Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W słoneczny i kolorowy jesienny dzień uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę.
Wędrowaliśmy śladami kaliszanina, podróżnika, patrioty Stefana Szolc- Rogozińskiego. Zapaliliśmy znicz przy tablicy postawionej ku czci Stefana Szolc- Rogozińskiego.

Zatrzymaliśmy się przy Ławeczce z postacią podróżnika. Odszukaliśmy jego podobiznę pośród medalionów zawieszonych na murach budynku. Wiemy też, że urodził się i mieszkał w domu przy ulicy Niecałej. Każdy łatwo znajdzie, ponieważ jest zawieszona tablica informacyjna.
Przechodziliśmy obok Ratusza i postanowiliśmy wziąć udział w ciekawej prezentacji multimedialnej. Zabawa była wspaniała. Każdy znalazł coś dla siebie. Jeszcze pokonaliśmy 250 schodów i wdrapaliśmy się na Wieżę Ratuszową. Kalisz jest piękny z takiej wysokości.

Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Fajnie było tak razem wędrować.