Jak co roku wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu zorganizowali dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Karan Mikołajki. Wcześniejsza akcja szkolna „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” pozwoliła zebrać prezenty dla maluchów w postaci książek, gier planszowych, puzzli, maskotek i artykułów piśmienniczych. Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze kolęd zagranych na gitarach i skrzypcach przez uczniów gimnazjum oraz śpiewem wszystkich zebranych. Uśmiechom i radości z otrzymanych podarków nie było końca.

W tegoroczną uroczystość mikołajkową włączyli się również uczniowie kaliskiej Samochodówki, którzy ufundowali pyszne świąteczne ciasto. Maluchy również przygotowały dla wszystkich niespodziankę- zaśpiewały piękną bożonarodzeniową pieśń o miłości przygotowaną specjalnie na tą uroczystość.

Opiekunowie: Monika Polińska i Beata Antczak zadbały o bezpieczeństwo uczniów oraz miłą świąteczną atmosferę. W imieniu wszystkich dzieci ze świetlicy „Pinokio” dziękujemy za mikołajkowe prezenty.