W dniach 19 grudnia (poniedziałek) i 20 grudnia (wtorek) nauczyciele języka niemieckiego Magda Góral-Stanek, Anna Grzybowska i Wojciech Witczak przygotowali i przeprowadzili lekcje o tematyce świątecznej z wykorzystaniem metody stacji. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich podczas lekcji języka niemieckiego przeprowadzonych nietypowo, nie w klasach, ale na „kwiatku” pracowali podzieleni na grupy trzy-, czteroosobowe. Każda klasa miała do zaliczenia 4 stacje zadaniowe. Wszystkie grupy musiały wykonać określone zadania, przechodząc od stacji do stacji i rozwiązując ćwiczenia leksykalne dotyczące słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie utrwalali w ten sposób słownictwo związane ze zwyczajami i obyczajami świątecznymi, a także poznali nowe zwroty związane z tematyką świąteczną.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i lekcje przebiegające w przyjemnej, już świątecznej atmosferze.

Magda Góral-Stanek