Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniu 14 września 2021 roku wychowankowie świetlicy szkolnej włączyli się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata, co było dobrą okazją do rozmowy z najmłodszymi uczniami na temat ochrony środowiska i  segregowania śmieci.

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie u dzieci postawy poszanowania środowiska, potrzeby oszczędzania energii i wody oraz udział w selektywnej zbiórce odpadów jak również zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów. Dzieci dowiedziały się, że równie ważne jak sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków na te bardziej przyjazne środowisku, na przykład poprzez rezygnację z jednorazowych opakowań plastikowych.

Anna Magdzińska