Zespół Szkół Nr 9 w Kaliszu
62-800 Kalisz

VII Liceum Ogólnokształcące - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Nr 9 w Kaliszu oferuje w roku szkolnym 2023/2024 klasy mistrzostwa sportowego o profilach:

- piłka siatkowa dla dziewcząt oraz piłka ręczna dla chłopców/ różne dyscypliny dla dziewcząt i chłopców,

- piłka nożna dla chłopców.

Języki obce w liceum: j. angielski i j. niemiecki

VII LO SMS funkcjonuje od 2014 roku. Jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego z powodzeniem realizuje program integrujący proces kształcenia, wychowania i szkolenia sportowego. Tworzy warunki optymalne zarówno dla nauki, jak i treningu sportowego. Nauczyciele mają świadomość, że sport jest priorytetem liceum SMS i wspierają uczniów, m.in. organizują zajęcia wyrównujące zaległości, wynikające z udziału w zawodach.

Szkoła zapewnia uczniom rozwój umiejętności sportowych na najwyższym poziomie. Przy realizacji programu sportowego w klasach SMS liceum współpracuje z Energa MKS Kalisz (siatkówka dziewcząt oraz piłka ręczna chłopców) oraz KKS Kalisz (piłka nożna). Oferujemy 16 godzin wychowania fizycznego, w tym 13 godzin treningu specjalistycznego (w zależności od uprawianej dyscypliny: piłka siatkowa/ piłka ręczna/ piłka nożna).

Program szkolenia sportowego zakłada naukę umiejętności techniczno-taktycznych, prawidłowy rozwój cech motorycznych, wychowanie przez sport, umożliwienie atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w zorganizowanej grupie (obozy sportowe), udział w rozgrywkach sportowych (szkolnych i klubowych), turniejach i treningach.

Do podjęcia nauki w naszym liceum zachęcamy także młodych sportowców trenujących inne dyscypliny. Jesteśmy placówką, która dopasuje plan zajęć i program nauczania do treningów uczniów w różnych klubach sportowych.

VII LO SMS mieści się w nowoczesnym budynku o ciekawej architekturze. Oferujemy uczniom znakomite warunki do nauki. Zapewniamy im wysoki poziom nauczania oraz bardzo dobre przygotowanie do dalszej edukacji.

Szkoła dysponuje doskonałą bazą sportową, na którą składają się: szkolna sala sportowa, Hala Arena z siłownią i sauną, boiska sportowe (boiska do plażowej piłki siatkowej, do piłki nożnej, koszykowej, kort tenisowy, bieżnia i skocznia). W ramach zajęć sportowych uczniowie korzystają z basenu w kaliskim Aquaparku.

Uczniom spoza Kalisza zapewniamy miejsca w bursie. REKRUTACJA – 2023/2024 – BURSA SZKOLNA im. Janusza Korczaka w Kaliszu (ckziu.kalisz.pl)

Przy szkole funkcjonuje stołówka szkolna.

Współpracujemy z Akademia Kaliską.

Warunkiem przyjęcia do klasy pierwszej mistrzostwa sportowego jest:

- bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez lekarza,

- pisemna zgoda rodziców,

- duża sprawność fizyczna,

- zamiłowanie do sportu,

- umiejętność godzenia treningów i nauki.

Jeśli jesteś uczniem i chcesz wyczynowo uprawiać sport to VII Liceum Ogólnokształcące – Mistrzostwa Sportowego jest miejscem dla Ciebie.

Nasi absolwenci kontynuują naukę na różnych uczelniach, najczęściej wybierając kierunki związane ze sportem. Marzysz o podobnej przyszłości – w Naszej Szkole zrealizujesz swoje plany.

ZAPRASZAMY!