W dniu 18.04.2023 uczniowie klas 1-3 z wychowawcami wzięli udział w podsumowaniu działań związanych z propagowaniem zdrowego stylu życia. Celem projektu było kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz racjonalnego sposobu odżywiania.

Uczniowie w ramach zaplanowanych działań wykonali książkę kucharską „ Zdrowo jemy – zdrowo rośniemy”, w której zaprezentowali pomysły na zdrowe i smaczne posiłki. Odbyły się spotkania z pielęgniarką, podczas których dzieci dowiedziały się jak dbać o higienę ciała i ubioru oraz jak zdrowo się odżywiać. Wcześniej odbywały się spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej nt „ Bezpieczeństwa w sieci” Dzieci wykonały „Mój doniczkowy ogród,” w którym posadziły rzeżuchę i cebulkę do wykorzystania przy robieniu przez pierwszaków smacznych i bogatych w witaminki kanapek w klasach. Na podsumowanie zaplanowanych działań klasa 3c razem z wychowawczynią p. J. Dominiak zaprezentowała przedstawienie kukiełkowe pt „Piramida zdrowia”. Na koniec grupa dziewczynek z klasy 2c zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnego tańca za w rytm muzyki dance.
Organizatorzy:
wychowawcy klas 1-3