[17.01.2020] W ramach całorocznych działań akcji „Czytanie jest bomba” zorganizowano z inicjatywy Moniki Polińskiej w klasie 3c pierwsze spotkanie z cyklu „Codziennie z książką”. Zaproszony gość z Książnicy Pedagogicznej- kierownik działu Udostępniania Zbiorów- Marianna Marciniak opowiedziała trzecioklasistom historię książki na podstawie przygotowanej prezentacji.

Lekcja była bardzo ciekawa, poprowadzona w sposób przystępny i dostosowany do wieku dzieci. Książka z którą obcują na co dzień oraz jej historia były pierwszą lekcją dla trzecioklasistów, która wprowadziła ich w bibliofilski świat wiedzy. Joanna Dominiak – wychowawczyni klasy , przygotowała piękny dyplom z podziękowaniami oraz była dumna ze swoich uczniów którzy nie tylko wysłuchali z dużym zainteresowaniem historii książki ale również zadawałi mnóstwo pytań związanych z prelekcją. Jak widać świat książki i czytelnictwa nie jest obcy klasie w której zainicjowany został przez Joannę Dominiak i Monikę Polińską projekt edukacyjno- czytelniczy „Czytanie jest BOMBA”