Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2016/17 w G9

Sprzedaż strojów szkolnych dla gimnazjalistów (tylko!)
w naszej szkole:

31 sierpnia 2017 r. (czwartek) w godz. 14.00 – 16.30

1 września 2017 r. (piątek) w godz. 11.00 – 14.00

ZAPRASZAMY!

Uczniowie II, III klasy gimnazjum oraz klas I, IV, VII Szkoły Podstawowej
korzystają z prawa do
bezpłatnego dostępu do podręczników oraz materiałów ćwiczeniowych
przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

 

Podst. prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z  dnia 16 marca 2017 roku w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe (Dz. U. z 2017 r , poz. 691)

[19.06.2017] W czerwcu w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przy tej okazji uczniowie mieli również sposobność wybrać nowego opiekuna spośród wcześniej wytypowanych nauczycieli. Frekwencja wyborcza wyniosła 67%. Uczniowie głosowali na dwóch oddzielnych kartach podczas przerw między lekcjami. Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Matylda Szymczak, a opiekunem Pan Michał Orczykowski.

Szanowni Rodzice przyszłych uczniów klas czwartych i siódmych SP 24!

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu prosi rodziców uczniów, którzy od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w naszej szkole o dostarczenie do sekretariatu kserokopii świadectwa ukończenia odpowiednio klasy trzeciej lub szóstej szkoły podstawowej – termin do 30 czerwca 2017 r.

Proszę również o przyniesienie oryginału świadectwa do wglądu.

Wszystkich przyszłych uczniów klasy siódmej zainteresowanych podjęciem nauki języka niemieckiego na poziomie pozwalającym uzyskanie międzynarodowego certyfikatu DSD proszę o złożenie stosownej informacji w sekretariacie szkoły.

 

Aneta Justyńska

Dyrektor ZS Nr 9 w Kaliszu

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum Nr 9 uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez uczniów III LO w Kaliszu na temat kaliszanina Stefana Szolc-Rogozińskiego. Samodzielnie nagrany film, konkursy, quizy oraz warsztaty zespołowo- tematyczne to formy przygotowane przez licealistów. Zakończenie spotkania uwieńczone zostało poczęstunkiem kameruńskim oraz wybuchem wulkanu, który był zwieńczeniem projektu. Spotkanie, które w swojej formie było tak różnorodne i ciekawe z pewnością przybliżyło postać  St. Szolc-Rogozińskiego.

Pożegnalne spotkanie czytelnicze z maluchami z Przedszkola Niepublicznego "Calineczka" odbyły się 3 czerwca na terenie ogródka przedszkolnego. Wszystkie wiersze Tuwima i Brzechwy czytane były przez wolontariuszki z 1 b- Darię Śnieg i Marię Jędrzejak. Część wierszyków maluchy recytowały z pamięci, więc warto czytać, utrwalać i rozwijać wyobraźnię dzieci. Czas wakacji to czas przygody , również tej czytelniczej z książką Powakacyjne spotkanie  zaplanowane jest na wrzesień- a w nim....niespodzianka konkursowa z dyplomami i nagrodami. Do zobaczenia po wakacjach

W piątek, 9 czerwca 2017 r. odbył się Dzień Sportu. Gimnazjaliści, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego propagowali aktywność fizyczną wśród mieszkańców osiedla Dobrzec: jeździli na rolkach i na rowerach, biegali i spacerowali z kijkami.

Wiele przyjemności sprawiły uczniom zabawy ruchowe na boisku szkolnym. Na zakończenie imprezy wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli pokaz tańca Julii i Tomka Dolackich.

Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło.

W piątek, 9 czerwca 2017 r. w restauracji ALJO odbył się bal klas trzecich.

Zabawa była wspaniała! Na początek trzecioklasiści zatańczyli poloneza. Potem był pyszny obiad, pamiątkowe zdjęcia i szalona zabawa do godz. 23…

Dziewczyny wyglądały jak prawdziwe królewny, a chłopcy jak królewicze… Nic dziwnego, wszak motywem tegorocznego balu był cudowny świat bajek Walta Disneya.

[12.06.2017] Ostatnie spotkanie przed wakacjami uczniów Gimnazjum Nr 9 z pracownikami Biblioteki Publicznej Filii Nr 9 w Kaliszu odbyło się 8 czerwca 2017 roku. Uczniowie podziwiali Kalisz przedwojenny na fotografiach z tamtych lat i porównywali z obecną rzeczywistością architektoniczną. Na zakończenie prezentacji wysłuchali kilka fragmentów książki Anety Ponomarenko „Strażnik skarbu”, która również oparta jest na faktach przedwojennego Kalisza. Rodzinne miasto zakończyło cykl całorocznych czytelniczych akcji bibliotecznych. Kolejne spotkania po wakacjach.

Nasi siatkarze plażowi Jakub i Kamil Durscy w finale mistrzostw Wielkopolski zdobyli brązowy medal. Gratulujemy tym bardziej że chłopaki kończą drugą klasę i czekamy za startem w przyszłym roku. 

Michał Szablewski

[7.06.2017] Uczniowie naszego Gimnazjum, Jakub i Kamil Durscy oraz Michał Drytkiewicz i Paweł Kurzyński, zostali złotymi i srebrnymi medalistami mistrzostw miasta Kalisza w piłce plażowej. Ci pierwsi wygrali również zawody rejonu kaliskiego i z pierwszego miejsca awansowali do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

30 maja 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Towarzystwo Samorządowe z Konina. W kategorii miasto Kalisz najlepiej spisał się uczeń klasy III E Sylwester Sulanowski. Pierwsze miejsce Sylwestra dało mu przepustkę do finału województwa wielkopolskiego gdzie będzie walczył o główną nagrodę, jaką jest wyjazd do Brukseli.

