1 października 2019 roku klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Ostrowa Wielkopolskiego, aby jechać starodawnym pociągiem retro - stare, drewniane wagony ciągnięte przez prawdziwy parowóz. Była to akcja edukacyjna zorganizowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Koleje Wielkopolskie z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej pod nazwą Koleje Wolności 1939-2019. Uczniowie podczas przejazdu trasą Ostrów Wielkopolski – Kalisz mieli szansę uczestniczyć w specjalnej lekcji historii poprowadzonej przez osoby przebrane w mundury oraz stroje z 1939 r. Ich opowieści przybliżyły uczestnikom wiedzę o udziale Wielkopolan w tragicznym wrześniu sprzed 80 lat. Przejazd starą koleją oraz lekcja historii była doskonałą formą popularyzującą zainteresowanie przeszłością. Łączyła bowiem przyjemne z pożytecznym – przejażdżkę starodawnym pociągiem, naukę historii oraz wiedzę o dawnym transporcie. Uczniowie wrócili zadowoleni oraz pełni wrażeń.