Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2015/16 w G9

www.faktykaliskie.pl

Magazyn Miejski

11.04.2016 w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu miała miejsce uroczystość podsumowania 46 edycji Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce. Po raz 46 uhonorowano najlepszych lekkoatletów Wielkopolski za miniony sezon. W grupie laureatów znalazł się przedstawiciel Gimnazjum nr 9 w Kaliszu WIKTOR WACHOWSKI- zawodnik UKS 12 Kalisz podopieczny trenera Waldemara Olszyny.

12 kwietnia br. uczniowie klas językowych I D, II D oraz matematyczno-informatycznej II C pojechali do Łodzi by wziąć udział w warsztatach języka angielskiego "Little Britain" oraz w interaktywnym przedstawieniu anglojęzycznym pt. "A Ticket to Birmingham".

W piątek, 1 kwietnia, uczniowie klas II D i III D, z rozszerzonym programem języka angielskiego, zaprezentowali zrealizowany przez siebie projekt edukacyjny z języka angielskiego i muzyki pt. "My Generation".

"Czytane jest cool" o czym wiedzą przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Calineczka" w Kaliszu. Po raz kolejny wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 wraz z opiekunem Moniką Polińską czytali maluchom książkii. Tym razem wprowadzili grupę "Różyczek' w świat planet, kosmosu i bajkowych ufoludków.Obce planety i kosmiczna przestrzeń stała się dla dzieci przyjaznym, mało znanym światem z ufoludkami w tle. Kolejne zaplanowane spotkanie wprowadzi maluchy w magiczny świat Pana Hummana.

W sobotę, 2 kwietnia, drzwi Gimnazjum Nr 9 oraz VII Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego otworzyły się dla przyszłych uczniów Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu.

Młodzież szkoły przygotowała wiele atrakcji, by jak najpełniej przedstawić ofertę placówki. W promocji szkoły uczestniczyli również uczniowie klas integracyjnych, które od ponad dekady cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców z całego miasta.
W Gimnazjum Nr 9 w 4 klasach integracyjnych z powodzeniem kontynuują naukę dzieci z różnymi niepełnosprawnościami pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Podczas dni otwartych uczniowie udowodnili, że chemia może być ciekawa (odbył się pokaz „Efektownej chemii”) a historia ekscytująca, ukazana poprzez podróż do przeszłości Polski Piastów. Nie zabrakło również matematyki w rebusach i łamigłówkach, która okazywała się interesująca, podobnie jak bohaterowie lektur szkolnych. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia: grał zespół muzyczny, a zespół taneczny zorganizował naukę tańca dla odważnych. Uczniowie dowiedzieli się, jak działa wolontariat w szkole i że języki niekonieczne muszą być „obce”. Szkolni sportowcy prezentowali swoje umiejętności i osiągnięcia. Zespół Szkół Nr 9 przy ulicy Hanki Sawickiej 22-24 to nowoczesna, innowacyjna, przyjazna i bezpieczna placówka, otwarta na potrzeby młodzieży.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kaliszu uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Beatę Antczak i Monikę Polińską, na temat  obrzędów i zwyczajów  wielkanocnych w Polsce i Anglii. Szukanie wielkanocnego zajączka, konkursy i zabawy z malowanym jajkiem, angielskie słówka związane z tematyką Świąt oraz zwiedzanie i promocja Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu to główne tematy spotkania. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8 byli zachwyceni szkołą, pucharami za osiągnięcia sportowe gimnazjalistów i licealistów oraz słodkościami, które zostawił dla nich wielkanocny zając w nagrodę za grzeczne zachowanie.

Monika Polińska

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 6 i 7 kwietnia 2016 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Matematycznym Konkursie  Kopernikowskim. Do finału zakwalifikowali się: Agnieszka Janiak, Agata Kurowska, Aleksandra Stasiak, Mikołaj Rak, Adrian Sobczak, Marcin Sieradzki - uczniowie kl III F (nauczyciel Beata Weirauch) oraz Marcin Miśkiewicz, Tomasz  Ozimek - uczniowie kl III C (nauczyciel Grażyna Szalkiewicz). Laureatką został Agata Kurowska. Gratulujemy !!!

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi - 18.03.2016 r.- piątek - wolontariusze Gimnazjum Nr 9 z opiekunem Moniką Polińską i Beatą Antczak zaprosili podopiecznych i opiekunów świetlicy socjoterapeutycznej Karan w Kaliszu na wspólne malowamie świątecznych pisanek. Wielkanocne konkursy ze słodką niespodzianką dla każdego oraz poszukiwanie drobnych upominków zostawionych przez wielkanocnego zajączka umiliło wspólnie spędzony czas. Śmiechu i radości było pełno a namalowane pisanki ozdobią bibliotekę szkolną. Kolejne spotkanie podczas wiosennego meczu na boisku szkolnym. Serdecznie zapraszamy.

