Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniach 29 i 30 listopada uczniowie klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych z funkcjonariuszką Straży Miejskiej w Kaliszu. 

Celem zajęć było poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa w internecie. Poruszono między innymi tematykę dotyczącą infekowania urządzeń elektronicznych poprzez otwieranie nieznanych linków.

Wyjaśnione zostały zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Nieodłącznym elementem korzystania z sieci jest udział w social mediach, oglądanie filmików nagrywanych przez youtuberów oraz grywanie w różne gry. Wszystkie powyższe zostały dokładnie omówione, biorąc pod uwagę grup wiekowe do których są kierowane. Funkcjonariuszka wskazała jakie niebezpieczeństwa są w nich ukryte. Uczniowie dowiedzieli się, że z internetu i mediów należ korzystać z umiarem- zbyt długie przebywanie przed ekranami szkodzi zdrowiu oraz pogarsza relacje rówieśnicze. 
Dzieci były zainteresowane tematem, zadawały pytania i poszerzały swoją wiedzę. 
Pamiętajmy, by jako osoby dorosłe, kontrolować sposób spędzania czasu w sieci przez dzieci.