Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2014/15 w G9

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 18 i 19 stycznia 2017 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

W mijającym roku szkolnym nasze Gimnazjum, po raz drugi z rzędu, zdobyło pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce. Wygraliśmy rywalizację z 470 gimnazjami w województwie! Braliśmy udział w 22 konkurencjach sportowych na szczeblu rejonowym i wojewódzkim, co dało w sumie 1129.7 punktów!

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!!!

relacje 1 2

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Fizyki ALBUS 2015, ogłoszonym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał do rozwiązania 26 zadań problemowych i rachunkowych, które zostały ocenione przez komisję w Warszawie.

Miło jest poinformować, że nasz uczeń – Jarosław Andrzejewski, został laureatem tego konkursu. Gratulacje!

Marek Marczak

Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 rozegrali kolejny w tym roku szkolnym mecz piłki nożnej z uczniami świetlicy socjoterapeutycznej Karan w Kaliszu. Wynik 4:0 usatysfakcjonował drużynę zwycięzców (przedstawiciele świetlicy Karan). Te sportowe rozgrywki na stałe wpisują się w kalendarz imprez szkolnych organizowanych z inicjatywy wolontariuszy pod opieką Moniki Polińskiej.

We wtorek 16 czerwca odbyły się , wpisane w tradycję naszej szkoły, Dni Integracji. Uczniowie klas integracyjnych I E, II E i IIIE spędzili dzień na pikniku integracyjnym, gdzie mieli kolejną okazję do wspólnego świętowania poza murami szkoły. Tym razem gościliśmy w Stanicy Polskiego Związku Wędkarstwa w Szałem. Wszystkim towarzyszył dobry humor, a do zabawy zagrzewało piękne słońce i zapach lasu. Uczniowie brali udział w rywalizacji sportowej i grach zespołowych. Nie zabrakło również „czegoś na ząb” , czyli wspólnego pieczenia kiełbasek i słodkich przyjemności.

Następne „integracyjne świętowanie” już za rok….

Zespół ds. Integracji

„Bieg w bele czym” to hasło tegorocznego Dnia Sportu, który odbył się 3 czerwca 2015 r. Gimnazjaliści musieli przebiec około 1000 metrów, mając „bele co na głowie”. J Organizatorzy oszczędzili VIP-ów, czyli nauczycieli i uczniów na wózkach, którzy musieli pokonać dystans około 250 metrów, oczywiście w „bele czym na głowie”. J

Podczas imprezy nie zabrakło wspólnych ćwiczeń w rytm radosnej muzyki. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli też pokazy akrobatyczne. Na koniec wręczono nagrody za najlepsze nakrycia głowy. Dzień Sportu zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego z panem Tomaszem Wilczyńskim na czele.

Było fajnie! Dziękujemy!

Bal klas trzecich już za nami. Odbył się 3 czerwca 2015 r. w restauracji ALJO. Zabawa była wyśmienita… podobnie jak jedzenie… Dziewczyny wyglądały oszałamiająco, a chłopcy bardzo dorośle! Polonez wypadł… no… prawie równo. Gwiazdami imprezy okazali się nasi nauczyciele, których wdzięczni absolwenci docenili, wręczając im statuetki Oscara.

Będzie co wspominać...

Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Nakręć się na wolontariat” organizowanym przez Fabrykę Aktywności Młodych. Za swoje zaangażowanie i kreatywność otrzymali wyróżnienie w konkursie reklamującym wolontariat.

Monika Polińska

W dniu 9.06.2015 w Żerkowie odbył się finał wojewódzki w lndywidualnych biegach przelajowych. Nasi uczniowie spisali się na medal

V miejsce Alicja Mak

VIII miejsce Wiktor Wachowski

Reszta naszych zawodników powyżej XX miejsca

Gratulujemy

Magdalena Kowalczyk, Tomasz Wilczyński

Dnia 15.06.2015r. gościliśmy ,w naszej szkole, absolwentów klas integracyjnych. Przybyli do nas uczniowie z różnorodnymi dysfunkcjami ,którzy obecnie kształcą się w wybranych przez siebie zawodach, a także podjęli już pracę. Uczniowie wysłuchali występu uczniów naszego gimnazjum: Krzysztofa Hadrycha i Mikołaja Klamki oraz dyplomantki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy ,Natalii Karolak. Nasi absolwenci podzielili się z nami sukcesami ,wymienili się między sobą doświadczeniami ,miło wspominali pobyt w naszej szkole. Następnie spotkali się z wychowawcami i nauczycielami. Wszyscy dobrze się bawili ,a radościom i uśmiechom nie było końca. Nie zabrakło też wspólnej biesiady przy słodkim poczęstunku. Do zobaczenia za rok…

Katarzyna Karolak, Monika Polińska

Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Poetyckiej, w którym wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wykonali utwory Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W jury zasiedli: Grażyna Dziedziak-Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Liwio Szumała-Wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, Natalia Karolak - dyplomantka Akademii Muzycznej W Bydgoszczy i Karol Prałat – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu. Poziom prezentacji był wysoki, a wykonania piosenek charakteryzował artyzm i profesjonalizm.

