Rok szkolny 2017/18 w SP24

W sobotę, 3 marca 2018 r., po raz kolejny otworzyły się drzwi dla przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 24.

Młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowała wiele atrakcji, by jak najpełniej przedstawić ofertę placówki. Uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia plastyczne, taneczne, muzyczne, sportowe. Odbyły się lekcje z mikroskopem, zabawy matematyczne, językowe, polonistyczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zajęcia sportowe, wystąpił nawet nasz szkolny magik, Antek.

Nauczyciele przedstawili sposoby wykorzystania tablic interaktywnych i zasobów multimedialnych jako nowoczesnych narzędzi w procesie dydaktycznym.

Dziękujemy naszym gościom za przybycie. Mamy nadzieję, że spodobało się Wam w naszej szkole.

Czekamy na zgłoszenia:

- do 9 marca do klasy pierwszej,

- do 23 marca do klas czwartej i siódmej!

28 lutego w hali II LO w Kaliszu odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce.

Po wygraniu dwóch meczy: z SP nr 10 (44:8) i SP nr 18 (47:23) nasza szkoła zajęła I miejsce uzyskując awans do finału rejonu. Szkołę Podstawową nr 24 reprezentowali: Łukasz Skurjat, Filip Szafran, Jędrzej Raczyk, Michał Jung, Piotr Olczak, Maurycy Wesołowski, Marek Weber, Jakub Ubycha. Gratulacje!

Grzegorz Kalek

W ramach Tygodnia Języków Obcych został zorganizowany jak co roku Kiermasz Potraw z różnych stron świata. Uczniowie przygotowali stoiska pełne smakołyków i od 2 do 4 godziny lekcyjnej sprzedawali swoje kulinarne wyroby na „kwiatku”.

W Kiermaszu brali udział uczniowie w grupach trzyosobowych. Wszystkie zebrane w tym dniu pieniądze ze sprzedaży potraw zostały przekazane na zakup książek, które stworzą Bajkowóz (wędrującą szpitalną bibliotekę) dla dzieci przebywających na Oddziale Dziecięcym Kaliskiego Szpitala Zespolonego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za chęć do współpracy i niesienia pomocy oraz za pięknie przygotowane stoiska.

Kiermasz Potraw zorganizowały nauczycielki języków obcych : p. Magdalena Góral-Stanek i p. Marta Siwiak

Informujemy, że rekrutacja uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019 odbywać się będzie od 26 lutego do 9 marca 2018 r. 

 

Zapraszamy uczniów chętnych do rozpoczęcia nauki w roku szkolnym 2018/2019 w klasach czwartych i siódmych do zapoznania się z ofertą naszej szkoły i złożenia Wniosku wraz z kwestionariuszem i dwoma zdjęciami w terminie od 26 lutego do 23 marca 2018 r.

9 lutego 2018 r. odbył się pierwszy bal przebierańców w naszej szkole dla uczniów klas pierwszych i czwartych. Bal rozpoczął się od dostojnego poloneza, którego zatańczyły pierwszaki ze świetlicy. Potem na dzieci czekało jeszcze wiele atrakcji, głównie tańce, ale także gry i zabawy, konkursy, wybór królowej i króla balu, mnóstwo słodkich nagród. W balu uczestniczyły liczne księżniczki, czarownice, kilku piratów, Spider-Man, gromada piłkarzy i wielu innych mieszkańców dziecięcej wyobraźni.

Zabawa była znakomita! Dzieciaki będą miały co wspominać! Dziękujemy paniom: Marcie Hille, Oliwii Bednarz, Annie Sowizdrzał za przygotowanie balu oraz uczniom z Samorządu Uczniowskiego za pomoc i wspólną zabawę.

6 lutego 2018 r. w auli naszej szkoły odbyło się szkolenie pt: „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra tytoń”. W zajęciach brało udział po czterech przedstawicieli z klas VII szkoły podstawowej i klas II gimnazjum. Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy na temat szkodliwego wpływu nikotyny na organizm młodego człowieka. Zajęcia prowadzone były metodą wykładu i ćwiczeń przez pracowników kaliskiego Sanepidu.

Młodzież zdobytą wiedzę przekaże następnie swoim rówieśnikom, prowadząc podobne zajęcia na godzinach wychowawczych. Tak oto wiedza na temat szkodliwości palenia będzie propagowana wśród dużego grona naszych uczniów.

W ramach obchodów Tygodnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły wykonywali różnorodne prace projektowe. Powstały, między innymi, mapy myśli dotyczące stolic różnych krajów. Uczniowie przygotowali także plakaty prezentujące miasta, które ich szczególnie interesują.

W czwartek [8.02] w klasach gimnazjalnych rozegrano grę językową, w trakcie której rozwiązywano ciekawe zadania i zagadki leksykalne.

