Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2015/16 w G9

W grudniu uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie świątecznym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka. Musieli wykonać wieniec adwentowy, kartkę świąteczną w języku hiszpańskim lub skarpetę na prezenty. Uczennice naszej szkoły zdobyły: II miejsce - Julia Molka z klasy IIID i III miejsce - Oliwia Płóciennik - klasa IIIE i Dominika Włodarczyk - klasa IIF

 

FERIE ZIMOWE W MIEŚCIE

 

UCZESTNICY: dzieci z kaliskich szkół podstawowych i gimnazjalnych

 

TERMIN: od 18.01.2016 r. – do 31.01.2016 r. (oprócz sobót i niedziel)

 

GODZINY ZAJĘĆ: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00

 

Grupa wolontariuszy wraz z opiekunami: Moniką Polińską, Katarzyną Karolak i Agnieszką Gilak odwiedzili podopiecznych kaliskiego DPS. Młodzież, która regularnie odwiedza podopiecznych postanowiła zarazić swoją pasją muzyczną większe grono osób i zaśpiewać wspólnie kolędy, zarówno te tradycyjne jak i w języku angielskim. Podopieczni DPS nagrodzili występujących brawami i i serdecznymi uśmiechami. Na ręce opiekunów w formie podziękowania za wspaniały koncert przekazali piękną figurkę bożonarodzeniowego anioła.

Otrzymaliśmy list gratulacyjny informujący, że ustanowiony przez uczniów naszej szkoły rekord „Najgłębiej pod ziemią wykonane doświadczenie fizyczne” został w dniu 18 grudnia 2015 r. oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Polski (biurorekordow.pl/tag/polska).

Marek Marczak

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie naszej szkoły spotkali się wraz z wychowawcami, aby złożyć sobie życzenia. Przy wigilijnych stołach znalazło się wiele przysmaków i nie obyło się bez wspólnego kolędowania. Niektórzy uczniowie wcielili się w rolę Mikołaja i obdarowywali upominkami. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wszyscy mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów i absolwentów.

Alicja Karasińska

W poniedziałek 21 grudnia tradycyjnie przy wigilijnym stole wspólnie zasiedli nauczyciele i pozostali pracownicy naszej szkoły. W świąteczny nastrój wprowadził nas zespół muzyczny i chór pod batutą Łukasza Pieniążka oraz teatr „Zgrzyt”, który przygotowały Elżbieta Szymczak i Aneta Wawrzyniak. Ruchem scenicznym artystów zajęła się Violetta Graczyk. Przedstawienie rozpoczął Krzysztof Hadrych, który wykonał pastorałkę pt. „Bóg narodzi się”. Podczas wspólnego kolędowania wśród muzyków można było dostrzec absolwentów: Patryka Ulaszewskiego – fortepian, Justynę Chojnacką - gitara, Łukasza Chęcińskiego – trąbka oraz Igę Gałczyńską i Jakuba Karczewskiego – skrzypce. Występujący na scenie młodzi aktorzy wzbudzili wśród publiczności wiele emocji. Nie zabrakło i wzruszeń, i uśmiechu. Na zakończenie pani dyrektor Aneta Justyńska podsumowała ten wyjątkowy wieczór i złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia. Głos zabrał także ks. Alfred Berlak – proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II. Następnie nauczyciele przełamali się opłatkiem. Miejmy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się w tak licznym gronie.

Alicja Karasińska

W czwartek, 17 grudnia, uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli w zajęciach, mających wprowadzić ich w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Klasy IB, IE, II E i IIIE brały udział w rywalizacji na najdłuższy łańcuch choinkowy oraz w quizie o tradycjach świątecznych. Uczniowie pisali również listy do św. Mikołaja i uczestniczyli w konkurencji na najładniej zapakowany prezent świąteczny. Nie mogło również zabraknąć radosnego kolędowania (karaoke) i świątecznych pierniczków.

Zespół ds. Integracji

Mikołaj Langner, uczeń kl III F wspierany przez Beatę Weirauch, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Gratulacje!

W grudniu uczeń kl IIIF Mikołaj Langner zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Fizycznego pod kierunkiem Beaty Wietrzych.

Gratulujemy!

W Zespole Szkół Nr 9 magia świąt to nie tylko urokliwe dekoracje. 11 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował świąteczny kiermasz, w którym udział wzięła cała społeczność szkolna. Uczniowie – dzięki sprzedaży własnych wypieków oraz ozdób świątecznych – zebrali 1034 zł, a cały dochód przeznaczyli na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rówieśników ze swojej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w chęć niesienia pomocy i stworzyli z nami wyjątkowy klimat!

Katarzyna Walęcka, Łukasz Pieniążek

W naszej szkole będzie organizowany corocznie konkurs PRZYRODNIK ROKU, którego celem jest wyłonienie – spośród wszystkich uczniów gimnazjum – ucznia, który w danym roku szkolnym uzyska największe osiągnięcia w zakresie przedmiotów przyrodniczych. Organizacja konkursu została zgłoszona jako innowacja pedagogiczna do Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Obecnie trwa pierwsza edycja konkursu. Rozstrzygnięcie poznamy w czerwcu 2016 r.

