Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[30.10] Jak co roku w naszej szkole obchodzone jest święto biblioteki szkolnej. Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w. gdy Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

Co roku święto obchodzone jest pod innym hasłem. W tym roku brzmi ono:

„Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Pani Bożena Bochen zorganizowała lekcje biblioteczne dla klas pierwszych, pomagające poznać naszą bibliotekę „W świecie książek poznajemy bibliotekę szkolną”.

Pani Monika Polińska w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w klasie 2b i 2d przeczytała opowiadanie o zielonym prosiaczku z czerwonym guziczkiem w nosku, które uświadomiło wszystkim uczniom, że przyjaźń jest w życiu bardzo ważna.

Uczniowie ulepili z plasteliny postacie z bajki, a trzy wybrane prace z każdej klasy, zostały nagrodzone dyplomami i książkami.

Klasa 2b

1 miejsce – Bianka Wieczorek

2 miejsce – Yeva Rytvak

3 miejsce – Aleksandra Nowichova

 

Klasa 2 d

1 miejsce – Patryk Michalak

2 miejsce – Marcel Wojciechowski

3 miejsce – Mikołaj Chrzanowski

Przed rozstrzygnięciem konkursu zaproszeni nauczyciele: p. Anna Balcerzak, Anna Zdziubany, Anna Pielas, Anna Magdzińska, Jan Nowak oraz Tomasz Kubis czytali uczniom klas drugich i trzecich najpiękniejsze wiersze znanych poetów polskich. Całość wydarzenia uświetnił występ taneczny  uczennic z klas starszych, które przygotowane były przez p. Wiolettę Graczyk. Organizująca akcję Monika Polińska jak i wszyscy pozostali nauczyciele biorący udział w występach, zadbali o bajkowe stroje wprowadzające dzieci w świat literatury i baśni. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i współpracę.

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych były "Dziady". Czytanie drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza w bibliotece szkolnej przez p.Elżbietę Kirijczuk wraz z Moniką Polińską i uczniami oraz absolwentami naszej szkoły, wszystkich wprowadziło w nastrój łączenia się świata rzeczywistego z zaświatami. Czas przemijania, pamięci o najbliższych oraz wspomnienie o nauczycielach którzy od nas odeszli- p. Jolancie Sadowskiej, Ewie Rosikiewicz oraz Michale Orczykowskim – to niezapomniane chwile, które z pewnością będą zapamiętane na długo. Bardzo dziękuję p. Elżbiecie Kirijczuk, która przepięknie przeczytała drugą część Dziadów w ten popołudniowo-wieczorny październikowy dzień.

Jak widać nasza biblioteka to jest miejsce w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom bardzo serdecznie dziękuję za pomoc, organizację i wsparcie w/w działań.