Wyłoniono również finałową 10 uczniów rywalizujących o tytuł „Master of English”. Zmierzą się oni w kolejnym etapie konkursu prezentując swoje umiejętności komunikacji i wypowiedzi ustnej.

Różnorodność działań podczas naszej dorocznej imprezy dała wszystkim uczniom możliwość realizacji swoich pasji, rozwoju zainteresowań, zaprezentowania talentów i nabycia nowych umiejętności.

7 lutego w ramach „Szkolnych Dni Języków Obcych” w Zespole Szkół Nr 9 odbył się konkurs dla naszych najmłodszych uczniów. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej rozwiązywali zadania przygotowane przez gimnazjalistów z klasy IId. Konkurs zorganizowano w formie zabaw z dużą dozą humoru. Pierwszaki, pod okiem organizatorów - pani Agnieszki Szyszkiewicz i pana Wojciecha Witczaka, miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego i zdobyć atrakcyjne nagrody. Zabawa miała na celu integrację najmłodszych uczniów i ich starszych kolegów. Podczas trwających od 5.02 do 9.02.2018 „Szkolnych Dni Języków Obcych” odbyły się w naszej szkole także inne konkursy dla pozostałej części społeczności uczniowskiej przygotowane przez nauczycieli języków obcych.

Różnorodność działań podczas naszej dorocznej imprezy dała wszystkim uczniom możliwość realizacji swoich pasji, rozwoju zainteresowań, zaprezentowania talentów i nabycia nowych umiejętności.

2 lutego uczniowie naszej szkoły wygrali turniej piłki nożnej o Puchar ufundowany przez panią dyrektor Anetę Justyńską odbywający się w hali Arena.

Po emocjonującej rywalizacji kolejność końcowa turnieju była następująca:

I miejsce - Gimnazjum Nr 9 I Kalisz
II miejsce - Gimnazjum Gołuchów
III miejsce - Gimnazjum Stawiszyn
IV miejsce - Gimnazjum Nr 9 II Kalisz

31.01.2018 ucznnica klasy I B, Zofia Petlińska reprezentowała godnie naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Zimowej dla Wychowanków świetlic kaliskich szkół podstawowych. Zosia zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii klas I. Organizatorowi - świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 17, składamy serdeczne podziękowania.

Mamy dobre wieści ze Szklarskiej Poręby, gdzie 14 stycznia 2018 r. Szymon Skurniak z klasy VII b zdobył brązowy medal. Życzymy następnych sukcesów w tym roku.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 17, 18 i 19 stycznia 2018 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

W środę, 10 stycznia 2018 r. odbyła się prezentacja programu przygotowanego przez uczniów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Szkołę odwiedzili rodzice i krewni naszych uczniów oraz przyjaciele szkoły, za co im serdecznie dziękujemy. Aula szkolna pękała w szwach. Niejednej mamie łezka zakręciła się w oku, gdy zobaczyła na scenie swoje dziecko.

Serdeczne życzenia noworoczne złożyła wszystkim pani wicedyrektor Anna Balcerzyk.

Zaproszenie

 

Wszystkich sympatyków naszej Szkoły

mamy zaszczyt zaprosić

na świąteczny program artystyczny,

który zostanie zaprezentowany

w dniu 10 stycznia 2017 r. (środa) o godz. 17.00

w auli Szkoły Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24.

 

Nauczyciele i Uczniowie

22 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć świąteczne przedstawienie inspirowane jasełkami. Na scenie wystąpiło blisko 30 aktorów, którzy wcielili się w role postaci biblijnych. Była Święta Rodzina, pastuszkowie, aniołowie, trzej królowie, król Herod, a nawet diabeł… Nie zabrakło również kolędników z serdecznymi życzeniami.

Ze sceny popłynęła radosna kolęda w wykonaniu chóru i solistów. Widzowie mieli także okazję podziwiać występ dziewcząt z zespołu tanecznego Puls.

Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: pani Elżbiety Kirijczuk, pani Barbary Olszewskiej-Śnieguli, pani Violetty Graczyk oraz pana Łukasza Pieniążka. Dekoracją zajęła się pani Katarzyna Jarząb, nowa nauczycielka plastyki.

W dniu 22.12.2017r. nasze drogie "Świetliczaki", chór koła muzycznego "Ćwierćnutki" oraz soliści wraz z wychowawczyniami świetlicy przygotowały Koncert Kolęd. Na występie nie mogło zabraknąć znanych i lubianych pastorałek. Swoją obecnością zaszczyciła nas Szanowna Dyrekcja oraz Wychowawczynie klas 1, a wspólne odśpiewanie oraz odtańczenie ostatniej świątecznej piosenki pt." Pada śnieg" dodało blasku całej uroczystości. 

Dzieci z klasy 1c zorganizowały spotkanie z rodzicami, podczas którego zaprezentowały w przedstawieniu symbole, tradycje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia.Spotkanie zakończyły dziewczynki tańcem ze wstążkami.​

Administracja i zarządzanie: Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu