Od poniedziałku do piątku (17.10 - 21.10.2016 r.) w Gimnazjum Nr 9 trwa Harvest Festival. Jest to tradycyjne Święto Plonów obchodzone w Anglii,USA i Kanadzie. Uczniowie przynoszą  do szkoły owoce, warzywa, przetwory i ciasta, które przeznaczają na cele charytatywne. Jest to czas wdzięczności za wszystkie plony, okazja do wsparcia potrzebujących oraz  promocja zdrowej żywności. Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Beaty Antczak, Moniki Polińskiej oraz Anety Wawrzyniak przygotowali gazetki na temat motywów jesiennych w poezji i literaturze polskiej i angielskiej. Odbył się również kiermasz ciast z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup bajkowozu na oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu.