bangkoku rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Muay Thai (boks tajski) federacji IFMA dzieci i kadetów.

Uczennica naszej szkoły Wanessa Więcławiak zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata Muay Thai w kategorii dzieci starszych do lat 13 i w wadze 36 kg. W finałowej walce Wanessa uległa tylko zawodniczce Tajlandii Noon-Eiad Arissara.

Z Tajlandii Wanessa przywiozła jeszcze brązowy medal tańca Wai Kru (rytualny taniec muay-thai), który poprzedza walkę.

Wanessa od 3 lat trenuje w klubie Arkadia Kalisz. Treningi ma 3x w tygodniu . Jej trenerem jest Aleksander Kruk. Wanessie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Anna Tempka

14 października 2016 roku tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 19 października 2016 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

30.09.2016 r. w Godzieszach Wielkich Julia Kowalska (uczennica klasy III B) wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe na czas dwójek w kategorii juniorka młodsza.

W sierpniu na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Julia wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju juniorek młodszych w jeździe indywidualnej na czas.

Julia jest zawodniczką KTK Kalisz, w swojej 3 letniej karierze sportowej zdobyła już wiele medali. Trenerem Julii jest Krzysztof Dąbrowski z KTK Kalisz. Zawodniczce i trenerowi gratulujemy!

Anna Tempka

Dnia 19.10 2016r. nasi uczniowie wzięli udział w halowych zawodach w lekkiej atletyce, zorganizowanych przez kaliski Szkolny Związek Sportowy. Naszą szkołę reprezentowało 20 zawodników, z czego 11 to uczniowie klas I i II. Zajęliśmy następujące miejsca: w chodzie Marcelina Sosnowska IIm, 60mpł. Julia Dolacka IIm, Julia Kowalska Im na 1000m, Martyna Kurzajczyk Im na 300m, Amelia Kowalczyk IIm na 300m, Im Kacper Mrula na 60m, Dawid Rzoska IIm na 1000m, Mikołaj Christ IIIm na 1000m.

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy i życzymy kolejnych startów oraz wygranych.

Tomasz Wilczyński