Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2015/16 w G9

W Dniu Edukacji Narodowej, czyli 14 października  odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum. Jest to już tradycja naszej szkoły.

Pani dyrektor Aneta Justyńska pogratulowała uczniom oficjalnego włączenia do społeczności szkolnej. Odwołała się do słów naszego wielkiego Patrona, Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”. Zachęcała uczniów do podjęcia walki ze słabościami, a czasem i lenistwem oraz do realizowania ambitnych zamierzeń, stawiania sobie wysoko poprzeczki.

Dnia 09.10.2015 r. na bieżni Gimnazjum nr 9 odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w kategorii dziewcząt i chłopców. Gimnazjum nasze było bezkonkurencyjne zarówno w kategorii dziewcząt oraz chłopców i wygrało oba biegi, a tym samym awansowało do Finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Poznaniu. Gratulujemy !!!

Tomasz Wilczyński

Dnia 07.10.2015 r. na hali OSiR odbyły się zawody lekkoatletyczne - konkurencje skocznościowe. I m w skoku w dal zdobył uczeń naszej szkoły Kacper Mrula z wynikiem 6.00m, w tej samej konkurencji dziewcząt Weronika Plota zajęła IV m. Gratulujemy !!!

Tomasz Wilczyński

Dnia 04.10.2015r. odbył się bieg Ptolemeusza w kategorii szkół gimnazjalnych. W biegu tym uczestniczyło dziesięciu chłopców i sześć dziewcząt naszej szkoły. Najlepiej wypadli chłopcy, bo aż czterech znalazło się w pierwszej dziesiątce na sześćdziesięciu startujących: I m zajął Wiktor Wachowski, V m Adrian Kurek, a VII m zajął Mikołaj Mytula. Zwycięzcy gratulujemy, a także pozostałym uczestnikom.

Tomasz Wilczyński

Grupa uczniów z zaprzyjaźnionego Galilei Gimnazjum w Hamm przebywała w Kaliszu w dniach 27 września - 2 października 2015. Program wymiany obfitował w ciekawe projekty, wycieczki i inne atrakcje, dając jednocześnie wiele okazji do wymiany doświadczeń i ćwiczenia porozumiewania się w językach obcych. Uczniowie z Gimnazjum nr 9, ich Rodzice i nauczyciele zadbali o dobre samopoczucie gości oraz umożliwili im lepsze poznanie Polski, naszej kultury i realiów życia codziennego. Zbudowano pozytywne relacje, zawarto wiele przyjaźni. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na ponowne spotkanie zaplanowane na kwiecień 2016 roku, kiedy to nasi uczniowie odwiedzą Hamm.

Dnia 30 września 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Jak co roku, z tej okazji zostały zorganizowane wybory Mistera szkoły, prowadzone przez przewodniczącego Krzysztofa Hadrycha. Przedstawiciele wszystkich klas dzielnie walczyli o zwycięstwo. Ich oryginalne kostiumy oraz niezwykle zabawne prezentacje, rozbawiły nas do łez. Na scenie mogliśmy zobaczyć takie postacie jak: Król Julian, Harry Potter, Elvis Prestley, lekarz, czarownica, oraz Kim Kardashian. Jurry, w skład którego wchodziły pani dyrektor Aneta Justyńska i pani wicedyrektor Anna Balcerzyk, stanęło przed trudnym wyborem. Ostatecznie zwycięzcą został Dawid Azarko z klasy I F, któremu serdecznie gratulujemy. A kolejne wybory pełne śmiechu i zabawy już za rok.

Alicja Karasińska

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Talent z Gdyni oraz  z Ministerstwem Administracji  i Cyfryzacji  w naszej szkole prowadzony jest cykl zajęć pozalekcyjnych dotyczących algorytmiki i programowania. Zajęcia odbywają w ramach projektu Ogólnopolska Akademia Programowania. W zajęciach biorą udział uczniowie z klasy Ic.

Arleta Kamińska-Wypchło

Współpraca między Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu i partnerskim Galilei Gimnazjum w Hamm, została nawiązana już w 2007 roku. Od tego czasu nasza młodzież odwiedza kolegów z Hamm, gości ich w swoich domach i swojej szkole. Korzyści wynikające z tej współpracy są nieocenione. To nie tylko zacieśnianie integracji w ramach Unii Europejskiej, ale przede wszystkim wsparcie wszechstronnego rozwoju naszych uczniów poprzez podniesienie ich kompetencji językowych, kulturowych i społecznych.

W dniach 27 września - 2 października 2015 spodziewamy się wizyty 12 uczniów z Niemiec wraz z opiekunami. Nauczyciele koordynujący wymianę zadbali o taką organizację tego wydarzenia, aby zapewnić jej uczestnikom jak najwięcej możliwości wymiany doświadczeń, ćwiczenia języka angielskiego i niemieckiego, nawiązania przyjaźni oraz miłego spędzenia czasu. Zaplanowano, między innymi, dwie wycieczki krajoznawcze - do Wrocławia i Poznania, zwiedzanie Kalisza, warsztaty muzyczne, konkursy, realizację projektu językowego i spotkanie z Prezydentem Miasta.

Anna Grzybowska, Wojciech Witczak, Agnieszka Gilak

W dniu 22 września 2015 r. szesnastu uczniów naszej szkoły otrzymało z rąk pana prezydenta Grzegorza Sapińskiego Stypendium Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza.

Stypendystom serdecznie gratulujemy!

Jesteście dumą naszej szkoły!

relacja

Dnia 17.09.2015 r. gościliśmy w murach naszej szkoły Pana Arkadiusza Woźniaka – wydawcę „Życia Kalisza”, wielkiego propagatora zdrowego stylu życia, który zapoznał młodzież gimnazjalną z walorami witaminy D3, która jest kluczem do naszego zdrowia i konsekwencjami jej niedoborów. Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Przykłady z codziennego życia podawane przez autora prelekcji, zachęciły uczestników spotkania do aktywnej dyskusji oraz zadawaniu wielu ciekawych pytań.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniu 16 września 2015 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniu 9 września 2015 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

Grupa uczniów naszej szkoły wraz ze swoim nauczycielem postanowiła przeprowadzić jak najgłębiej pod ziemią eksperyment polegający na wywołaniu fali mechanicznej symulującej wstrząs sejsmiczny.

Tradycyjnie 1 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Pogoda była prawdziwie wakacyjna – przeszło 30° C! Uroczystości odbywały się w trzech grupach wiekowych, najpierw klasy trzecie, następnie drugie i w końcu pierwsze. Uczniów witała pani Dyrektor Aneta Justyńska. Szczególnie serdeczne słowa skierowała do 188 pierwszaków, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Życzyła im wiary we własne siły i sukcesów w nauce. Wspomniała też o darmowych podręcznikach, które od roku szkolnego 2015/2016 będą udostępniane kolejnym rocznikom uczniów, począwszy od obecnych klas pierwszych.

Podczas uroczystości wszyscy mieli okazję obejrzeć zabawny monodram „Nagroda literacka Nike” w wykonaniu Marcela Jankowskiego, ucznia klasy trzeciej gimnazjum. Autorem i reżyserem przedstawienia był pan Tomasz Kubis. Wspomagała go pani Aneta Wawrzyniak. 

1 września 2015 r.

 

dla VII Liceum Ogólnokształcącego SMS

godz. 8.00

dla klas III gimnazjum

godz. 9.00

dla klas II gimnazjum

godz. 10.15

dla klas I gimnazjum

godz. 11.30

Zapraszamy do naszej szkoły:

12 października 2015 r. (poniedziałek) w godz. 14.00 – 16.30