Rok szkolny 2017/18

Rok szkolny 2017/18 w SP24

Pierwszaki z 1 b z wychowawcą Joanną Czaplicką oraz z Moniką Polińską odwiedziły Filię nr 9 Biblioteki Publicznej w Kaliszu. 
Dzieci po oprowadzeniu po bibliotece i zapoznaniu się z księgozbiorem dziecięcym, mogły obejrzeć w mini teatrzyku historię kaliskiego podróżnika Stefana Szolc Rogozińskiego. Zachwycone były zarówno formą opowiedzianej wierszem historii jak i treścią utworu. Kolejne spotkania z pierwszakami w bibliotece już w nowym roku szkolnym.

[24.11.2017] Do obchodów tego miłego święta przyłączyli się również nasi najmłodsi uczniowie, przygotowując dla wszystkich  rysunkowe pozdrowienia. Aby ten uśmiech trwał cały rok.

[24.11.2017] Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu odwiedziły naszą szkołę i uczestniczyły w zajęciach komputerowych, promujących gry edukacyjne oraz naukę on-line wspomagającą zajęcia przedszkolne. Dzieci były zachwycone programami komputerowymi. Podobały im się profesjonalnie wyposażone sale komputerowe oraz lekcyjne. Odwiedziły również świetlicę szkolną i bibliotekę. Kolejne wspólne spotkanie, tym razem z książką drukowaną na początku grudnia.

Świąteczna Akcja rozpoczęta.

Otwórz swoje serce w ten przedświąteczny czas i przynieś do biblioteki szkolnej:

21 października 2017 r. w naszej szkole podziwialiśmy młodych aktorów ze szkół podstawowych. W tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 15 uczestników z Kalisza, powiatu kaliskiego oraz ostrowskiego. Jury w składzie: Kamilla Kiermasz, Barbara Wąsik, Dariusz Sosiński – przewodniczący przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

18 listopada 2017 r. odbyły się zawody o Mistrzostwo Kalisza w szachach. Szkoła Podstawowa nr 24 wystawiła w zawodach dwie reprezentacje. Klasy i-VI startowały w Igrzyskach Dzieci, a VII i I-II w Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W starszej kategorii drużyna w składzie: Weronika Wawrzyniak, Szymon Skurniak, Kasper Wroczyński, Bartosz Sukiennik i Igor Sobiś zajęła I miejsce i wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich.

W młodszej kategorii drużyna w składzie: Zuzanna Jędrzejewska, Julia Skurniak, Mateusz Balcerzak i Kajetan Zawartka nie wywalczyła awansu.

„Na patriotyczną nutę” – to tytuł koncertu pieśni, który odbył się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Koncert został przygotowany przez chór, solistów i zespół muzyczny pod kierunkiem pana Łukasza Pieniążka. Usłyszeliśmy następujące pieśni: „My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani pod okienko”. Wielu uczniów i nauczycieli zgromadzonych na widowni włączyło się do patriotycznego śpiewania.

Wspólne śpiewy przeplatane były komentarzem historycznym, który przedstawili uczniowie przygotowani przez pana Piotra Molendę.  

Warto uczyć się świętego uczucia miłości Ojczyzny z tych dumnych pieśni – powiedziała na zakończenie imprezy pani dyrektor Aneta Justyńska.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 15, 16, 17 i 23 listopada 2017 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

30 października w Sali Recepcyjnej Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie projektu o tematyce ekologicznej „TworzyMY zdrową atmosferę Kalisza – edukacja ekologiczna mieszkańców Kalisza poprzez wydawanie publikacji, festyn ekologiczny, konkursy i warsztaty”.

W ramach projektu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy scenariusz lekcji przyrody dotyczący niskiej emisji. II miejsce w konkursie zdobyła pani Marta Pietrusiak, za scenariusz pt: „Smog bardziej straszny niż smok”. Szkoła Podstawowa nr 24 otrzymała Eco walizki, a w nich narzędzia pomocne w badaniu gleby i wody.

Gratulujemy!

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w naszej szkole w poniedziałek 30 października. Na korytarzach i w klasowych ławkach pojawiły się dzieci i młodzież w niezwykłych strojach: dzieci klas pierwszych i czwartych przebrane za aniołki z aureolą nad głową i pięknymi anielskimi skrzydłami, a ich starsi koledzy i koleżanki z klas 7 i oraz 2 i 3 gimnazjum za Świętych.

[2.11.2017] 68 uczniów klas pierwszych z naszej szkoły podstawowej odebrało dziś z rąk prezydenta Kalisza, pana Grzegorza Sapińskiego gratulacje z okazji rozpoczęcia nauki.

www.kalisz.pl

Już od 18 lat w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto jest organizowane od 1999 roku przez: International Association of School Librarianship – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

W naszej szkole również organizowane są rokrocznie działania mające na celu popularyzację czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propaguje zainteresowanie książką, rozbudza wyobraźnię czytelniczą a także podnosi poziomu czytelnictwa, integruje środowisko szkolne, zwraca uwagę na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Spotkanie na czytanie w klasie 1 c z inicjatywy wychowawczyni Joanny Dominiak będzie się odbywało cyklicznie co dwa tygodnie w celu zapoznania dzieci z klasyką literatury dziecięcej oraz nawyku głośnego czytania i słuchania.Dzisiejsze spotkanie zapoczątkował J.Brzechwa doskonale znany wszystkim dzieciom a czytany przez Monikę Polińską. Kolejne spotkanie już za dwa tygodnie którego autorem będzie J.Tuwim.

Uczennice klasy VII A SP 24 - Lena Nowak, Katarzyna Fiszbach, Alicja Wierzbicka oraz Dominika Stankiewicz SP 17 wzięły udział w Wojewódzkim Turnieju Talentów S.O.S. w Szamotułach, dwie zawodniczki Lena Nowak i Alicja Wierzbicka zakwalifikowały się do 16 - osobowej kadry Wielkopolski S.O.S.

Ewa Komorowska

Zamiast nudzić się w domu w leniwy niedzielny ranek przyjdź 29.10.2017 do kaliskiego parku. Za wspólnie przebiegnięte kilometry, jeden z kaliskich ośrodków otrzyma sprzęt sportowy i rehabilitacyjny.

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt. „Przeczytałeś? – Namaluj! Scena z ulubionej książki „ Udział w plastycznych zmaganiach wzięli uczniowie klas I i IV. Dwie prace wybrane przez komisję konkursową zostały wysłane do Poznania na dalszy etap konkursu. Są to rysunki Leny Stanoch z klasy 1b oraz Alicji Plewki z klasy 4c. Ponadto przyznano trzy nagrody w kategorii klas pierwszych i czwartych. W klasie pierwszej: 1 miejsce zdobyły prace Hani Osińskiej z 1b i Kuby Chrzanowskiego z 1a, drugie miejsce zdobył Kacper Słodziński z kl. 1c, trzecie miejsce Ola Urbaniak z 1a. W klasach czwartych pierwsze miejsce przyznano Zuzi Bruś z 4b, drugie miejsce Alicji Plewce z klasy 4c, trzecie miejsce zdobyła Julia Klaska z 4a oraz Julia Skurniak z 4a. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie czytelniczym serdecznie gratulujemy, Wszystkie prace plastyczne można oglądać na korytarzach szkolnych- będę ozdobą szkoły jeszcze przez tydzień.

[19.10.2017] Wolontariusze rozpoczęli współpracę z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka”. 
Pierwsze spotkanie odbyło się we wrześniu pod hasłem „Umiem liczyć i znam figury geometryczne”, książka Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Koła, trójkąty, prostokąty” pomogła maluchom w nauce rozróżniania figur i powtórce liczenia do 10. 
Kolejne spotkanie czytelnicze maluchów odbędzie się w naszej szkole w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece”.

13 października 2017 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu.

Podczas uroczystości pierwszaki udowodniły, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły: pięknie deklamowały, śpiewały, tańczyły. Na koniec z wielkim przejęciem przyrzekły, że będą grzeczne, pracowite, że będą dbać o dobre imię szkoły.

Ważnym momentem było pasowanie na ucznia. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Aneta Justyńska oraz wicedyrektor Anna Balcerzyk i wicedyrektor Maciej Janczewski.

W piątek, 13 października 2017 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

W uroczystościach, które odbywały się w auli szkolnej udział wzięli: ksiądz proboszcz Alfred Berlak, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz delegacje uczniów ze starszych klas. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Aneta Justyńska wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Życzenia w imieniu uczniów złożyła pedagogom Matylda Szymczak, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Zaszczytny tytuł Nauczyciela-Przyjaciela Uczniów został przyznany przez młodzież pani Natalii Gabarskiej.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie „Jest super” przygotowane przez teatr szkolny „Zgrzyt” pod kierunkiem pana Tomasza Kubisa, pani Anny Skowrońskiej oraz pani Violetty Graczyk. Autorem tekstu był pan Tomasz Kubis. Zabawa była wyśmienita!

W związku kontrolą przeprowadzaną przez NIK pn.:"Opieka zdrowotna nad dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym", Wydział Edukacji prosi rodziców dzieci uczęszczających do naszego Zespołu Szkół o wypełnienie ankiety on-line (z wyłączeniem uczniów klas pierwszych).
Link do ankiety: https://zapytania.nik.gov.pl/zdrowie.
Formularze elektroniczne powyższego kwestionariusza będą aktywne do 30 listopada 2017 r.

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu