Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Projekt wygrał w 3. edycji konkursu "Moje środowisko", organizowanego przez Fundację ING Dzieciom. Grant został przeznaczony na zakup szklarni ogrodowej, narzędzi ogrodowych, nasion, doniczek do rozsad oraz ziemi.

W planach mamy zakup kompostownika, wkrótce zamontujemy zbiornik na deszczówkę.

Projekt ma na celu uwrażliwienie uczniów na problemy środowiskowe i ekologiczne. Dzięki uprawie prowadzonej przez uczniów w szklarni, będą kształtowane odpowiednie postawy i uczenie młodzieży podejmowania właściwych decyzji żywieniowych, a także szacunku do wyprodukowanej żywności. 

Projekt będzie uwzględniać:
• warsztaty ekologiczne, głównie w klasach młodszych szkoły podstawowej, dotyczące zdrowego odżywiania, upraw ekologicznych i znaczenia ekologii w społeczeństwie 
• zagospodarowanie bioodpadów
• wysiew nasion do doniczek i przygotowanie rozsad 
• przygotowanie szklarni i przesadzenie roślin do gruntu 
• zbiór upraw i przygotowywanie z nich zdrowych przekąsek

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt, wolontariuszom ING, szczególnie p.Katarzynie Jaruga- koordynatorce projektu