Rok szkolny 2018/19 w G9

W dniu 29 października w hali Arena odbył się finał mistrzostw Kalisza w halowej piłce nożnej. Po rozegraniu eliminacji i czterech zwycięstwach również w finale nasza szkoła odniosła dwa zwycięstwa i zajmując I miejsce awansowała do finału rejonu, który odbędzie się 26 listopada w Ostrowie Wielkopolskim.

Szkołę reprezentowali: Mateusz Molek, Marcin Stysiał, Wiktor Wilczyński, Wiktor Macniak, Kamil Przysiecki, Gabriel Sobczak, Patryk Rosiński, Kacper Paluszczak, Alex Lebioda, Jakub Krawczyk.

Gratulujemy!

Grzegorz Kalek

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu na temat twórczości Zbigniewa Herberta, zorganizowanym przez Filię Nr 9 Biblioteki Publicznej im. A.Asnyka w Kaliszu, Wykład prowadziła p. Joanna Piotrowska.

Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem o poecie i jego twórczości a przyświecała im myśl przewodnia spotkania „Cogito ergo sum”. Z inicjatywy Moniki Polińskiej uczniowie mogli spojrzeć na poetę i jego twórczość z zupełnie nowej strony. Kolejne spotkanie dla uczniów zaplanowane jest na grudzień.

[10.10.2018] Chłopcy zajęli I miejsce, dziewczęta III miejsce. Gratulujemy.