Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2015/16 w G9

W dniu 22.04.2016 r. w Parku Miejskim w Kaliszu odbyły się indywidualne biegi przełajowe, w których nasi uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali ponieważ aż sześciu na ośmiu startujących awansowało do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Żerkowie, a są to: Wiktoria Pilch ( rocznik 2001-2002), Patrycja Czrniejewska i Anita Marczak (rocznik 2000), Wiktor Wachowski, Mikołaj Mytula, Adrian Kurek (rocznik 2000). Gratulujemy.

Tomasz Wilczyński

W dniach 6 i 10 maja 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w lekkiej atletyce. W pierwszym z podanych terminów odbyły się konkurencje rzutne i skoczne, gdzie w pchnięciu kulą II m zajął Piotr Goździewicz z wynikiem 12.17 a w skoku w dal II m Kacper Mrula z wynikiem 5.68 oboje awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Pile. W kolejnym dniu były konkurencję biegowe i tak: uczennica Wiktoria Pilch zajęła I m w biegu na 300m z wynikiem 51.62, Kacper Mrula zajął I m w biegu na 100m z wynikiem 11.50, Wiktor Wachowski I m na 300m z wynikiem 38.68, Mikołaj Mytula w biegu na 2000m był pierwszy z czasem 7:31,31 oraz sztafeta szwedzka męska w składzie: Kacper Mrula, Patryk Sielicki, Adam Fokt i Wiktor Wachowski zajęli Im z wynikiem 2:16,51. Wszyscy wymienieni uczniowie naszej szkoły pojadą na Finał Wojewódzki do Piły. Gratulujemy

Tomasz Wilczyński

Ale po kolei…

…piłkarze z naszego gimnazjum mają świetną wiosnę! Braliśmy udział w szkolnych rozgrywkach Gimnazjady oraz w turnieju piłkarskim Coca-Cola Cup 2016.

GIMNAZJADA – pokonaliśmy w Mistrzostwach Kalisza kolejno Gimnazjum Sióstr Nazaretanek (7:1), Gimnazjum Nr 2 II w Kaliszu (7:0), Gimnazjum Nr 7 w Kaliszu (4:0), Gimnazjum Nr 10 w Kaliszu (6:2), a finale Gimnazjum Nr 1 w Kaliszu (6:1) i Gimnazjum Nr 2 I w Kaliszu (2:2,5:4k) zdobywając I miejsce.

GIMNAZJADA FINAŁ REJONU – będąc gospodarzem turnieju rejonowego uzyskaliśmy wyniki: z Gimnazjum w Koźminie Wielkopolskim (0:1), z Gimnazjum w Mroczeniu (5:0), z Gimnazjum w Doruchowie (4:2), z Gimnazjum Nr2 w Kaliszu (2:2,2:3k), i ponownie z Gimnazjum w Koźminie Wielkopolskim (5:3) zdobywając III miejsce.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Fizyki GALILEO 2016, ogłoszonym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał do rozwiązania 26 zadań problemowych i rachunkowych. Obejmowały one zagadnienia z podstawy programowej fizyki i zagadnienia rozszerzone względem podstawy.

Miło jest poinformować, że nasi uczniowie – Gniewomir Woldański i Krystian Stachowski, otrzymali w tym konkursie wyróżnienia, zajmując odpowiednio 12. i 15. miejsca w kraju. Gratulacje!

Marek Marczak

W nocy z 25 na 26 maja 2016 r. nasza szkoła tętniła życiem. 52 trzecioklasistów, 1 rodzic oraz 5 nauczycieli zamiast spać wygodnie we własnych łóżkach nocowało w szkole!
I nie była to żadna kara! Ci, którzy mieli okazję być wtedy z nami będą mieli świetne wspomnienia…

W dniu 28 maja w Poznaniu odbył się Finał Makroregionalny Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup Dziewcząt. Trafiliśmy do grupy E z zespołami z Otynia ( woj. lubuskie), Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) oraz z Tuchomia (woj. pomorskie). Z Otyniem wygraliśmy 2:0 bramki M. Kurzajczyk, P. Czerniejewska.

W naszej szkole staramy się udowodnić, że chemia nie musi być trudnym i nudnym przedmiotem. Może jednak być nauką ciekawą i przyjemną. Chemia to nie tylko skomplikowane wzory i reakcje lecz także zaskakujące doświadczenia. Jeśli chcesz poznać tajemnice otaczającego Cię świata, przyjdź do nas w każdą środę o 14:20 do sali B106.
Czeka Cię dokonała zabawa!
Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć przykłady naszych doświadczeń.

W miniony piątek w Zespole Szkół nr 7 im. Marii Konopnickiej, podczas obchodów Dnia Patrona odbyło się podsumowanie XXIV Miejskiego Konkursu Literackiego, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Kalisza – Pan Grzegorz Sapiński. Spośród nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: poezji i prozie. Wśród laureatek znalazły się także uczennice naszego gimnazjum. W poezji I nagrodę otrzymała uczennica klasy IIIB – Alicja Karasińska, a w prozie wyróżnienie zdobyła Oliwia Płóciennik z klasy IIIE. Tradycyjnie, nagrodą stała się publikacja nagrodzonych dzieł. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu z opiekunem Moniką Polińska uczestniczyli w kolejnym spotkaniu na czytanie w ramach Akcji "Czytanie jest cool"które poświęcone zostało  literaturze fantastycznej.
  Czytaliśmy:
1.John Ronald Reuel Tolkien - "Gospodarz Giles z Ham" i "Kowal z Przylesia Wielkiego" oraz pieśni hobbitów z wyboru "Przygody Toma Bombadila" oraz

2. Paulina Koniuk trylogia "Dziedzictwo Agwatronu"
tom I - Dziedzictwo Agwatronu"
tom II - Sztylet Krwistej Władczyni
tom III - Tajemnica morza Egnero

Uczniowie zachwyceni postacią Pauliny Koniuk- po obejrzeniu jej filmów nagrodzonych na międzynarodowych konkursach postanowili zaprosić autorkę trylogii do Gimnazjum. Kolejne spotkanie z literaturą wakacyjną w czerwcu.

Zaadoptowany przez naszą szkołę wilczur Falko znalazł właściciela i nowy dom. Obecnie przebywa na leczeniu w klinice w Katowicach po zakończeniu którego trafi do swojego nowego właściciela .....w związku z tym odbyło się głosowanie wśród uczniów i został wybrany nowy psiak który oczekuje naszego wsparcia i pomocy......spośród 4 kandydatów do adopcji został wybrany jeden a został nim BERNI- 10 letni spaniel, który bardzo potrzebuje miłości i domu. Wierzymy że nasza pomoc pomoże mu również znaleźć nowego właściciela......dlatego od poniedziałku wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszki aby BERNI mógł pójść do fryzjera na kąpiel i strzyżenie oraz na karmę dobrej jakości : z witaminami i mikroelementami. Wcześniej zakupione miski, legowisko i kości do zabawy zostaną zawiezione do schroniska 1 czerwca.

Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu pod opieką Moniki Polińskiej wzięli udział w Akcji zbierania pieniędzy dla dzieci z biednych rodzin, zorganizowaną przez Fundację "Dziewczynka z zapałkami". To kolejna akcja wolontariuszy wspierająca potrzebujących.

Misją Fundacji  jest niesienie pomocy dla osób niepełnosprawnych lub ciężko chorych ze szczególnym naciskiem na dzieci w zakresie wsparcia  materialnego, pomocy społecznej dla osób w trudnej sytuacji życiowej, której doświadczyli nagle pod wpływem tragedii osobistej lub w wyniku klęski żywiołowej czy pożaru. Kolejna zbiórka pieniędzy odbędzie się na początku czerwca również z udziałem naszych wolontariuszy.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kaliszu uczestniczyli w zajęciach polsko-angielskich zorganizowanych przez Monikę Polińską i Beatę Antczak w związku ze zbliżającym się Dniem Matki. Dzieci wysłuchały opowiadania o mamie czytanego przez wolontariuszy naszego gimnazjum, poznały słownictwo angielskie związane z cechami charakteru i wyglądem MAMY oraz wykonały dwujęzyczną laurkę dla mam. Końcową część spotkania wypełnił popis dzieci śpiewających piosenki karaoke o mamie.

