28 stycznia 2015 r. gościliśmy w naszym gimnazjum absolwentkę naszej szkoły, obecnie sekretarza Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kaliszu Panią Weronikę Spychalska. Uczniowie zaproszeni na spotkanie obejrzeli prezentację multimedialną, pokazującą warunki pobytu porzuconych lub bezdomnych psów i kotów w Kaliskim Schronisku dla Zwierząt. Przepełnione boksy, mało zieleni i smutny wzrok zwierzaków, uświadomiły młodzieży jaki smutny los potrafi zgotować zwierzętom człowiek.

Jak nieodpowiedzialność, lekkomyślność i niefrasobliwość oraz brak wyobraźni doprowadza porzucone pieski do schroniska. Uczniowie dowiedzieli się również o możliwości wirtualnej adopcji, na którą zdecydowała się nasza szkoła. Dlatego 4 lutego delegaci naszego gimnazjum wraz z opiekunem wolontariuszy - Moniką Polińską, odwiedzą schronisko i wybiorą psiaka, który będzie pod opieką naszych uczniów. Zwracamy się do wszystkich uczniów naszej szkoły o wsparcie tej wspaniałej akcji. Dwa razy w miesiącu będą zbierane datki na wybranego przez nas pieska. Dzięki nam poprawią się jego warunki bytowe i opieka weterynaryjna. Zdjęcie wybrańca pojawi się na stronie szkoły już w tym tygodniu.