Marek Marczak

regulamin

Jak co roku uczniowie Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu zorganizowali Mikołajki dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Karan w Kaliszu. Tegoroczne rozdawanie mikołajkowych prezentów połączone było z akcją „Fabryka czekolady” w którą aktywnie włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu. Dzieciaki były przeszczęśliwe trzymając w rękach 5 czy 6 tabliczek czekolady – jeszcze nigdy nie miały tyle słodyczy tylko dla siebie- uśmiech nie znikał z ich twarzy. Po czekoladowym szaleństwie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat tradycji Wigilii oraz dużą znajomością kolęd i pastorałek. Konkursy i pytania związane z tematyką Bożego Narodzenia przygotowali dla maluchów gimnazjaliści a Mikołaj nagradzał każdą poprawną odpowiedź. Wspólnie śpiewane kolędy zakończyły uroczystości Mikołajkowe w świetlicy. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, dzięki której maluchy mogły tak radośnie świętować Mikołajki.

Monika Polińska

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 9 grudnia 2015 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

Dzisiaj [5.12.2015] nasza druzyna informatyczna miała okazję zmierzyc się z zadaniami II etapu OIG. Konkurs zorganizowano w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wstępne wyniki nie kwalifikują nas do III etapu. Dziekuję uczniom za zaangażowanie i pracę.

Jacek Wegner

Dnia 4 grudnia 2015 roku wolontariusze Gimnazjum nr 9 w Kaliszu pod opieką Moniki Polińskiej i Katarzyny Karolak odwiedzili Oddział Pediatryczny kierowany przez dr. Piotra Sudę w Kaliskim Szpitalu Zespolonym. Wolontariusze obdarowali cały dział dziecięcy prezentami mikołajkowymi. Znalazły się wśród nich kredki, malowanki dla dzieci, książki gry planszowe, zabawki, pluszaki oraz radiomagnetofon z bajkami do słuchania dla najmłodszych. Zarówno personel jak i mali pacjenci kaliskiego szpitala byli zachwyceni śpiewającymi kolędy mikołajami. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w akcji „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem".

Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu co tydzień odwiedzają Falko zaadoptowanego przez naszą szkołę. Zanoszą mu puszki z jedzeniem, wędzone kości i witaminy. Pamiętają o swoim czworonożnym podopiecznym i wrzucają złotówki do puszki w celu poprawienia jego warunków bytowych w schronisku. Do akcji włączają się również nauczyciele, którzy aktywnie wspierają tak zbiórki pieniężne jak i żywnościowe. Wszystkim zaangażowanym w losy naszego adopcyjnego wilczura serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy.

Monika Polińska

W dniu 25.11.15r. uczniowie klas I, II i III wzięli udział w konkursie anglojęzycznym dotyczącym Święta Dziękczynienia oraz wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych.

Uczestnicy zmagań konkursowych po obejrzeniu krótkich filmów o Waszyngtonie i Nowym Jorku oraz prezentacji o sławnych Amerykanach udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące kultury, geografii i historii USA. Dodatkową atrakcję przygotowali uczniowie klasy językowej Id, którzy przebrali się za słynne postacie, a zadaniem uczestników konkursu z klas trzecich było odgadnięcie nie tylko za kogo się przebrali, ale również dopasowanie do postaci faktów z ich życia.

Na koniec uczniowie klas trzecich na stojąco odśpiewali hymn USA podkreślając w ten sposób rolę jaką w kulturze amerykańskiej odgrywa Święto Dziękczynienia.

Danuta Skibińska, Beata Antczak

Dnia 20.11.2015 r. na hali OSRiR przy ul. Łódzkiej w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza na ergometrze wioślarskim. Nasi uczniowie w składzie: Dawid Królak, Maurycy Wesołowski, Wiktor Starczak, Cezary Wytwer, Krzysztof Kubiak zdobyli IV miejsce, a od podium dzieliły ich setne sekundy.

Anna Tempka

W dniu 18 11.2015 odbył się finał miasta Kalisza o Mistrzostwo Kalisza w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Nasze gimnazjum zajęło II miejsce.

Występowaliśmy w składzie: Dawid Matuszewski, Patryk Kawecki, Krystian Pawelec, Kacper Rośczak, Wiktor Wachowski, Patryk Sielicki, Dawid Cichorek, Miłosz Matuszewski, Igor Kosowski, Mateusz Jarek

Gratulacje!

Tomasz Berwald

W naszym gimnazjum od wielu lat z powodzeniem uczestniczymy w kolejnych edycjach Konkursu. Tegoroczne zawody odbyły się 10 listopada i wzięło w nich udział 26 osób. Uczennice i uczniowie zmagali się przez godzinę z szeregiem zadań, w których należało wykazać myślenie logiczne i algorytmiczne. Wyniki są ogłaszane przez organizatorów zwykle po około dwóch miesiącach.

W bieżącym roku wystartowała, w ramach zajęć Ogólnopolskiej Akademii Programowania, duża grupa osób z klasy I C . Liczymy, że jeżeli nie w tym roku, to w przyszłości pokuszą się o tytuł laureata.

Arleta Kamińska-Wypchło, Jacek Wegner