12 maja dwoje uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkół nr 7. Karina Barna i Adam Fokt z klasy II D prezentowali wiersze polskich autorów – Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Jonasza Kofty. Recytatorów przygotowywała p. Beata Kaczmarek.

Konkurs odbywał się w 3. kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów III miejsce zdobył Adam. Gratulujemy!

W dniu 16 maja w naszym Gimnazjum odbył się III etap Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup Dziewcząt. Podczas turnieju nasze dziewczęta pokonały pozostałe drużyny z Goliny, Wilkowyj oraz z Perzowa i awansowały do Turnieju Makroregionalnego gdzie będziemy mieli możliwość konkurować z drużynami z innych województw.

Graliśmy w składzie: Julia Sztandera, Patrycja Czerniejewska, Weronika Olejnik, Anita Marczak, Julia Wieszczeczyńska, Zofia Kościuszko, Martyna Kurzajczyk, Zuzia Wojtyś, Laura Cichorek.

Gratulacje!

Tomasz Berwald

www.faktykaliskie.pl

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 18 maja 2016 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

[2.05.2016] W związku ze zbliżającym się okresem planowania wyjazdów wakacyjnych dzieci i młodzieży szkolnej, przypominamy (przy wyjazdach zagranicznych) o konieczności złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego lub paszportu. Zgodnie z art. 24 ust.3 ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 roku o dowodach osobistych (Dz.U. z 2016 roku poz.391) dokument ten wydawany jest w terminie 30 dni od złożenia wniosku.

W dniach 23-30 kwietnia 12 uczniów Gimnazjum Nr 9 pod opieką nauczycielek: Anny Grzybowskiej i Katarzyny Karolak pojechało, po raz kolejny, z wizytą do zaprzyjaźnionego Galilei-Gymnasium w Hamm (Niemcy). Tym razem spotkali się także z uczniami z Liceo Scientifico Statale "Filolao" z miasta Crotone (Włochy), którzy również przyjechali do Hamm w ramach Wymiany Szkolnej. Polscy i włoscy uczniowie mieszkali w domach niemieckich kolegów.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystości podsumowującej wojewódzkie konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2015-2016. Dwukrotnie odbierał nagrodę Mikołaj Langner laureat z fizyki (opiekun B. Wietrzych ) i chemii (opiekun B. Weirauch). Mikołaja dzielnie wspierali laureaci z historii: Aleksandra Kuncman i Michał Juszczak przygotowani przez P. Molendę. Laureatom i ich mauczycielom gratulujemy. Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swą obecnością przedstawiciele lokalnych władz oraz wicekurator Hanna Rajcic-Mergler.

W dniu 22.04.2016 w Parku Miejskim w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Kalisza w biegach przełajowych szkół gimnazjalnych. Wśród dziewcząt klas I-II: I miejsce – Wiktoria Pilch, V miejsce – Zuzanna Wojtyś, a wśród klas III: II miejsce – Patrycja Czerniejewska, III miejsce Anita Marczak, wśród chłopców klas III; I miejsce – Wiktor Wachowski, III miejsce – Mikołaj Mytula, IV miejsce – Adrian Kurek, V miejsce – Patryk Leśniewski, VI miejsce – Mateusz Krysiak. Do Finału wojewódzkiego awansowało pierwszych czterech zawodników.

Gratulujemy!

Tomasz Wilczyński

www.calisia.pl

W dniu 14 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki Akademii SOS mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas V-VI Szkół Podstawowych z Kalisza i Kożminka.

Ogółem w zawodach wystartowało 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców Szkół Podstawowych Nr 8, 14, 16, 17, SP Koźminek. Mecze zostały  rozegrane po cztery zawodniczki/zawodników systemem  ,,każdy z każdym” do 2 wygranych setów.

W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyły dziewczęta ze Szkoły  Podstawowej nr 14 w Kaliszu.

W grupie chłopców zwyciężył zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 17.

Gratulujemy!!!

Olga Owczynnikowa, Michał Szablewski