W happeningu udział brały dwie klasy o rozszerzonym programie języka angielskiego: ID i IID. Uczniowie z klasy IID pełnili rolę gospodarzy; byli odpowiedzialni za współtworzenie materiałów oraz animowanie wydarzenia.

Uczniowie z klasy ID pracowali w 5-osobowych grupach. Każdy zespół otrzymał zestaw materiałów w postaci wyciętych słów oraz ilustracji. Zadania polegały na poprawnym doborze przymiotników oznaczajacych cechy charakteru do form rzeczownikowych, a następnie dopasowanie powstałych par leksykalnych do odpowiednich ilustracji oraz antonimów. Ostatnim etapem było tworzenie ściennych słowniczków tematycznych wzbogaconych o ilustracje.

Happening spotkał się z ciepłym przyjęciem przez uczniów i okazał się okazją do ciekawej zabawy słowotwórczej i nauki słownictwa tematycznego. Specyfika tej formy pracy polega na możliwości połączenia aktywności plastycznej z nauką języka obcego, co jest szczególnie atrakcyjne dla uczniów nabywających wiedzę poprzez zmysł wzroku oraz kinestetyków. Happening pozwala też młodym ludziom na dzielenie się efektami własnej pracy z rówieśnikami z innych klas, a także łączenie ćwiczeń leksykalnych z tworzeniem dekoracji szkolnych.