W regionalnym konkursie ,,Polskie drogi do niepodległości” naszą szkołę reprezentowali  zwycięzcy szkolnego etapu: Wojciech Majewski i Gniewomir Woldański.  W toku konkursowych zmagań wśród laureatów konkursu znalazł się Wojciech Majewski z klasy III D, który ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu. Uczestnicy konkursu zorganizowanego przez ODN w Kaliszu mogli zwiedzić miejsca związane z legionową tradycją Szczypiorna i wysłuchać ciekawego opowiadania na temat niepodległości,  przygotowanego przez kapitana Zygmunta Mackiewicza z COSSW. W uroczystym podsumowaniu w auli kaliskiego ODN, w dn. 11 czerwca,  wzięli udział: ppłk dr Maciej Gołębiowski,  dyrektor ODN Kalisz Jarosław Wujkowski  oraz nauczyciele i uczniowie uczestniczący w projekcie.