W poniedziałek 02.02.2015 rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Jak co roku nauczyciele języków obcych przygotowali wiele konkursów i atrakcji dla naszych uczniów. Dzień zaczął się od przygotowania przez uczniów stoisk z jedzeniem z różnych krajów. Wszyscy bardzo chętnie wzięli udział w przygotowywaniu kiermaszu. Można było spróbować angielskich ciasteczek, pizzy, amerykańskich hamburgerów, naleśników albo greckiej sałatki.

Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas pierwszych. Uczniowie musieli wykazać się między innymi znajomością rodziny królewskiej i symboli państw należących do Wielkiej Brytanii. Konkurs został już rozstrzygnięty:

I miejsce zajęli - Zuzanna Woźniak i Patryk Grzyb z klasy ID

II miejsce - Martyna Borowiec i Oliwia Adlam z klasy ID

III miejsce - Jakub Maleszka i Natalia Piorun z klasy IC

Zwycięzcom gratulujemy!

Na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy o Szkocji. Uczniowie musieli zapoznać się z wiadomościami na temat tego kraju. Natomiast na szóstej godzinie lekcyjnej odbyły się eliminacje do konkursu Master of English. Zwycięzców obu konkursów ogłosimy później.

Agnieszka Szyszkiewicz