Przypominam uczniom pragnącym ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na II półrocze roku szkolnego 2019/2020 upływa w dniu 24 stycznia 2020 r.

W związku z tym proszę o dostarczenie dokumentów do sekretariatu szkoły najpóźniej do 23 stycznia 2020 r.

Stypendium może otrzymać:

- uczeń klasy 4-8 szkoły podstawowej

- uczeń szkoły ponadpodstawowej.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje:

- rodzic lub opiekun prawny zamieszkały i zameldowany wspólnie z uczniem,

- szkoła, do której uczeń uczęszcza, po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych ucznia,

- pełnoletni uczeń.

Wnioski o przyznanie stypendium im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów miasta Kalisza składa się w szkole, do której uczeń uczęszcza.

Warunkiem przyznania stypendium jest:

- złożenie wniosku o przyznanie stypendium – wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły,

- dołączenie do wniosku oświadczenia – oświadczenie do pobrania w sekretariacie szkoły.

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z otrzymaniem stypendium.

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie spełniający łącznie kryteria:

1) średnia ocen osiągnięta w semestrze poprzedzającym semestr, na który składa się wniosek:

- uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych - minimum 5.40,

- uczniowie klas 7-8 oraz szkół podstawowych - minimum 5.20,

- uczniowie szkół ponadpodstawowych - minimum 5.00.

2) próg dochodowy (dochód do 1800,00 zł netto na członka rodziny ucznia),

3) dodatkowe osiągnięcia w nauce lub aktywna postawa społeczna potwierdzona przez szkołę opiniami lub dokumentami.

O stypendium może ubiegać się uczeń zamieszkały i zameldowany na pobyt stały na terenie miasta Kalisza lub legitymujący się Kaliską Kartą Mieszkańca!