11 listopada 1918 roku Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.  W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum i liceum mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny „Na patriotyczną nutę…”.

Chór szkolny Semplice, któremu towarzyszył zespół instrumentalny, zaprezentował  pieśni i piosenki patriotyczne z okresu I wojny światowej. Występy muzyczne zostały wzbogacone o komentarz historyczny, przedstawiony przez uczniów klasy III D. Nad przygotowaniem młodzieży do występu czuwali: pan Łukasz Pieniążek (muzyka) i pan Piotr Molenda (słowo).

Widzowie mieli możliwość włączenia się do śpiewania pieśni patriotycznych.

„Chciałabym, żebyście pamiętali, że tamto pokolenie Polaków musiało wyrażać swoją świętą miłość do ojczyzny na polach bitew, mogąc w najtrudniejszych chwilach odwoływać się do poezji, pieśni i do Boga, i oparcie znajdować jedynie w nich” – powiedziała do zgromadzonych uczniów pani dyrektor Aneta Justyńska.

Wszyscy uczciliśmy chwilą ciszy, tych, którzy zginęli za wolność Polski.