Rok szkolny 2018/19 w G9

8 marca 2019 r. podsumowano wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Spośród grupy uczestników z naszej szkoły wyróżnienie w kategorii Junior zdobył Kasper Wroczyński z klasy 3C.

Jacek Wegner

Oficjalne wyniki

9 lutego 2019 roku uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, który odbył się w Poznaniu. Po raz kolejny nasi gimnazjaliści odnieśli sukces. Laureatami zostali:

- Mateusz Młynarczyk - klasa III C - opiekun p. Anna Skowrońska,

- Bartosz Pilarski - klasa III F - opiekun p. Beata Weirauch.

Finalistką została Paulina Świeżyńska - klasa III F, którą opiekowała się także p. Beata Weirauch.

Również w Poznaniu, 16 lutego 2019 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który także zakończył się sukcesem uczniów naszej szkoły. Finalistami zostali:

- Filip Miśkiewicz - klasa III C - opiekun p. Grażyna Szalkiewicz,

- Martyna Zakierska - klasa III D – opiekun p. Anna Skowrońska,

- Piotr Mak - klasa VIII B - opiekun p. Teresa Pingot.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 29 października w hali Arena odbył się finał mistrzostw Kalisza w halowej piłce nożnej. Po rozegraniu eliminacji i czterech zwycięstwach również w finale nasza szkoła odniosła dwa zwycięstwa i zajmując I miejsce awansowała do finału rejonu, który odbędzie się 26 listopada w Ostrowie Wielkopolskim.

Szkołę reprezentowali: Mateusz Molek, Marcin Stysiał, Wiktor Wilczyński, Wiktor Macniak, Kamil Przysiecki, Gabriel Sobczak, Patryk Rosiński, Kacper Paluszczak, Alex Lebioda, Jakub Krawczyk.

Gratulujemy!

Grzegorz Kalek

Informacja o egzaminie gimnazjalnym 2019 r.

Do egzaminu gimnazjalnego przystępują uczniowie III klasy gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać.

Egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Egzamin odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu na temat twórczości Zbigniewa Herberta, zorganizowanym przez Filię Nr 9 Biblioteki Publicznej im. A.Asnyka w Kaliszu, Wykład prowadziła p. Joanna Piotrowska.

Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem o poecie i jego twórczości a przyświecała im myśl przewodnia spotkania „Cogito ergo sum”. Z inicjatywy Moniki Polińskiej uczniowie mogli spojrzeć na poetę i jego twórczość z zupełnie nowej strony. Kolejne spotkanie dla uczniów zaplanowane jest na grudzień.

[10.10.2018] Chłopcy zajęli I miejsce, dziewczęta III miejsce. Gratulujemy.