Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w dwudniowej wycieczce szkolnej do Berlina. Część uczniów w trakcie wycieczki realizowała projekt edukacyjny pt. „Berliński przyrodnik”, polegający na udokumentowaniu największych atrakcji przyrodniczych stolicy Niemiec.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy m.in.;

- największy na świecie pod względem inwentarza berliński ogród zoologiczny (blisko 14000 zwierząt);

- Muzeum Przyrodnicze – pierwsze państwowe muzeum na świecie; najbardziej znanymi eksponatami są: największy zrekonstruowany i złożony szkielet dinozaura na świecie oraz najlepiej zachowany, skamieniały okaz wczesnego ptaka z rodzaju Archaeopteryx.

Ponadto uczniowie wjechali na Wieżę Telewizyjną, która liczy łącznie 368 metrów wysokości i jest oficjalnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Marek Marczak