Gratulujemy!

[5.06.2017] Zwycięstwo Piotra Goździewicza ucznia klasy 3c (UKS 12) podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS rozegranych w ubiegły weekend w Pile. Piotr zdobył złoty medal w konkurencji pchnięcie kulą w kategorii do lat 18. W najlepszej próbie uzyskał 18,63 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Wynik ten uplasował go na pierwszym miejscu na europejskich listach kategorii U17 i jest lepszy od minimum na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF). Jesteśmy niezwykle dumni i serdecznie gratulujemy.

artykuł

[2.06.2017] Po raz kolejny nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam jak czytam” połączonej z bookcrossingiem-uwalnianiem książek.

Organizatorzy akcji Beata Antczak i Monika Polińska z grupą młodzieży propagowali obie akcje w galerii „Amber”. Wiele osób z ciekawością słuchało o celowości przedsięwzięć i propagowaniu czytelnictwa w dobie opanowanej przez media, komputery i internet.

Bicie rekordu w czytaniu było jednym z celów akcji, dlatego pozostali uczniowie czytali wybraną przez siebie książkę w szkole.

4 maja 2017 r. nasi uczniowie, w ramach obchodów Święta Kalisza, uczestniczyli w prezentacji filmu o historii miasta pt. „Koniec czasu oswojonego”. Jest to monografia Kalisza zrealizowana przez TVP w 1984 roku na zamówienie Urzędu Miasta.

Prezentację przeprowadził i słowo wstępne wygłosił pan Tomasz Chlebba, autor i wydawca książek popularnonaukowych o historii Kalisza, pomysłodawca i realizator pamiątek kaliskich, a także twórca przewodników po mieście w formie aplikacji mobilnych.

5 maja 2017 r. w auli szkoły odbyły się prezentacje obowiązkowych projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów klas drugich gimnazjum.

Należy stwierdzić, że uczniowie mają ciekawe pomysły, są otwarci i świetnie radzą sobie z publicznymi wystąpieniami. Tym samym zasłużyli sobie na zaliczenie projektu!

[29.05.2017] Z okazji Dnia Ziemi gimnazjaliści przygotowali pokaz mody ekologicznej. W ten sposób postanowili uczcić ważne święto przypominające o konieczności ochrony środowiska naturalnego. Modelki i modele paradowali w strojach wykonanych z materiałów odpadowych.

Imprezę przygotowali uczniowie pod opieką pani Marta Pietrusiak, nauczycielki geografii.

7 kwietnia, uczniowie klas II D, II C oraz I D wystawili na deskach szkolnego teatru przedstawienie w języku angielskim pt. "The Blue Carbuncle" wg A.C. Doyle'a. Pracując metodą projektu, zespoły zadaniowe opracowały scenariusz przedstawienia, poznały tajniki gry aktorskiej, opanowały pamięciowo odgrywane anglojęzyczne teksty , a także wykonały niezbędne rekwizyty, tło muzyczne i afisze teatralne. Ogrom pracy włożony został też w opracowanie efektownej scenografii. W realizację tego zadania, z pełnym zaangażowaniem włączyli się Rodzice Zuzi Janiak z klasy II D, którym składamy szczególne podziękowania i wyrazy uznania! Liczna, bo 28-osobowa grupa uczestników projektu, wykonała świetną pracę i zgodnie współpracowała podczas licznych prób, co przełożyło się na bardzo dobry efekt końcowy. Gratulujemy!

Danuta Skibińska

[23.05.2017] Kaliszanin, podróżnik, odkrywca, etnograf bardzo wiele wniósł do nauki w zakresie botaniki, zoologii i etnografii. Współorganizator pierwszej polskiej wyprawy naukowej do Kamerunu.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu mogą przybliżyć sobie postać tego wielkiego kaliskiego podróżnika dzięki wystawie przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu, która będzie gościła w murach naszej szkoły do 24 maja 2017 roku. Ponadto uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z Panią Moniką Waliś , która podczas pokazu prezentacji multimedialnej przedstawiła dokonania i osiągnięcia Stefana Szolc-Rogozińskiego w sposób ciekawy, i interesujący. Z inicjatywy Moniki Polińskiej współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną pozwoli na szersze zainteresowanie uczniów literaturą piękną, wspólnym czytaniem oraz organizowaniem wystaw i prelekcji poszerzających ogólną wiedzę uczniów.

Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 z opiekunem Moniką Polińską po raz kolejny spotkali się z maluchami z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” Czytana przez gimnazjalistów . „Maja na tropie jaja” Rafała Witka zachwyciła całą grupę przedszkolaków, które wykazały się po przeczytanej lekturze znajomością ptaków i ich zwyczajów. Opowieściom o wiośnie, budzeniu się przyrody do życia , wiosennych kwiatkach i kwitnących drzewach nie było końca. Na zakończenie spotkania odwiedził całą grupę szpak, który mieszka w budce dla ptaków na wprost okien maluchów. Zaprezentował sztukę karmienia młodych szpaczków co zachwyciło maluchy i było ukoronowaniem czytanej bajki. Czerwcowe spotkanie z książką w przedszkolu już w czerwcu.