Wolontariusze z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu pod opieką Moniki Polińskiej oraz Agnieszki Gilak wsparli Akcję „Kilometry Dobra” zorganizowaną przez Fundację Mocni Miłością. W szkole odbywała się wcześniej zbiórka pieniędzy, wśród ucznió -do akcji włączyli się również rodzice, popierając szczytny cel budowy niekomercyjnego Domu dla Osób Przewlekle Chorych.

30 maja 2015 r. wolontariusze z Gimnazjum nr 9 z opiekunem Moniką Polińską uczestniczyli w pierwszej edycji „Nocy bibliotek” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. W programie były gry, zabawy i rozmowy o książkach i pisarzach., każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Młodzieży zaproponowano:

19.00-21.00 Dawno, dawno temu – gra polegająca na opowiedzeniu bajki w oparciu o wylosowane karty 
20.00-21.00 Odgadnij tytuł książki – kalambury z nagrodami 
od 21.00 Znajdź skarb w bibliotece 

Noc Bibliotek, to inicjatywa, nad którą Patronat Honorowy objął Minister Edukacji, rozpowszechniana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Noc Bibliotek promuje czytelnictwo i biblioteki. Warto więc zachęcać młodzież do udziału w takich imprezach. Nasi uczniowie, którzy brali udział w tej akcji byli bardzo zadowoleni.

W dniu 29.05.2015 w Poznaniu obył się finał wojewódzki w lekkiej atletyce.
Reprezentacja naszej szkoły również stanęła na wysokości zadania i odniosła sukces
I m Kinga Grabowska   1000m
XII m Alicja Mak             1000m
X m   Wiktor Wachowski  1000 m
VI m Łukasz Nowak   skok wzwyż

Gratulujemy

Magdalena Kowalczyk, Tomasz Wilczyński

W dniu 2 czerwca w Jarocinie odbył się finał województwa gimnazjów w piłce nożnej. Nasz zespół uplasował się na 4 miejscu w stawce 8 najlepszych drużyn Wielkopolski. Graliśmy w składzie: Michał Stasiak, Jakub Budrowski, Nikolas Dal Canton, Bartosz Kaźmierczak, Szymon Tomczyk, Jakub Kania, Bartosz Przybył, Maksymilian Piasecki, Fryderyk Szymański, Oskar Helt.

Gratulacje!

Grzegorz Kalek

Dnia 1 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki- Profilaktyka a Ty.

Akcja zorganizowana została przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu.

Dnia 29.05.2015 w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup. Nasz drużyna zajęła II miejsce wygrywając wszystkie mecze grupowe oraz półfinał. W finale uległy zespołowi z Konina. Dziewczęta występowały w składzie: Gaja Skalska, Patrycja Skoczylas, Patrycja Czerniejewska, Marta Durska, Anita Marczak, Kamila Żarnecka, Monika Sowalska, Aleksandra Urban, Weronika Olejnik. Najlepszą bramkarką Turnieju została Monika Sowalska. Opiekun: Tomasz Berwald Gratulacje!!!!!!

Chłopcy w tym samym Turnieju zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Występowali w składzie: Filip Musiał, Kacper Zmyślony, Krystian Pawelec, Jakub Budrowski, Szymon Tomczyk, Adam Wojtyś, Patryk Sielicki, Dawid Cichorek, Kacper Rośczak, Adam Kriger. Opiekun Grzegorz Kalek Gratulacje !!!!!!!!!! 

W czwartek 21 maja odbył się u nas w szkole konkurs dla szkół podstawowych z języka angielskiego "Pięciobój Językowy". Uczestniczyły w nim Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 22, Szkoła Podstawowa nr 14 i Szkoła Podstawowa w Skalmierzycach. Uczniowie wykazywali się wiedzą z języka angielskiego uczestnicząc w pięciu konkurencjach - pisali dyktando, odgrywali scenki, szukali informacji ukrytych w naszej szkole, pisali test leksykalno-gramatyczny i rozwiązywali zadani po obejrzeniu krótkiego filmu. I miejsce zdobyła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 22 - Matylda Szymczak, Mikołaj Szostek i Piotr Machlański, II miejsce grupa ze Szkoły Podstawowej nr 18 a III miejsce grupa ze Szkoły Podstawowej Nr 14.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W dniu 27 maja w Baranowie k/Kępna odbył się finał rejonu w piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Stasiak, Nikolas Dal Canton, Jakub Budrowski, Bartosz Kaźmierczak, Jakub Kania, Szymon Tomczyk, Adam Wojtyś, Maksymilian Piasecki, Bartosz Przybył, Oskar Helt, Fryderyk Szymański zajęła I miejsce uzyskując awans do finału województwa, który odbędzie się już 2 czerwca w Jarocinie. Ponadto Szymon Tomczyk odebrał statuetkę króla strzelców turnieju (5 bramek).

10 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie Dyrektora Zespołu Szkół Nr 9 z Rodzicami uczniów - kandydatów do klasy sportowej gimnazjum o specjalności piłka siatkowa dziewcząt.

ZAPRASZAM

Dyrektor mgr Aneta Justyńska