Czytaliśmy dwie książki związane z problemami młodych ludzi, w tym jedną poruszającą temat narkomanii - "Hera, moja miłość" autorstwa Anny Onichimowskiej .oraz książkę , nominowaną do kilku nagród literackich,  "Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć" Doroty Combrzyńskiej- Nogali traktująca przede wszystkim o problemie wyrażania uczuć. Młodzież z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu wraz z opiekunem Moniką Polińską z zainteresowaniem wysłuchała fragmentów powieści oraz zapoznała się z regulaminem biblioteki publicznej.  Odwiedziliśmy również oddział dziecięcy. Po spotkaniu większość  gimnazjalistów  wychodziła z książką w ręku, którą zaoferowała biblioteka w ramach akcji "Uwolnij książkę". Kolejne spotkanie na czytanie  już w kwietniu.

[22.03.2016] "Uczniowie kaliskich szkół odebrali dziś Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Wyróżnienia otrzymało 410 prymusów. Uroczystość odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza..."

www.kalisz.pl

www.faktykaliskie.pl

W dniu 15 marca w ZS Nr 3 w Krotoszynie odbył się finał rejonu kaliskiego w piłce siatkowej chłopców. Uczniowie w składzie: Michał Drytkiewicz, Krystian Toruński, Wiktor Balcerzak, Paweł Kurzyński, Filip Sztylka, Kacper Polaszczyk, Kamil Durski, Kuba Durski, Norbert Nowakowski, Kuba Osiewała, Kuba Rębowiecki, Maurycy Wesołowski reprezentowali naszą szkołę i ostatecznie zajęli V miejsce. Warto podkreślić, że po raz pierwszy uczniowie klas pierwszych i drugich awansowali do rozgrywek rejonowych. Dotychczas uczniowie naszych klas 3 sportowych od trzech lat wygrywali całą imprezę. Dlatego też gratulujemy naszym chłopakom i z niecierpliwością czekamy na przyszły sezon.

Michał Szablewski

Pierwszego marca odbył IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu. Podczas imprezy, która odbywała się na dwóch halach sportowych: szkolnej i Kalisz Arena panowała miłą i przyjazna atmosfera w duchu fair – play. Impreza miała na celu propagowanie piłki siatkowej wśród młodzieży szkolnej oraz promocji VII LO SMS Kalisz.

Udział w turnieju wzięli: Gimnazjum Stawiszyn, Gimnazjum Grabów, Klub Ostrovite, Gimnazjum Nr 10 Kalisz, Gimnazjum Nr 9 Kalisz.

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 16 marca 2016 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

W dniu 9 marca 2016 roku świętowaliśmy Dzień Patrona i jednocześnie obchodziliśmy dziesiątą rocznicę nadania naszemu gimnazjum imienia Jana Pawła II.

Z tej okazji uczniowie i pracownicy szkoły uczestniczyli we mszy świętej, która odbyła się w Kaplicy pw. Świętego Jana Pawła II. Uczniowie spotkali się również z wychowawcami by zgłębiać nauczanie Jana Pawła II o Ojczyźnie i patriotyzmie. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli następnie program artystyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem naszych nauczycieli: Barbary Olszewskiej-Śnieguli, Beaty Kaczmarek, Łukasza Pieniążka oraz Violetty Graczyk. Program dostarczył widzom głębokich przeżyć patriotycznych. Przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenia z przeszłości Polski. Usłyszeliśmy bezcenne słowa, które kierował do Polaków Jan Paweł II. Uroczystość uświetnił swoim występem Teatr Pieśni i Tańca PATRIMONIUM z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu.

Podczas gali pani dyrektor Aneta Justyńska wręczyła uczniom nagrody za najlepsze miejsca w konkursach zorganizowanych w związku z obchodami Dnia Patrona.

"W największym zdrowotnym programie w Unii Europejskiej..." www.kalisz.pl

Aleksandra Kuncman i Michał Juszczak z klasy III F uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Historycznym. Dodajmy, że wysokie lokaty naszego gimnazjum we wspomnianym konkursie stają się już tradycją. Tym razem, podobnie jak przed rokiem, uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem dr. Piotra Molendy.

W rozegranych w hali II LO w Kaliszu finałach Miasta zajęliśmy II miejsce pokonując Gimnazjum Nr 7 i ulegając (1 punktem w ostatnich sekundach!) Gimnazjum Nr 4.

Gimnazjum Nr 9 reprezentowali: Sebastian Hajder, Jakub Kalinowski, Filip Krymarys, Adam Szablewski, Łukasz Skurjat, Mikołaj Langner, Mikołaj Rak, Adrian Sobczak, Kacper Skonieczny, Kacper Sobański.

Grzegorz Kalek

Po raz kolejny wolontariusze Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu wraz ze swoim opiekunem Moniką Polińską czytali maluchom książki w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Czytam sobie w bibliotece". Tym razem gimnazjaliści odwiedzili Niepubliczne Przedszkole "Calineczka" w Kaliszu. Najmłodsza grupa . "Różyczki" z zainteresowaniem wysłuchała tekstu czytanej książeczki Wojciecha Widłaka pt "Syrop maga Abrakabry". Maluchy poznały magiczne zaklęcia dzięki którym mogły same wyczarować nowe kolory, których tak często używają podczas malowania obrazków farbami. Finałem zajęć w grupie maluchów było wspólnie wypowiedziane zaklęcie po którym gimnazjaliści wraz z opiekunem zniknęli jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.